• Centrum Edukacji Kampinoskiego Parku Narodowego

• 15.11.2019 16:00
      • 17 września b.r. klasa V c pojechała na wycieczkę do Centrum Edukacji Kampinoskiego Parku Narodowego w Izabelinie na lekcję w terenie pt. „Las”. Pogoda tego dnia była bardzo ładna. W oczekiwaniu na zajęcia dzieci bawiły się na placu zabaw. Pani przewodnik prowadziła uczniów szlakami parku opowiadając o typach lasu, które mijała wycieczka. Następnie dzieci zostały podzielone na grupy, każda grupa miała wyznaczone zadania dotyczące rozpoznawania gatunków drzew rosnących wokół. Uczniowie wdrapali się także na wydmę zwaną Górą Ojca. Tam także organizatorzy lekcji przygotowali dla nich zadania przyrodnicze. Następnie cała klasa zjadła drugie śniadanie i wróciła na przystanek autobusowy. Mimo zmęczenia, grupa przeszła około 6 km, piątoklasiści wrócili zadowoleni ze wspólnej wyprawy do lasu.

Tekst: Małgorzata Jędrusik
        Małgorzata Jaczewska