• Bohema House - Klasa 4 c

• 13.06.2022 22:41
      • W dniu 9 czerwca klasa 4c pod opieką organizatora wycieczki p. Klaudii Byczkowskiej była na pokazie nowego cyrku w Polsce Bohema House pt. ,,Plastikowy cyrk dr Dolittle. Jest to cyrko - teatr czyli połączenie pokazów akrobatycznych, aktorskich i wokalnych dla dzieci i dorosłych pełne wrażeń i silnych emocji. Każda chwila ich występu zaskakuje, uczy i zadziwia. Pokaz jest stosunkowo krótki 1- godzinny, ale pełen wrażeń.

• Sztuka w wykonaniu artystów z Bohema House nie tylko dostarcza silnych wrażeń, ale też w ciekawy sposób pokazuje dzieciom kwestie tak problematyczne i obecnie aktualne czyli ekologiczne m.in. poprzez taniec z elementami gimnastyki. Aktorzy poprzez przejmujący śpiew, akrobacje i udawanie zwierząt w cyrku z akcentem  na ,,te skrzywdzone zwierzęta” trafili w delikatny i wyważony sposób do wrażliwości dziecięcej w kwestii środowiska. Dzieci z wypiekami na twarzy obserwowały zaskakujące pokazy powietrzne i wodne. Mimy w pokazie wzbudziły najsilniejsze emocje wśród najmłodszych, poprzez kontakt niewerbalno - humorystyczny. Myślę, że takie występy zostaną w pamięci dzieci najdłużej utrwalając pewne stałe wartości. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć dzieci z aktorami teatru.

tekst: mgr Klaudia Byczkowska

foto: mgr Agnieszka Grzesik