• Gra terenowa kl. 5a i 5b
    24.09 odbyły się pierwsze zajęcia muzealno – terenowe pt. Sekrety ziemi – tam gdzie cichnie cywilizacja”. Teren działania obejmowało Muzeum Ziemi oraz okolice. Uczniowie zostali podzieleni na drużyny, które zajęły się szukaniem śladów dawnych społeczności. Każda grupa miała do wykonania zadania, związane z określeniem znaczenia poszczególnych minerałów, kamieni czy surowców znajdujących się w muzeum. Zajęcia wymagały od uczniów współpracy w grupie, zaangażowania oraz szybkości w wykonywaniu zadań. Z niecierpliwością czekamy na kolejne warsztaty, które niebawem odbędą się w naszej szkole.
    12.10.2018 09:07 | więcej »
  • Projekt "Polska chłopska, pańska czy wspólna?" jest skierowany do uczniów klas 4-8 szkół podstawowych z Warszawy.

Projekt jest współfinansowany przez Urząd m. st. Warszawa w ramach konkursu "Młodzi, zdolni warszawiacy podnoszą swoje kompetencje".
    Projekt obejmuje udział w:
    •    grze terenowej w terenach nadwiślanych Warszawy
    • cyklu 7 warsztatów 1, 2 lub 3-godzinnych na temat historii polskiej wsi,  współczesnego, w tym ekologicznego rolnictwa, obecnie produkowanej żywności oraz współczesnych, spółdzielczych ruchów żywnościowych, sprawiedliwości i suwerenności żywieniowej
    • dwóch 1-dniowych wycieczkach do gospodarstwa ekologicznego i sklepu z dobrej jakości żywnością
    • szkoleniu dot. tematyki projektu dla nauczycieli oraz rodziców przygotowanym przez uczniów

Klasy, które wezmą udział w projekcie, otrzymają także tematyczną grę karcianą oraz kalendarz ścienny związany z tematyką projektu. Ponadto w ramach projektu klasy będą współprowadziły bloga dokumentującego przebieg poszczególnych etapów projektu.

Warsztaty będą prowadzone z wykorzystaniem pracy zespołowej oraz twórczych i aktywizujących metod.

Czas realizacji: wrzesień 2018 – czerwiec 2019
    01.10.2018 16:09 | więcej »