• Noc Biologów

• 19.01.2020 19:40
      • Dnia 10.01.2020r. uczniowie koła biologicznego wzięli udział w popołudniowo-wieczornych zajęciach edukacyjnych pod nazwą NOC BIOLOGÓW organizowanych przez Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Wydział Biologii i Nauk o Środowisku.

• NOC BIOLOGÓW odbywa się raz w roku na terenie całego kraju. Dziesiątki naukowców zafascynowanych fenomenem życia, „wychodzi z ukrycia”, by w jasny sposób opowiadać, na czym polega ich praca i jak niezwykłe zjawiska można obserwować nawet bardzo prostymi metodami.
        Nasi uczniowie uczestniczyli w fascynujących warsztatach pt. „Ważki – mali władcy przestworzy”  oraz „Tajemnice diety sów”. Dzięki wysokiemu poziomowi przygotowania zajęć, ich różnorodnej tematyce i formie każdy uczestnik mógł znaleźć coś dla siebie i choć przez chwilę poczuć się jak prawdziwy student czy naukowiec. Ponadto mieliśmy okazję obejrzeć wystawę pt. Motyle rezerwatu Jata. Kolejna Noc Biologów już za niecały rok. Na pewno nie zabraknie tam uczniów naszej szkoły!

Foto album

Zdjęcia/tekst: Karolina Kraszewska