• Bielańskie Mikołajki

 • Warsztaty dla Rodziców

  Poradnia Dziecko w Sieci, przy ul.Przybyszewskiego 20/24 zaprasza na warsztaty edukacyjne. Szczegóły w załączniku.

  warsztaty_internet_i_co_dalej.pdf​​​​​​​

 • Mistrzostwa Dzielnicy Bielany w Unihokeju

  W dniach 13-21.11.2019 reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 187 dziewcząt i chłopców (kategoria dzieci) i chłopców (kategoria młodzież) wzięła udział w mistrzostwach Dzielnicy Bielany w Unihokeju. Zawody zostały rozegrane w hali LO przy ul. Gwiaździstej. Udział naszej szkoły w mistrzostwach zakończył się sukcesem chłopców w kategorii dzieci, którzy po bardzo wyrównanej grze zdobyli II miejsce, a w kategorii młodzieży osiągnęliśmy III miejsce, natomiast w rozgrywkach dziewcząt reprezentantki naszej szkoły zajęły VII miejsce.

  Reprezentacja chłopców kategoria dzieci: Krzysztof O. kl.6c, Kacper Ż. kl.5d, Jerzy T. kl.5d, Jakub D. kl.6d, Damian W. kl.6d, Stanisław S. kl.5b, Jan S. kl.5d, Paweł B. kl.6c, Oliwer S. kl.6a.

  Reprezentacja chłopców kategoria młodzież: Kacper Ż. kl.5d, Krzysztof O. kl.6c, Nikodem M. kl.8c, Michał B. kl.8b, Mariusz K. kl.8c, Marcin B. kl.8b, Konrad K. kl.8b, Damian K. kl.8c.

 • Spektakl z okazji 60-lecia szkoły

  Szanowni Państwo,

  Serdecznie zapraszamy 22 listopada 2019r. (piątek) na spektakl z okazji 60-lecia Szkoły Podstawowej nr 187. Rozpoczęcie o godz. 16.30 w sali gimnastycznej.

  Z wyrazami szacunku,

  Jacek Gałkiewicz, dyrektor szkoły

 • Pozytywna uwaga

  Pozytywna uwaga

  W listopadzie przystępujemy do akcji pt. „Pozytywna uwaga”.

  Ta ciekawa inicjatywa polega na tym, by każdy uczeń otrzymał pozytywną informację na swój temat.

  Chcemy, by każde dziecko miało poczucie, że jest w czymś dobre, nawet jeśli nie ma czerwonego paska, czy samych pochwał.

  Rozmawiajmy też z nauczycielami. Ich również bardziej motywuje dobre słowo.

  Więcej informacji na stronie Internetowej: https://pozytywnauwaga.pl/

   

  Małgorzata Górska i Grażyna Czerniakowska

 • Marzycielska Poczta

  Szanowni Państwo nasza szkoła bierze udział w Marzycielskiej Poczcie. Marzycielska Poczta to ogólnopolska akcja, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci.

  Na stronie www.MarzycielskaPoczta.pl zaprezentowane są profile chorych dzieci wraz z ich adresami pocztowymi. W profilach można odnaleźć najważniejsze informacje o dzieciach, ich zainteresowania czy krótką biografię.Akcja jest prowadzona wyłącznie przez wolontariuszy.

  Serdecznie zachęcamy do odwiedzenia strony Internetowej Marzycielskiej Poczty i profilu na Facebooku. Bardzo prosimy wychowawców o zachęcenie do pisania listów czy kartek i wspólne pisanie podczas godzin wychowawczych.

  Będzie nam niezmiernie miło słyszeć, jeśli w zaciszu domowego ogniska również Wy Rodzice znajdziecie odrobinę siły i ochoty na napisanie krótkiego listu wraz z waszymi dziećmi lub sami.

  Jest to wspaniała akcja, w której warto brać udział!
  Akcja jest całoroczna.

  autor tekstu: Paulina Piasecka - Bartczak

 • Konkurs Informatyczny "Bóbr"

  Zapraszamy do udziału w Konkursie Informatycznym "BÓBR". 


  Zapisy do konkursu u nauczycieli informatyki do 08.11.2019r.
   

  Informacje na stronie konkursu https://www.bobr.edu.pl/regulamin-konkursu/.

 • Szkoła do Hymnu, Niepodległa do Hymnu 2019

  Drodzy Uczniowie, Szanowni Państwo

  W piątek 8 listopada, o godz. 11:11 w ramach akcji Szkoła do Hymnu, Niepodległa do Hymnu 2019 jako społeczność szkolna, mając na względzie uczczenie Święta Niepodległości wspólnie odśpiewamy nasz hymn narodowy.

  W tym dniu obowiązuje strój galowy.
   

