Wirusy komputerowe

W ostatnim dniu zajęć przed świętami klasa 1c zrealizowała projekt pt. "Ucieczka Psotnika i wirusy". Dzieci przypomniały sobie zasady bezpiecznego korzystania z internetu oraz dowiedziały się jak prawidłowo korzystać z poczty elektronicznej. Wszyscy bez problemu poradzili sobie z podziałem komunikatów na prywatne i publiczne oraz przypisaniem im odpowiednich narzędzi np. list, informacja na szkolnej tablicy ogłoszeń, artykuł w gazecie.
Dzieci wiedzą też co można powiedzieć przyjacielowi, a co osobie poznanej przez Internet. Kolejne zadanie polegające na stworzeniu adresu mailowego dla grupy sprawiło wiele radości, ale jednocześnie problemy, ponieważ nie tak łatwo ułożyć nazwę grupy, aby wszystkim odpowiadała. Ostatecznie udało się i powstały następujące adresy: ziomalelego, michajestok i ekstradelfinki. Następnym krokiem było wymyślenie haseł. Po wyjaśnieniu zasad, które należy stosować przy tworzeniu haseł, zadanie zostało wykonane błyskawicznie. Na zajęciach uczniowie dowiedzieli się jak chronić swój komputer przed wirusami oraz co zrobić jeśli wirus zaatakuje. Wszyscy stwierdzili, że antyspam to przydatna rzecz i warto ją mieć na swoim komputerze. W nagrodę za wykonanie zadań mogliśmy wybrać nowe części garderoby Psotnika i tym razem mamy "Diabełka".