• Egzamin na kartę rowerową

• 02.10.2019 09:42
      • W dniu 26 września 2019 r. w Miasteczku Ruchu Drogowego przy ulicy Sołtyka 8/10 uczniowie klas piątych, którzy mają ukończone lat 10 i pozytywny wynik egzaminu teoretycznego przystąpili do praktycznego egzaminu na kartę rowerową. W prawdziwych warunkach – na skrzyżowaniu i na rondzie, na drodze rowerowej i na poboczu, pośród znaków drogowych, uczniowie walczyli o pozytywny wynik egzaminu.  Wiedza zdobyta na technice posłużyła nie tylko do zdania egzaminu teoretycznego, ale także pomagała należycie zachowywać się podczas kilkunastominutowego podróżowania po „miasteczku”. Pracownicy Straży Miejskiej wraz z nauczycielem techniki panią Małgorzatą Badeńską-Onyśk przyglądali się poczynaniom uczniów i oceniali umiejętność przestrzegania zasad ruchu drogowego w „rowerowej podróży”.
        Szerokiej drogi!

Autor tekstu i zdjęć: Małgorzata Badeńska Onyśk