 • Ankieta

  Szanowni Rodzice!
  Podczas zebrań klasowych w dniu 4 listopada 2019r. zostanie przeprowadzona ankieta dotycząca organizacji żywienia w szkole. 
  Uprzejmie proszę o wypełnienie ankiety, gdyż jest to okazja do zabrania głosu w dyskusji dotyczącej świadczonej usługi żywienia w Szkole Podstawowej nr 187.
  O wypełnienie ankiety będą poproszeni wszyscy rodzice, nawet Ci których dzieci obecnie nie korzystają z żywienia, ale mieli jakikolwiek okres spożywania posiłków w stołówce szkolnej.
  To dla nas ważna informacja zwrotna.

  Z poważaniem,
  Jacek Gałkiewicz,
  dyrektor szkoły

 • VI Bielański Konkurs Pierwszej Pomocy Przedmedycznej
  dla uczniów bielańskich szkół podstawowych klas VII, VIII
  organizowany przez Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi Nr 223 im. Partyzantów Ziemi Kieleckiej

  1.Uczestnicy konkursu to 3 - osobowe zespoły uczniów szkół podstawowych z klas 7-8 z dzielnicy Bielany.
  2.Szkołę może reprezentować jeden zespół, wyłoniony w eliminacjach szkolnych. W konkursie nie mogą uczestniczyć uczniowie biorący w nim udział w poprzednich latach.
   
   
 • Szkolny Konkurs Plastyczny pt. "Jesienne drzewo" dla uczniów klas 0 - III


  Termin przyjmowania prac: 31.10.2019r.
  Miejsce składania prac: sala 19
  Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 4.11.2019r.

 • Podziękowania

  Szanowni Państwo bardzo serdecznie dziękujemy za okazane serce i podzielenie się książką z Bielańskim Oddziałem Dziecięcym. 
  Zbiórka książek okazała się wielkim sukcesem, zebraliśmy naprawdę bardzo pokaźną liczbę książek, które na pewno umilą czas małym pacjentom Szpitala Bielańskiego. 
  Wielkie podziękowania składamy również dla pani Marty Sędek i mamy Jakuba B. z kl. VII a za przetransportowanie książek do szpitala. 
  Zachęcamy do dalszej otwartości i wsparcia akcji na rzecz drugiego człowieka. 
   
  Z wyrazami wdzięczności, 
  Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu

 • Bezpłatny program profilaktyczny "Zdrowy kręgosłup"

  Szanowni Państwo,

  Fundacja Perpetuum Mobile oraz Lira D&D są Wnioskodawcami projektów współfinansowanych z RPO WM 2014 - 2020 w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn.: "Zdrowy kręosłup", "Zdrowy kręgosłup z Fundacją Perpetuum Mobile", "Fundacja Perpetuum Mobile walczy z otyłością wśród dzieci" oraz "Lira walczy z otyłością wśród dzieci".

  Projekty kierowane będą do dzieci z klas 1-6 szkół podstawowych z Warszawy,           u których w ramach badań kwalifikacyjnych zostanie stwierdzona wada kręgosłupa               lub otyłość.

  Wsparcie kierowane do dzieci będzie trwać od 3 do 9 miesięcy.

  Projekty w module profilaktyki kręgosłupa przewidują objęcie wszystkich uczestników/czek następującymi formami wsparcia:

  1. Działania informacyjno – edukacyjne grup objętych wsparciem, które obejmować będą: badania ankietowego sprawdzającego poziom wiedzy                    z zakresu wad kręgosłupa, edukacji zdrowotnej, ponownego badania ankietowego sprawdzającego poziom wiedzy z zakresu wad kręgosłupa - działania kierowane do dzieci i rodziców
  2. Interwencja terapeutyczna dla  każdego uczestnika/ki projektu, która obejmować będzie: zajęcia ruchowe (co najmniej 2 razy w tygodniu); badania lekarskie - prowadzone na  początku, w połowie interwencji oraz na koniec,                  3 indywidualne porady świadczone przez lekarza lub fizjoterapeutę

  Projekty w module otyłości przewiduje objęcie wszystkich uczestników/czek następującymi formami wsparcia:

  1. Działania informacyjno – edukacyjne grup objętych wsparciem które obejmować będą: badania ankietowego sprawdzającego poziom wiedzy                       z zakresu otyłości, edukacji zdrowotnej, ponownego badania ankietowego sprawdzającego poziom wiedzy z zakresu otyłości - działania kierowane                    do dzieci i rodziców
  2. Interwencja terapeutyczna dla  każdego uczestnika/ki projektu, która obejmować będzie: zajęcia ruchowe (co najmniej 2 razy w tygodniu); badania lekarskie - prowadzone na  początku, w połowie interwencji oraz na koniec oraz wsparcie dietetyka w liczbie 5 spotkań indywidualnych


  W załączeniu przesyłamy Państwu druk zgody na przeprowadzenie badania przesiewowego, które pozwoli nam poznać skalę problemów i wytypować grupę, do której można będzie skierować wsparcie.

