• Outside the Box

• Uczniowie klasy 3b pod opieką pani Ewy Lisiowskiej oraz uczniowie klasy 2a pod opieka pani Dominiki Krajewskiej  realizują międzynarodowy projekt we współpracy z partnerami z Włoch, Serbii, Turcji i Polski. Projekt ma na celu pokonywanie barier kulturowych i umożliwienie naszym uczniom współpracy i poznawania różnych kultur, świąt, tradycji oraz gier z różnych krajów. Dzisiejsi uczniowie mają do czynienia z globalnym społeczeństwem i potrzebują kompetencji w zakresie umiejętności integracji cyfrowej i kulturowej, aby stać się obywatelami świata. Interakcja międzykulturowa przyczynia się do wzmocnienia i rozwoju edukacji globalnej, wyposażając uczniów w umiejętności XXI wieku. Będziemy świętować ważne dni europejskie, dzielić się pomysłami i działaniami, organizować spotkania online z grami i quizami.

• Creating Joy

• Nauczyciele z Rumunii, Estonii, Litwy i Polski stworzyli projekt „Creating Joy”. Celem projektu jest wykorzystanie sztucznej inteligencji do generowania treści promujących dobre samopoczucie i szczęście uczniów. Wszyscy uczestnicy projektu będą mieli możliwość poszerzenia swojej wiedzy i umiejętności w zakresie wykorzystania sztucznej inteligencji w życiu codziennym, ułatwiając tym samym naukę i pracę. Uczniowie klasy 3b pod opieką pani Ewy Lisiowskiej zaprezentują siebie i swoje zainteresowania, stworzą kartki świąteczne, skomponują teksty piosenek i stworzą muzykę, a także nagrają film i stworzą do niego quiz, a wszystko to przy wsparciu sztucznej inteligencji.

• I learn through games, I am walking into the future

• Klasa 3d pod opieką pani Ewy Lisiowskiej uczestniczy w projekcie "I learn through games, I am walking into the future", w którym biorą udział szkoły z Turcji, Serbii, Portugalii i Polski. W ramach projektu, uczniowie w ciekawy sposób uczą się o cyfrowym obywatelstwie, dbaniu o środowisko, zmianach klimatu i bezpieczeństwie w internecie. Nasze motto brzmi: "Ucz się przez zabawę".

• Szkolenie dla Szkół eTwinning 2023/2024

• Przedstawicielki SP 187 w dniach 6-8.11.2023r. uczestniczyły w międzynarodowym szkoleniu organizowanym przez eTwinning Latvia w Rydze dla zespołów ze Szkół eTwinning. Nauczycielki Ewa Lisiowska i Marta Radwańska brały udział w warsztatach, dyskutowały nt. wdrażania misji Szkół eTwinning oraz zaplanowały nowe projekty.