• Szkolny Konkurs Chemiczny

24.10.2019 19:12
      W 2019 roku układ okresowy pierwiastków chemicznych obchodzi 150 lat. Pomimo tego, że został wynaleziony tak dawno temu, do dziś jest używany.
      Z tej okazji ogłaszam konkurs!

Ułóż hasło korzystając tylko z symboli pierwiastków chemicznych.
      Każdy symbol pierwiastka chemicznego wraz z nazwą ma być w osobnym kwadraciku.
      Najbardziej kreatywne wykonania i pomysły zostaną nagrodzone.
      Prace przygotowane na formacie A2 należy przynosić do nauczycieli chemii.
      Konkurs twa do 19.11.2019 roku.
      Powodzenia :)
      autor tekstu; Agnieszka Pawlak
    • VI Bielański Konkurs Pierwszej Pomocy Przedmedycznej

24.10.2019 18:49
      VI Bielański Konkurs Pierwszej Pomocy Przedmedycznej
      dla uczniów bielańskich szkół podstawowych klas VII, VIII
      organizowany przez Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi Nr 223 im. Partyzantów Ziemi Kieleckiej

1.Uczestnicy konkursu to 3 - osobowe zespoły uczniów szkół podstawowych z klas 7-8 z dzielnicy Bielany.
      2.Szkołę może reprezentować jeden zespół, wyłoniony w eliminacjach szkolnych. W konkursie nie mogą uczestniczyć uczniowie biorący w nim udział w poprzednich latach.

• Konkurs Ekologiczny „Mazowieckie Krajobrazy”

14.10.2019 22:06
      Konkurs Ekologiczny „Mazowieckie Krajobrazy”
      dla uczniów szkół podstawowych z terenu województwa mazowieckiego.

Organizator Konkursu: Województwo Mazowieckie;

CEL, m.in.: popularyzacja walorów krajobrazowych, przyrodniczych, kulturowych, zabytkowych, turystycznych i estetycznych Mazowsza; uświadomienie jak ważną rolę pełni otaczająca nas przestrzeń;
      TEMATYKA: tematyka konkursu dotyczy zagadnień związanych z ochroną, planowaniem, kształtowaniem krajobrazu.

WARUNKI UDZIAŁU:
      Prace muszą ściśle dotyczyć tematyki Konkursu i spełniać następujące warunki:
      - I grupa wiekowa – szkoły podstawowe, klasy I-III – plakat ekologiczny z hasłem, technika dowolna, format papieru A2 lub A3 (lub zbliżony), praca dwuwymiarowa (płaska);
      - II grupa wiekowa – szkoły podstawowe, klasy IV-VI – fotografia przedstawiająca Mazowieckie Krajobrazy z opisem danego miejsca na odwrocie zdjęcia, format dowolny; zdjęcie należy przekazać również na płycie CD;
      - III grupa wiekowa – szkoły podstawowe, klasy VII-VIII – wiersz dotyczący przedmiotowej tematyki, format papieru A4.

TERMIN składania prac do Komisji szkolnej - 28 października 2019 roku.

Etapy Konkursu: I etap – szkolny, II etap – regionalny, III etap – wojewódzki.

Uczniowie zainteresowani udziałem w konkursie zgłaszają się do p. Agaty Kluczyńskiej.

autor tekstu: Agata Kluczyńska
    • Ogólnopolski Konkurs Przyrodniczy "Świetlik"

12.10.2019 20:04
      XIII Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych „Świetlik”

Konkurs kierowany jest do uczniów wszystkich klas szkoły podstawowej (1-8)

Głównym celem Konkursu jest rozpowszechnianie nauk przyrodniczych jako ciekawego, fascynującego źródła wiedzy o świecie, dostępnego dla każdego. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych. Nowatorska formuła, polegająca na przeprowadzeniu doświadczeń, wskazuje na kilka ważnych elementów: uświadamia, że wszystko, co dzieje się w naturze ale też w domu, szkole, w środowisku najbliższym każdemu dziecku, da się wyjaśnić w sposób naukowy. Dlatego też każdy może mieć swój wkład w rozwój świata. Ponadto, doświadczenia przeprowadzane w warunkach domowych pozwalają na ciekawe, kreatywne spędzenie czasu w gronie rodziny. Uczą dyscypliny, cierpliwości i odpowiedzialności. Formuła testu również nastawiona jest na pokazanie dzieciom, że oprócz wiedzy teoretycznej, niezwykle istotna jest umiejętność logicznego rozumowania, przeprowadzania wywiadów, które są charakterystyczne dla świata nauki.

TERMINY:
      - zapisy od 1 października 2019r. do 7 lutego 2020r.
      - opłata za konkurs wnoszona do koordynatorów (10zł)
      - ogłoszenie doświadczeń konkursowych: 21 stycznia 2020r.

- KONKURS: 17 marca 2020r.
      - ogłoszenie wyników: 18 maja 2020r.

TESTY:
      Testy i doświadczenia oraz klucze odpowiedzi z poprzednich edycji konkursu można znaleźć na stronie organizatora www.swietlik.edu.pl (zakładka: jak się przygotować).

Koordynatorem konkursu na terenie szkoły jest p. Karolina Kraszewska, Paulina Piasecka –Bartczak.

autor teksu: Karolina Kraszewska
    • Konkurs Fizyczny

12.10.2019 19:24
      Zapraszam wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursie fizycznym organizowanym przez Zespół Szkół Samochodowych i Licealnych nr 3 im. Ignacego Jana Paderewskiego.

Konkurs przebiega w dwóch etapach.
      Każdy uczestnik wykonuje PREZENTACJĘ na jeden z tematów:

1. Opowiedz nam o zjawisku ruchu we Wszechświecie.
      2. Asteroidy, przybysze z otchłani kosmosu, czy są zagrożeniem dla naszej cywilizacji?
      3. Twoje doświadczenia, prace, przemyślenia fizyczne. Opowiedz nam o nich!
      Prezentacja powinna być odczytywana przez dowolny program dostępny w pakiecie Microsoft Office, w formacie PDF, być plikiem wykonywalnym lub filmem. Prezentacja i film nie powinny trwać dłużej niż 10 minut.
      W prezentacji należy wskazać źródła, z których Autor zaczerpnął informacje.
      Wykonaną pracę, zapisaną na płycie CD lub DVD należy dostarczyć w terminie 8 listopada 2019 r. do siedziby szkoły (Zespół Szkół Samochodowych i Licealnych nr 3).
      Dostarczony materiał powinien być podpisany imieniem i nazwiskiem oraz adresem e-mailowym ucznia. Prosimy również dołączyć nazwę szkoły oraz nazwisko i imię nauczyciela przygotowującego ucznia do konkursu.
      Każdy uczestnik konkursu powinien dołączyć do pracy wypełnioną i podpisaną przez rodziców/ prawnych opiekunów zgodę na publikację wizerunku oraz zgodę na publikację danych osobowych.

Zachęcam do wzięcia udziału w konkursie, chętnie pomogę i służę radą. Więcej informacji o konkursie udzielę osobiście.
      autor tekstu: Jolanta Bazydło