• Maraton Pisania Listów Amnesty International

• 08.03.2020 17:55
      • Maraton Pisania Listów to akcja o zasięgu międzynarodowym organizowana przez Amnesty International. Tysiące ludzi z całego świata piszą listy do odpowiednich władz w obronie konkretnych osób, których prawa człowieka zostały złamane. Nasza szkoła włączyła się w to wydarzenie. Maratonowi Pisania Listów towarzyszyły działania informacyjne w postaci ogłoszeń, dostępności plakatów, broszur w przestrzeni korytarzy szkolnych. Na zajęciach edukacyjnych rozmawialiśmy o prawach człowieka, działalności Amnesty International, zapoznaliśmy się z opisami bohaterek i bohaterów listów. Koordynatorzy Maratonu Pisania Listów w szkole, pani Agata Kluczyńska i pani Marta Pawelczyk, dziękują wszystkim osobom zaangażowanym w akcję.

Tekst / fotografia: Agata Kluczyńska