• Apel upamiętniający bohaterów powstania warszawskiego

• 01.12.2017 19:21
      • PAMIĘTAMY O BOHATERACH POWSTANIA WARSZAWSKIEGO

Dnia 2 października 1944r. podpisano akt kapitulacji powstania warszawskiego. 73 lata później, 2 października 2017r. nasza szkoła uczciła bohaterów 63 dni niezłomnej walki o wolość stolicy uroczystym apelem.

• Uczniowie klas VIa i VIb przypomnieli  najpopularniejsze pieśni powstańcze,  m.in. „Marsz Mokotowa” i „ Hej, chłopcy””. Prowadzący uroczystość Julia D. i Piotr Z.  przybliżyli słuchaczom wydarzenia z tamtych dni, nadzieję, radość, ból i rozpacz klęski. Zabrzmiały  strofy poezji Anny Świerczyńskiej i Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

Uroczystość przygotowała p. Jolanta Gawrońska, a chórowi akompaniowali p.Małgorzata Ługowska i p. Wiesław  Koczywąs.

Wkrótce, przed Świętem Zmarłych, odwiedzimy powstańcze groby, uprzątniemy  jesienne liście, zapalimy znicze – dowód naszej o Nich pamięci.