• Spotkanie z kombatantami

• 17.12.2021 18:27
      • Dnia 16 listopada, w odpowiedzi na zaproszenie Mazowieckiego Zarządu Wojewódzkiego ZKRP i BWP, wybraliśmy się do siedziby Zarządu przy Alejach Ujazdowskich 6 A na spotkanie z kombatantami II wojny światowej.

W ramach „Spotkania pokoleń” w urokliwej scenerii sali konferencyjnej, przy poczęstunku, wysłuchaliśmy poruszających wspomnień wojennych, wstrząsających historii Polaków skazywanych przez działalność okupanta na zagładę.

Wzruszyła nas chwila podziękowań i zakończenia spotkania. Podarowano nam książki „Siła miłości”, „Moje wojenne dzieciństwo”. Dla szkolnej biblioteki dostaliśmy cenne egzemplarze książek o Ravensbruck i „ Muzeum Więzienia Pawiak”.

Następnie udaliśmy się pod Pomnik Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego, gdzie wraz z kombatantami złożyliśmy kwiaty dla uczczenia Święta Niepodległości.

Nasze „Spotkanie pokoleń” wpisuje się do kalendarza dni, które na zawsze pozostaną w naszej pamięci.

Uczniowie klasy 7 d i 7 a wraz z opiekunami: panią Anną Idzik i panią Martą Szafranek.