• Konkurs plastyczno - graficzny na Projekt Maskotki SP nr 187

• 26.01.2019 11:47
      • Zapraszamy serdecznie do udziału
        w KONKURSIE NA PROJEKT MASKOTKI SZKOŁY PODSTAWOWEJ
        NR 187 IM. ADAMA MICKIEWICZA W WARSZAWIE!!!

Regulamin konkursu:

I. Postanowienia ogólne.

1. Organizatorem konkursu jest p. Małgorzata Łukowska, p. Marta Gocławska, p. Sylwia Bobrowska.
        2. Konkurs skierowany jest do uczniów klas 0-VIII Szkoły Podstawowej nr 187 w Warszawie.

II. Cele konkursu:
        a/ Wyłonienie najciekawszego projektu maskotki naszej szkoły, związanej tematycznie z postacią/twórczością jej patrona.
        b/ Maskotka będzie wykorzystywana do celów promocyjnych, reklamowych i identyfikujących naszą szkołę w czasie różnego rodzaju imprez kulturalnych i sportowych..
        c/ popularyzacja działań plastycznych uczniów, poszerzanie umiejętności posługiwania się różnymi technikami plastycznymi i komputerowymi.

• III. Zasady konkursu:
        1. Wykonanie autorskiego projektu maskotki w formie rysunku wykonanego ręcznie lub przy pomocy techniki komputerowej.
        2. Dobór techniki wykonanej pracy dowolny – można wykorzystać akwarele, farby plakatowe, pastele, wycinanki, techniki mieszane.
        3. Autorami projektów mogą być osoby indywidualne lub zespoły, liczące maksymalnie do 3 uczniów.
        4. Projekt maskotki powinien być wykonany na kartonie o formacie A3 lub na płycie CD.
        5. Projekt maskotki powinien być łatwo identyfikowany z naszą szkołą i nawiązywać do twórczości Adama Mickiewicza.

IV. Miejsce i termin składania prac konkursowych:
        1. Prace należy składać do dnia 8 marca 2019 r. do pani Małgorzaty Łukowskiej, p. Marta Gocławskiej, p. Sylwii Bobrowskiej.

V. Kryteria oceniania prac konkursowych:
        Przedstawione projekty będą oceniane zgodnie z następującymi kryteriami:
        1. Praca powinna wyróżniać się oryginalnością ,wywoływać pozytywne emocje, być łatwa do rozpoznania i zapamiętania.
        2. Projekt powinien wyróżniać się wysoką estetyką.
        3. Każda praca powinna być podpisana: imię, nazwisko , klasa oraz zawierać opis projektu wraz z uzasadnieniem wyboru.

VI. Ocena prac konkursowych:
        a/ Komisja konkursowa w składzie:
        p. Marta Gocławska , p. Małgorzata Ługowska i pani Sylwia Bobrowska do dnia 15 marca 2019 r. oceni prace konkursowe i wyłoni laureata.
        W konkursie może wygrać tylko jeden projekt.

VII. Uwagi końcowe.
        1. Uczestnictwo w konkursie jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na opublikowanie imienia, nazwiska autora i wizerunku pracy na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 187 w Warszawie, jak również z wyrażeniem zgody na wykorzystywanie projektu maskotki w celach reklamowych szkoły, eksponowania projektu, przetwarzania danych.
        2. Prawa autorskie uczniów wykonujących projekty przechodzą na Organizatorów konkursu.

VIII. Nagrody:
        1. Informacja o rozstrzygnięciu konkursu zostanie podana na stronie internetowej szkoły w dniu 18 marca 2019r.
        2. Dla zwycięzcy przewidziana jest nagroda rzeczowa.