• Dzień otwarty szkoły

• 12.02.2020 14:47
      • Luty i marzec to czas rekrutacji dzieci do szkolnych oddziałów przedszkolnych i pierwszych klas. Rodzice podejmują ważną decyzję o tym, gdzie ich dziecko rozpocznie naukę lub ukończy edukację przedszkolną w tzw. szkolnej zerówce.5 lutego zaprosiliśmy rodziców z dziećmi do zwiedzania naszej szkoły. Podczas „Dnia Otwartego” rodzice wraz z dziećmi korzystali z zajęć edukacyjnych prezentowanych przez nauczycieli naszej szkoły.

• Na parterze, gdzie mamy sale przeznaczone dla najmłodszych uczniów nauczyciele i wychowawcy świetlicowi zapraszali do wzięcia udziału w zajęciach plastycznych – origami, wycinanki, w zabawach integracyjnych, w nauce kodowania. Przy rozstawionych stołach do snookera można było pod okiem instruktora zagrać, spróbować swoich sił w tej dyscyplinie sportu. W sali gimnastycznej nasi goście brali udział w treningu motorycznym, poznawali arkana sensojogi.

W pracowniach na pierwszym piętrze można było sprawdzić jak uczą się nasi starsi uczniowie. W pracowni muzycznej prezentowano wyjątkowy zestaw instrumentów muzycznych. W pracowni biologicznej dzieci „oglądały świat przez mikroskopy”. Pracownia chemiczna, językowa i komputerowa także otworzyły swoje podwoje dla chętnych gości.

Zwieńczeniem tego wyjątkowego popołudnia było spotkanie z p. Dyrektorem Jackiem Gałkiewiczem, który opowiedział zgromadzonym słuchaczom o naszej szkole. O tym, że jest wyjątkowa i o tym że warto zapisać dzieci właśnie do naszej placówki szkolnej. Pan Dyrektor przedstawił nauczycieli, którzy zostaną wychowawcami klas pierwszych i oddziału przedszkolnego oraz p. kierownik świetlicy i odpowiedział na wszystkie pytania zadane przez zgromadzonych gości.

Pokaz multimedialny, towarzyszący temu spotkaniu ukazał szerokie możliwości w sferze edukacyjnej i opiekuńczej w naszej szkole, a także wyjątkowo szeroką paletę zajęć pozalekcyjnych proponowanych uczniom.

tekst; Lidia Romańska/foto: Agata Kluczyńska