• Szkolny Konkurs Literacki

• 12.10.2019 19:49
      • 21 listopada nasza Szkoła Podstawowa nr 187 im. Adama Mickiewicza będzie przeżywała uroczystość 60 – lecia swojej działalności.
        Jest to wspaniała okazja dla uczniów klas V – VIII do zaprezentowania swojego talentu literackiego poprzez udział w konkursie literackim.

Zmagania nauki szkolnej o brzasku życia
        rozświetla zorza barw
        szkolnych wspomnień po latach…

A oto zadanie dla Ciebie! Masz trzy możliwości do wyboru:
        1. Opowiedz o swoim najszczęśliwszym dniu w szkole.
         Zastosuj w opowiadaniu czas przeszły i obrazowanie realistyczne.
         Pamiętaj o trójdzielnej kompozycji pracy, ortografii oraz interpunkcji.
         Tekst nie powinien przekroczyć półtorej strony A 4.
         Napisz pracę samodzielnie.
        2. Przygotuj quiz (praca w parach lub w grupie).
        Wyobraź sobie, że zdobyłeś wymarzony zawód. Szkoła, której jesteś absolwentem przeżywa jubileusz swojej działalności. Jako honorowy gość odpowiadasz na pytania konferansjera, snując wspomnienia na temat wspaniałych lekcji, które doprowadziły Cię do sławy.
         Dopuszcza się obrazowanie fantastyczne korelujące z całością pomysłu (np. jakiś nowatorski pomysł na szkołę, która nie istnieje w rzeczywistości).
         Liczy się Twoja kreatywność i oryginalność.
         Pamiętaj o poprawnej dykcji i ogólnej prezencji.
         Limit czasu występu ustalony zostanie na warsztatach.
        3. Spotkanie po latach – mini scenariusz teatralny.
         Zaplanuj pracę w zespole z podziałem na role.
         Tematyka to wspomnienia z ławy szkolnej.
         Całkowita swoboda twórcza w ramach obowiązującej kultury języka i obyczaju.
         Limit czasu przedstawienia ustalony zostanie na warsztatach.

Warsztaty będą prowadzone przez koordynatora konkursu w poniedziałki od 14: 55 do 15: 40 w sali 119. Prace w formie pisemnej należy zgłosić do 23.10.2019. Następnie jury wyłoni zwycięzców, którzy zaprezentują się na szkolnych obchodach 60 – lecia szkoły.
        Koordynator konkursu: Anna Idzik
        autor tekstu: Anna Idzik