• Świetlik

• 17.10.2018 22:19
      • XII Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych „Świetlik”

Konkurs kierowany jest do uczniów wszystkich klas szkoły podstawowej (1-8)

TERMINY:
        - zapisy od 1 października 2018r. do 31 stycznia 2019r.
        - opłata za konkurs wnoszona do koordynatorów (10zł)
        - ogłoszenie doświadczeń konkursowych: 15 stycznia 2019r.
        - KONKURS: 12 marca 2019r.
        - ogłoszenie wyników: 15 maja 2019r.

Koordynatorem konkursu na terenie szkoły jest
        p. Karolina Kraszewska, Paulina Piasecka – Bartczak

•  Głównym celem Konkursu jest rozpowszechnianie nauk przyrodniczych jako ciekawego, fascynującego źródła wiedzy o świecie, dostępnego dla każdego. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych. Nowatorska formuła, polegająca na przeprowadzeniu doświadczeń, wskazuje na kilka ważnych elementów: uświadamia, że wszystko, co dzieje się w naturze ale też w domu, szkole, w środowisku najbliższym każdemu dziecku, da się wyjaśnić w sposób naukowy. Dlatego też każdy może mieć swój wkład w rozwój świata. Ponadto, doświadczenia przeprowadzane w warunkach domowych pozwalają na ciekawe, kreatywne spędzenie czasu w gronie rodziny. Uczą dyscypliny, cierpliwości i odpowiedzialności. Formuła testu również nastawiona jest na pokazanie dzieciom, że oprócz wiedzy teoretycznej, niezwykle istotna jest umiejętność logicznego rozumowania, przeprowadzania wywiadów, które są charakterystyczne dla świata nauki.

TESTY:
        Testy i doświadczenia oraz klucze odpowiedzi z poprzednich edycji konkursu można znaleźć na stronie organizatora www.swietlik.edu.pl (zakładka: jak się przygotować)