  Zachęcamy wszystkich Państwa do wyrażenia zgody, badanie polega na ocenie ogólnego stanu zdrowia, dokonywane jest przez pielęgniarkę i nie wiąże się z żadnymi zastrzykami ;)

  Wszelkie zajęcia oraz badania lekarskie będą realizowane w szkole, w grupach                     12 osobowych. Udział w projektach jest bezpłatny.

  Wypełnione zgody, dzięki uprzejmości Dyrekcji, proszę zostawić u wychowawcy.  Z wyrazami szacunku,

  Zespół projektowy Fundacji Perpetuum Mobile

  Zespół projektowy Lira D&D

  Dokumenty do pobrania.

  przesiew_kregoslup_lira.docx

  przesiew-kregoslup-fpm.docx

  przesiew_otylosc_fpm-1.docx

  przesiew_otylosc-lira-1.docx • Konkursy przedmiotowe MKO

  Drodzy Uczniowie,

  Zachęcamy do udziału w konkursach przedmiotowych organizowanych przez MKO. Więcej informacji na stronie konkursy.mscdn.pl lub w zakladce konkursy.

  Zgłoszenia do konkursów przyjmują nauczyciele przedmiotów.

 • Dzień Edukacji Narodowej

  Szanowni Państwo,

  Informuję, że dzień 14 października 2019r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.

  Szkoła organizuje dla poszczególnych klas zajęcia opiekuńczo - wychowawcze w godzinach 8.00 - 14.45, zgodnie z planem lekcji. W pozostałym zakresie zajęcia opiekuńcze organizuje świetlica szkolna.

   

  Dyrektor Szkoły

  Jacek Gałkiewicz

 • Mistrzostwa Dzielnicy Bielany w biegach przełajowych

  Mistrzostwa Dzielnicy Bielany w biegach przełajowych

  W piątek, 20 września 2019 r. na terenie Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy Bielany m.st Warszawy w biegach przełajowych: sztafetowych i indywidualnych.

  W biegach sztafetowych chłopców nasza szkoła zdobyła II miejsce.

  Lista zawodników:

  Franciszek W. kl.8c, Damian K. kl. 8c, Marcin B. kl. 8b, Piotr N. kl. 8b, Piotr Z. kl.8a, Bartosz T. kl.7a, Mikołaj L. kl.7a, Filip K. kl.7b, Brunon W. kl.7c, Jakub D. kl. 6d, Franciszek K. kl.6b, Ignacy M. kl.5e

  W biegu indywidualnym Julia D. z klasy 8a zajęła III miejsce.

  Zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych!!!

  autor tekstu: Nauczyciele Wychowania Fizycznego

  autor zdjęcia: Daniel Gągała

 • Informacje dot. wszawicy

  Prosimy profilaktycznie zapoznać się z informacjami dot. wszawicy.

  Prezentacja

  Ulotka informacyjna

 • SZACH - MAT, Zdrowi i wysportowani, Filozofia

  Szanowni Państwo,

  Informujemy, że od 23 września będą odbywały się zajecia prowadzone w ramach budżetu partycypacyjnego. Zapraszamy wszystkich dotychczasowych uczestników. 

  Zmianie uległy terminy prowadzenia zajęć. Prosimy o złożenie deklaracji dot. wyboru terminu zajęć (SZACH - MAT, Zdrowi i wysportowani, Pofilozofujmy) do 20 września 2019r.

  >>> DRUKI <<<

   

  REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA

  Informujemy, że od 16 września trwa rekrutacja uzupełniająca na wolne miejsca na zajęcia prowadzone w ramach budżetu partycypacyjnego:

  - SZACH - MAT nauka gry w szachy;

  - Zdrowi i wysportowani;

  - Filozofia.

  Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

  >>> DRUKI <<<

 • Konkurs na hymn szkoły

  Zapraszamy do udziału w konkursie na hymn szkoły. 

  W konkursie mogą wziąć udział wszyscy uczniowie, absolwenci szkoły, rodzice uczniów.

  Projekty konkursowe mogą być realizowane indywidualnie i/lub grupowo.

  Każdy uczestnik może zgłosić dowolną ilość utworów.

  Uczestnictwo w konkursie jest równoznaczne z akceptacją warunków konkursu.

  regulamin_na_konkurs_hymn_szkoly.pdf​​​​​​​

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 187 im. Adama Mickiewicza w Warszawie
  ul. Leopolda Staffa 21
  01-884 Warszawa

  adres e-mail: sp187@edu.um.warszawa.pl
 • Sekretariat szkoły: 022/ 834 - 03 - 87; fax: 022/ 834 - 03 - 87
  Pedagog szkolny: 022/ 834 - 20 - 13
  Sekretariat:101
  Pedagog:110
  Pielęgniarka:109
  Oddział przedszkolny:105
  Kierownik świetlicy:107
  Świetlica dół:106
  FAX:102

Galeria zdjęć