Warsztaty - Treninig skutecznego rodzica wg. T. Gordona

21.03.2019 16:24
      Szanowni Opiekunowie,
      Zapraszamy na warsztaty doskonalenia umiejętności rodzicielskich –
      TRENING SKUTECZNEGO RODZICA WG. T. Gordona.
      Warsztat dedykowany rodzicom dzieci w wieku 6-10 lat, którzy mają wątpliwości, co do stosowanych przez siebie metod wychowawczych w procesie wychowywania dziecka, a ogarniająca ich coraz częściej bezradność w relacjach z nim sprawia, że nie wiedzą co robić. Trening Skutecznego Rodzica to specjalny zestaw umiejętności komunikacyjnych i zbiór porad pomagający rodzicom rozwiązywać wszystkie konflikty z dziećmi ku obopólnej satysfakcji. Co zyskasz?: Nowe umiejętności! - rozwiązywania konfliktów potrzeb i wartości; pomagania i aktywnego słuchania; wyrażania siebie i używania wielu rodzajów komunikatów typu ja; rozpoznawania po czyjej stronie leży problem; konfrontacyjnych i stawiania granic; tworzenia zasad w rodzinie, które będą przestrzegane przez dzieci; radzenia sobie ze stresem i złością. Zbudujesz zdrowsze relacje z własnym dzieckiem!
      Zajęcia prowadzone są w sposób interaktywny z wykorzystaniem krótkich prezentacji, ćwiczeń, dyskusji i indywidualnych wypowiedzi uczestników.
      Grupa od 10 do 15 osób,
      KIEDY: 30 i 31 marca i 6 kwietnia 2019 r.(soboty ).
      Od godz. 9.00 do 9.30 sprawy organizacyjne
      W godzinach: 9.30-17.30 warsztat
      GDZIE: Stowarzyszenie „Mamy Czas”, al. Zjednoczenia 19 (budynek poczty), metro: Stare Bielany
      Cykl warsztatowy: 3 spotkania  x 8 h zegarowych
      Koszt: BEZPŁATNY

Komu: rodzice, którzy mają dzieci w wieku 6-10 lat
      ZAPISY : stonoga.mamyczas@gmail.com, www.bielanskastonoga.wordpress.com,
      Tel.: 695 582 415
      Warsztat realizowany w ramach projektu „Bielańska Stonoga”, który jest współfinansowany ze środków m.st. Warszawy Dzielnica Bielany
    • Trening skutecznego rodzica wg T. Gordona

23.04.2018 20:23
      Szanowni Opiekunowie,
      Zapraszamy na warsztaty doskonalenia umiejętności rodzicielskich – TRENING SKUTECZNEGO RODZICA WG. T. Gordona.
      Grupie od 10 do 15 osób.

KIEDY: od 07 maja 2018 r.(poniedziałki).  W godzinach:18:30-21.30
      GDZIE: Stowarzyszenie „Mamy Czas”, al. Zjednoczenia 19
      Cykl warsztatowy: 3 spotkania  x 8 h zegarowych
      WARSZTAT: BEZPŁATNY
      Otrzymują Państwo dodatkowo pakiet profesjonalnych materiałów. Uczestnicy zobowiązują się do wniesienia jednorazowej składki na cele statutowe Stowarzyszenia “Mamy Czas” w wysokości 80 zł

Komu: rodzice, którzy mają dzieci w wieku 6-10 lat

ZAPISYstonoga.mamyczas@gmail.com, www.bielanskastonoga.wordpress.com, Tel.: 695 582 415

• Spotkanie z kulturą Japinii - Bielańska Stonoga

22.04.2018 23:28
      W tym miesiącu w ramach Bielańskiej Stonogi i dzięki uprzejmości Dalekowschodniemu Centrum Kulturalno-Sportowemu SOTO odkryjemy kulturę Japonii.
      Uczniowie poznają:
      - trochę historii i geografii
      - nieznane dotąd ciekawostki
      - niespotykane stroje japońskie
      - japońskie sztuki walki, etykietki, broń
      - pokaz sztuk walki
      - warsztat sztuki walki
      SPOTKANIE Z KULTURĄ JAPONII - 23 - 24.04.2018 r.

O programie

19.02.2018 12:32
      Program „Bielańska Stonoga” stanowi element lokalnego systemu wsparcia w Dzielnicy Bielany. Jest adresowany do dzieci i młodzieży w wieku 6 – 18 lat, z terenu Bielan, w szczególności ze szkół: Szkoła Podstawowa nr 187, Szkoła Podstawowa nr 283 oraz Szkoła Podstawowa nr 214. Celem programu jest wyrównywanie szans edukacyjnych i społecznych dzieci w wieku 6-18 lat uczęszczających do szkół na terenie Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy, poprzez udział dzieci, rodziców i nauczycieli w działaniach projektu. Projekt jest realizowany we współpracy z: Urzędem Miasta Stołecznego Warszawy, Szkołą Podstawową nr 187, Szkołą Podstawową nr 283, Szkołą Podstawowa nr 214, Ośrodkiem Pomocy Społecznej Dzielnicy Bielany i innymi instytucjami wspierającymi edukację i wychowywanie dzieci oraz wsparcie rodziny.
       Realizatorami projektu są doświadczone bielańskie organizacje pozarządowe:
      – Stowarzyszenie Rodziców i Nauczycieli „Aktywna szkoła”,
      – Stowarzyszenie Twórczych Pedagogów „Stara 4”,
      – Fundacja Bene Vobis,
      – Stowarzyszenie „Mamy Czas”,
      – Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej „Chomiczówka”,
      – Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Zarząd Mazowiecki,
      – Uczniowski Klub Sportowy „G-8 Bielany”.

Informacje pochodzą ze strony https://mamyczas.wordpress.com/bielanska-stonoga/