• Szanowni Rodzice!

Przypominamy, że szczegółowe informacje na temat sposobów dostosowania warunków i form przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty umieszczone są na stronie CKE. W Komunikacie o dostosowaniach egzaminu ósmoklasisty 2024 znajdują się wytyczne dotyczące tego jakie dokumenty uprawniają i do kiedy należy je przedłożyć, aby dziecko mogło skorzystać z dostosowań na egzaminie.

Uprawnieni do skorzystania z dostosowań są m.in. uczniowie posiadający Orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego lub Opinię poradni psychologiczno-pedagogicznej stwierdzającą specyficzne trudności w uczeniu się, w tym:dysleksję, dysgrafię, dysortografię, dyskalkulię.

W przypadku dziecka niesprawnego czasowo lub z chorobami przewlekłymi należy złożyć  w sekretariacie szkoły zaświadczenie lekarskie o stanie zdrowia nie później niż do 17 października 2022

W listopadzie otrzymacie Państwo od wychowawcy pisemną informacjęo sposobie dostosowania warunków lub formy przeprowadzania egzaminu do potrzeb i możliwości zdającego wraz z oświadczeniem na temat akceptacji lub rezygnacji z proponowanych dostosowań.

Rodziców uczniów klas 7 zachęcamy do zweryfikowania już teraz czy dziecko posiada Opinię poradni psychologiczno-pedagogicznej stwierdzającą specyficzne trudności w uczeniu się, w tym: dysleksję, dysgrafię, dysortografię, dyskalkulię.

Harmonogram, komunikaty i informacje – CKE