• 15.10.2020 12:21
      • “Dobry wychowawca, który nie wtłacza a wyzwala, nie ciągnie a wznosi, nie ugniata a kształtuje, nie dyktuje a uczy, nie żąda a zapytuje – przeżyje wraz z dziećmi wiele natchnionych chwil.”

14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Jest to święto wszystkich pracowników oświaty. Święto nauczycieli, wychowawców, pedagogów, kadr, sekretariatu, woźnych, konserwatorów i wszystkich pracowników. Obchodzony jest w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej - pierwszego w Europie ministerstwa oświaty - która zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce. Mało kto wie, że Komisja Edukacji Narodowej (pełna nazwa: Komisja nad Edukacją Młodzi Szlacheckiej Dozór Mająca) - była pierwszym w świecie ministerstwem oświaty i o wiele lat wyprzedziła podobne rozwiązania w innych państwach. Powołana została przez Sejm Rozbiorowy 14 października 1773 r. na wniosek króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.
        W ramach obchodów Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole przeprowadzony został konkurs „Super nauczyciel”, po przez głosowanie uczniów. Wyróżnieni zostali również nauczyciele w żartobliwych kategoriach. Super Nauczycielem został nauczyciel historii pan Rafał Barszcz. Po raz trzeci doceniony przez uczniów. Nauczycielem Roku została nauczycielka wychowania fizycznego pani Marta Kownacka. W niecodziennym głosowaniu wyróżnieni zostali także:
        ”Pomysłowy Dobromir”  pani Małgorzata Badeńska-Onyśk i pani Małgorzata Ługowska. „Diamentowa Piła” pani Tamara Koźlakiewicz i pani Anna Idzik. „Mistrz Elegancji” pani Grażyna Sasin i pani Małgorzata Badeńska-Onyśk. „Anielska Cierpliwość” pani Małgorzta Ługowska i pani Paulina Piasecka-Bartczak. „Bratnia Dusza” pani Małgorzata Ługowska i pan Rafał Barszcz. Nagrodę Burmistrza Dzielnicy Bielany otrzymała pani Małgorzata Ługowska.
        Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego klas IV-VIII dla wszystkich pracowników pedagogicznych przygotowali niespodziankę w postaci nagranego skeczu „z przymrużeniem oka” wraz z życzeniami i wesołą piosenką. Pokusili się również o wiersz i życzenia. Uczniowie przygotowali również atrybuty z modeliny dla nauczycieli a Rada Rodziców przygotowała słodki upominek.
        Został zorganizowany nietypowy konkurs „Rozpoznaj swojego nauczyciela z dzieciństwa/lat szkolnych”. W gablocie przy gabinecie wicedyrektorów zawisły zdjęcia naszych nauczycieli. Zachęcamy do udziału w konkursie.
        Drodzy pracownicy pedagogiczni życzymy Wam pokonywania wszelkich trudności, kreatywności, wigoru, satysfakcji i zadowolenia z pracy i ze swoich uczniów. Abyście do pracy przychodzili z uśmiechem i z uśmiechem z niej wychodzili.
        tekst/zdjęcia : P. Piasecka-Bartczak