• Konkurs Fizyczny

• 12.10.2019 19:24
      • Zapraszam wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursie fizycznym organizowanym przez Zespół Szkół Samochodowych i Licealnych nr 3 im. Ignacego Jana Paderewskiego.

Konkurs przebiega w dwóch etapach.
        Każdy uczestnik wykonuje PREZENTACJĘ na jeden z tematów:

1. Opowiedz nam o zjawisku ruchu we Wszechświecie.
        2. Asteroidy, przybysze z otchłani kosmosu, czy są zagrożeniem dla naszej cywilizacji?
        3. Twoje doświadczenia, prace, przemyślenia fizyczne. Opowiedz nam o nich!
        Prezentacja powinna być odczytywana przez dowolny program dostępny w pakiecie Microsoft Office, w formacie PDF, być plikiem wykonywalnym lub filmem. Prezentacja i film nie powinny trwać dłużej niż 10 minut.
        W prezentacji należy wskazać źródła, z których Autor zaczerpnął informacje.
        Wykonaną pracę, zapisaną na płycie CD lub DVD należy dostarczyć w terminie 8 listopada 2019 r. do siedziby szkoły (Zespół Szkół Samochodowych i Licealnych nr 3).
        Dostarczony materiał powinien być podpisany imieniem i nazwiskiem oraz adresem e-mailowym ucznia. Prosimy również dołączyć nazwę szkoły oraz nazwisko i imię nauczyciela przygotowującego ucznia do konkursu.
        Każdy uczestnik konkursu powinien dołączyć do pracy wypełnioną i podpisaną przez rodziców/ prawnych opiekunów zgodę na publikację wizerunku oraz zgodę na publikację danych osobowych.

Zachęcam do wzięcia udziału w konkursie, chętnie pomogę i służę radą. Więcej informacji o konkursie udzielę osobiście.
        autor tekstu: Jolanta Bazydło
      • Etap II - finał 21 listopada 2019 r.

Lista uczestników dopuszczonych do finału będzie opublikowana na stronie internetowej szkoły (Zespołu Szkół Samochodowych i Licealnych nr 3) oraz na stronie internetowej Oddziału Warszawskiego Polskiego Towarzystwa Fizycznego nie później niż 14 listopada 2019 r.
        Finał konkursu polega na osobistym przestawieniu przygotowanej prezentacji przed Jury Konkursu. Uczestnik dopuszczony do tego etapu powinien tak przygotować swoje wystąpienie, dokonując wyboru najistotniejszych i najciekawszych fragmentów swojej pracy, aby trwało ono nie dłużej niż 10 minut. W przeciwnym razie komisja ma prawo przerwać wystąpienie.
        Ocena za wystąpienie uczestnika składa się z trzech elementów
        a) wartość merytoryczna prezentacji;
        b) sposób prezentacji;
        c) umiejętność odpowiedzi na pytania komisji dotyczącej prezentacji uczestnika.
        Za każdy element uczestnik może otrzymać od 0 do 5 punktów.
        O końcowej punktacji decyduje liczba zdobytych punktów.
        Finaliści będą losować kolejność wystąpień.

Organizatorzy przewidują nagrody za temat 1 i 2 oraz oddzielnie za temat 3.
        Organizatorzy przewidują dyplomy i upominki za pierwsze trzy miejsca oraz nagrody specjalne.
        Jury zastrzega sobie prawo innego podziału nagród.