• 29.09.2020 18:20
      • Czytanie książek to nie tylko ciekawa forma spędzania wolnego czasu, zdobywanie nowej wiedzy, ale również rozwijanie wyobraźni czy wzbogacanie słownictwa, a głośne czytanie dzieciom to również budowanie silnej więzi emocjonalnej. 29 września 2020r. obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji w naszej szkole uczniowie zostali zaproszeni do świata książki. Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego tego dnia w głośnym czytaniu udział brały klasy od I do VIII wraz z nauczycielami. O godzinie 9.00 w klasach słychać było piękne głośne czytanie. Uczniów przebywających w świetlicy szkolnej do czytania zaprosił Pan dyrektor Jacek Gałkiewicz. Celem imprezy było zachęcanie dzieci i młodzieży do sięgania po książkę, jako sposobu na pożyteczne spędzanie wolnego czasu, bo ciekawie jest przenieść się w świat wyobraźni.
        Zdjęcia Marta Jakubowska
        Tekst Małgorzata Badeńska Onyśk