• Tradycje i zwyczaje świąteczne w krajach anglojęzycznych

• 28.12.2022 15:52
      • W okresie poprzedzającym święta Bożego Narodzenia uczniowie mieli okazję poznać i przypomnieć tradycje i zwyczaje świąteczne nie tylko w Polsce, ale również w krajach anglojęzycznych. Nauczyciele języka angielskiego przeprawadzali z uczniami lekcje dotyczące zwyczajów świątecznych w Wielkiej Brytanii, młodzież poznała tradycyjne potrawy, brali udział w świątecznych grach i zabawach językowych, przez co poszerzyli zakres słownictwa związnego z Bożym Narodzeniem. Ponadto, na lekcjach języka angielskiego uczniowie przygotowywali słowniczek wyrażeń związanych z Bożym Narodzeniem - wykonywali obrazki podpisując je po angielsku. Słowniczek został zaprezentowany uczniom naszej szkoły w postaci gazetki ściennej na szkolnym korytarzu. Została również zorganizowana wymiana kartek świątecznych ze Szkołą Podstawową nr 30 w Rzeszowie. Uczniowie klas 4b i 4c przygotowali kartki z życzeniami w języku angielskim do wysłania swoim kolegom i koleżankom ze szkoły w Rzeszowie, jak również otrzymali kartki od nich.