• 23.10.2019 18:23
      • Marzenia o wspaniałej polskiej szkole mieli twórcy pierwszego w Europie Ministerstwa Edukacji, które utworzyli 14 października 1773 roku. My upamiętniając i wspominając ich dzieło, obchodziliśmy święto Edukacji Narodowej 14 października 2019r.
        Uczniowie dziękują pedagogom – tym sprzed wieków, i tym współczesnym. Dzieci rodzą się ze skrzydłami – my, nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 187, pomagamy im je rozwinąć.
      • Uczniowie pokazali swoje talenty muzyczne, językowe, recytatorskie, taneczne i aktorskie, między innymi w grze na trąbce i akordeonie oraz tańcu i śpiewie. Pięknie wyrecytowane wiersze i życzenia płynące z serc umiliły nam wszystkim ten wyjątkowy dzień. Opiekę nad oprawą uroczystości klas IV-VIII pełnił Samorząd z opiekunami: panią Martą Gocławską, Karoliną Kraszewską i Pauliną Piasecką-Bartczak. Nad oprawą muzyczną przejęła opiekę pani Małgorzata Ługowska i pan Wiesław Koczywąs.
        Uczniowie klas I-III również przygotowali swój repertuar, który zaprezentowali Gronu Pedagogicznemu i swoim rówieśnikom. Uśmiechnięte buzie, życzenia i wesoła piosenka były doskonałym prezentem. Opiekę nad przygotowaniem apelu dla klas młodszych objęła pani Lidia Romańska.
        W tym szczególnym dniu wszystkie klasy wraz z wychowawcami sadziły żonkile wokół naszej szkoły (w ramach Pól Nadziei). Żonkil jest symbolem nadziei i wiodącym kwiatem Domowego Hospicjum, z którym współpracujemy od zeszłego roku.
        Po południu podziękowania wszystkim pracownikom szkoły złożył pan dyrektor Jacek Gałkiewicz, zaś przedstawiciele Samorządu z ramienia Rady Rodziców wręczyli wszystkim nauczycielom symboliczną różę. Ponadto nauczyciele od każdej klasy otrzymali przepyszne ciasta.
        Za wszelką inicjatywę bardzo serdecznie dziękujemy.
        Autorka tekstu: Paulina Piasecka-Bartczak
        Korekta: Marta Gocławska