• Podziękowanie za projekt BohaterON w Twojej Szkole!

• 29.01.2020 12:48
      • Otrzymaliśmy podziękowanie za udział w projekcie BohaterON w Twojej Szkole będącego częścią ogólnopolskiej kampanii BohaterON - włącz historię! Kampania mająca na celu uhonorowanie i upamiętnienie Powstańców Warszawskich oraz promocję historii Polski XX wieku.

• Z wielkim zainteresowaniem i zaangażowaniem rozpoczęliśmy w naszej szkole projekt BohaterON. Kto to jest bohater? Co kryje się pod sformułowaniem BohaterOn; II wojna światowa; Powstanie Warszawskie 1944; znak Polski Walczącej, rola dzieci w czasie Powstania Warszawskiego; życie codzienne podczas dni powstania; Powstańcy Warszawscy obecnie; pomniki, instytucje, akcje upamiętniające naszych Bohaterów z Powstania Warszawskiego… Korzystaliśmy z prezentacji multimedialnej i zasobów internetowych; rozmawialiśmy; wspominaliśmy przekazy rodzinne; oglądaliśmy fotografie; podczas tworzenia laurek, kartek słuchaliśmy piosenek patriotycznych, związanych z tematyką powstańczą i historią Polski. Po zgłębieniu naszej wiedzy w powyższym przystąpiliśmy z szacunkiem, i ogromnym zapałem do wykonania laurek dla naszych bohaterów z Powstania Warszawskiego. Dziękujemy, że poprzez udział w projekcie i my, społeczność naszej szkoły mogliśmy podziękować naszym Bohaterom, obrońcom naszej ukochanej Warszawy, Ojczyzny.

Co pisaliśmy, zobaczycie zapoznając się z naszą relacją fotograficzną.

Tekst / fotografia: Agata Kluczyńska