• Miejski Konkurs Plastyczny "Obraz mojej Warszawy"

• 16.10.2019 19:31
      • Miejski konkurs plastyczny "Obraz mojej Warszawy"
        organizowany przez SCEK w Warszawie

W kolejnej edycji konkursu plastycznego „Obraz mojej Warszawy” chcemy zachęcić dzieci i młodzież do zwiedzenia z ołówkiem i szkicownikiem warszawskiego ZOO, które w przestrzeni miasta funkcjonuje już od 1928 roku.

Można zatrzymać się w Słoniarni, Ptaszarni, Herpetarium, Żyrafiarni i Małpiarni, Hipopotamiarni i Rekinarium lub Baśniowym ZOO. Znajdziecie tam nie tylko tygrysy, słonie, żyrafy i małpy ale takie ssaki, ptaki, gady, ryby, płazy o niezwykłych nazwach jak: Bolita południowy, Jeleń sika wietnamski, Uistiti białoucha, Bilbil krwawnik, Cudokaczka, Owocożer wspaniały, Teju złoty, Pasterz różowy, Podgorzałka, Pójdźka, Słodzik, Syczek.

Narysujcie zwierzęta w których zainteresował Was kształt, kolor, ruch, charakter.
        Każde jest inne i każde jest osobliwością, która czeka na spotkanie z Tobą.

Wymagania techniczne:
        - Dozwolone techniki: rysunek, malarstwo, grafika;
        - Prace wykonane węglem, ołówkiem czy pastelami muszą być
        odpowiednio zabezpieczone fiksatywą;
        - Format nie może przekroczyć wymiarów 50 cm x 70 cm;
        - Przyjmujemy prace w zwartym opakowaniu;
        - Nie przyjmujemy prac przestrzennych, przyjmujemy prace bez oprawy;
        - Prosimy o utrwalenie prac rysunkowych;
        - Prace zrolowane nie będą klasyfikowane

Prace proszę przynosić do sali 21, do 31.10.2019 r, do godz. 15:00
        autor tekstu: Monika Stapińska