IX wieczór pieśni patriotycznych

Tradycją naszej szkoły jest organizowanie corocznego listopadowego spotkania ze środowiskiem lokalnym. Ideą tych zgromadzeń jest integracja szkoły z mieszkańcami Bielan oraz upowszechnianie uroczystego śpiewania pieśni patriotycznych.
19 listopada p. Małgorzata Ługowska zorganizowała kolejny wieczór pieśni patriotycznych. Powitała zgromadzonych uczestników. Wśród zebranych pojawili się rodzice i bliscy naszych uczniów, mieszkańcy osiedla, pracownicy szkoły, absolwenci a także emerytowani nauczyciele. Zaproszenia wysłano także do przedszkoli współpracujących z naszą placówką. Tegoroczne spotkanie cieszyło się ogromną popularnością. Wszystkich przybyłych miło było gościć. Dziewięć lat wcześniej, gdy po raz pierwszy podjęto inicjatywę spotkań, uczestniczyło w nich 9. gości. Koncertowali oni wraz z uczniami naszej szkoły. W bieżącym roku zebrało się ponad 200. uczestników. Uroczystość zorganizowano w sali gimnastycznej.

Program artystyczny obejmował pieśni legionowe, patriotyczne i harcerskie. Wykonawcami byli uczniowie naszej placówki oraz zgromadzona widownia. Wystąpiły szkolne zespoły: uczniów z grupy O, Zespół instrumentalny, Zespół wokalny oraz Zespół Rodziców. Koncertowali p. M. Ługowka -  pianino, p. W. Koczywąs – gitara. Spotkaniu towarzyszył podniosły nastrój i wzruszenie. Miłym akcentem zakończono uroczystość. Zorganizowano poczęstunek dla gości. Długo trwały jeszcze rozmowy i opowieści historyczne. Uczestnicy otrzymali okolicznościowe znaczki, upamiętniające 100. Rocznicę odzyskania niepodległości oraz przepiękne kotyliony wykonane przez matkę uczennicy – p. Anetę O. W projekt zaangażowali się Rodzice uczniów oraz nauczyciele.
Zapraszamy za rok.