• Dzień Świętego Patryka

• 26.03.2023 16:29
      • Dnia 17 marca 2023r. obchodziliśmy w naszej szkole irlandzkie święto Dzień Świętego Patryka. Uczniowie podczas lekcji mieli okazję dowiedzieć się kim był św. Patryk, oglądali filmiki z historyjkami o jego życiu. Poznali również tradycje irlandzkie oraz jak obchodzony jest ten dzień na całym świecie. Młodzież przygotowała symbole kojarzone z tym świętem, tj. zielone koniczynki, skrzaty irlandzkie, kapelusze, garniec złota oraz flagi Irlandii, które zdobiły drzwi naszych sal lekcyjnych.  Tego dnia uczniowie, jak i pracownicy szkoły, przyszli do szkoły ubrani na zielono.
        Odbył się również konkurs na kapelusz irlandzki. Wyniki konkursu są następujące:
        Kategoria klas 1-3:
        I miejsce: Dominik J. klasa 3b,
        II miejsce: Solomina Z. klasa 1a oraz Aleksander R. klasa 3b,
        III miejsce: Kalina T. oraz Lena Z. klasa 1c.

Kategoria klas 4-8:
        I miejsce: Anastasiia P. klasa 4a,
        II miejsce: Emilia M. klasa 4a,
        III miejsce: Jacek B. klasa 4c.

Zwycięzcom gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom udziału w konkursie!

Zespół języków obcych