•                       Innowacja- ,,Matematyka i sztuka”

W roku szkolnym 2022/2023 klasa 3a realizuje innowację pedagogiczną pt. ,,Matematyka ze sztuką”. Zajęcia te odbywają się raz w tygodniu. Mają one rozbudzić zainteresowania matematyczne, plastyczne i muzyczne oraz zachęcać i motywować ucznia do ciekawego spędzania czasu wolnego w domu, wspólnie z rodziną.

Główną przyczyną opracowania innowacji była potrzeba nauki w sposób zabawowy i bardziej atrakcyjny dla dzieci niż tylko karty pracy, czy ćwiczenia. Ma ona na celu zachęcać i motywować uczniów do logicznego myślenia, zadaniowego podejścia do stawianych problemów, pracy zespołowej oraz umiejętności wykorzystywania przedmiotów codziennego użytku tj.: kubeczki, kości, kasztany, karty, orzechy, chusty, farby, kredę, sznurki, klocki, pudełka tekturowe itp.

Matematyka to królowa nauk, która rozwija logiczne myślenie, pamięć i przydaje się
        w późniejszym życiu, a kontakt dzieci ze sztuką wpływa na wrażliwość i kreatywność oraz rozwój motoryki małej(wzmacnianie mięśni rąk, co ułatwia naukę pisania).

Przykładowe zajęcia: ,,Jak uczyć się koncentracji?’’, ,,Jak odczytać czas?’’, ,,Jak płynie czas?”,
        ,,Jak mierzymy czas?”, ,,Ile ścian ma wielokąt?”, ,, Jak narysować koło?”, ,,Ile papieru jest
        w rolce?”, ,,Malujemy palcami”, ,,Domek dziurkowany”, ,,Wycinamy i składamy”, ,,Malujemy obrazy”, ,,Wycinamy ciekawe kształty”…

Autor tekstu:                                                                                              Sylwia Bobrowska