Spotkanie z Panem Kleksem

12.02.2024 15:42

We wtorek 9 stycznia wszystkie klasy czwarte i klasa 6b wybrały się na film „Akademia pana Kleksa”. Jest to współczesna wersja bajki Jana Brzechwy. „Akademia pana Kleksa” to film fantastyczny polskiej produkcji, a jego premiera miała miejsce 25 grudnia 2023 roku. Reżyserią zajął się Maciej Kawulski, a scenariuszem Krzysztof Gureczny i Agnieszka Kruk.

Efekty specjalne, grafika, wygląd i dźwięk filmu są bardzo dobre. Podobało mi się, że w filmie występują i chłopcy, i dziewczynki.

Film jest o tym, że każdy ma wyobraźnię. Porusza również temat, że każdy rodzi się dobry, ale przeżycia zmieniają osoby.

Według mnie film nie ma wad, jest interesujący i wciągający. Daję mu pięć gwiazdek i bardzo polecam.

Spotkanie z Seniorami w Bielańskim Centrum Wsparcia Seniora

16.01.2024 10:01
      Dzięki współpracy i uprzejmości mieliśmy szansę przedświątecznie odwiedzić Bielańskie Centrum Wsparcia Seniora.Dla wspaniałych seniorów zaprezentowało się Szkolne Koło Tatralne, Klasa 1c, Wolontariusze, Zespół Fletowy i tancerki z Zespołu Rex. Seniorzy mogli liczyć również na moc niespodzianek od rodziców z klasy 1c, którzy upiekli ciastka i ciasteczka dla podopiecznych. Ogromną przyjemność sprawiły również przepięknie zapakowane przez wolontariuszy symboliczne skarpetki, które zostały zebrane dzięki uprzejmości darczyńców w postaci dzieci, nauczycieli i rodziców z naszej szkoły. Ponad to seniorzy otrzymali pięknie wykonane kartki z życzeniami Bożonarodzeniowymi wykonanymi przez Świetlicę Szkolną i klasę 3a. Mamy nadzieję na owocną współpracę i o wiele więcej miłych spotkań z Bielańskimi SUPER Seniorami.

Dzień pakowania

16.01.2024 09:41
      Pakowali i pakowali i pakowali! Wspaniałe Elfy w postaciach niesamowitych wolontariuszy pakowały ozdoby na Jarmark Bożonarodzeniowy, który odbył się 16 grudnia w sobotę pod Urzędem Dzielnicy Bielany, a także prezenty w postaci skarpetek dla Seniorów z Bielańskiego Centrum Wsparcia Seniora, do których udała się reprezenetacja naszej szkoły.

3c na spotkaniu w Bielańskim Ratuszu

16.01.2024 09:52
      Mali Agenci nie tylko zobaczyli jak pracują urzędnicy, w tym a burmistrz, ale także solidnie przepytali pana Grzegorza Pietruczuka, co wkrótce zaowocuje publikacją kolejnego ciekawego wywiadu w zimowym numerze specjalnym szkolnej gazety. Jak na prawdziwą wizytę dyplomatyczną przystało, klasa 3c i Pan burmistrz wymienili się prezentami. Ręcznie robiona przez dzieci bombka i kartka świąteczna z życzeniami została barterowo wymieniona na rogi reniferów i inne, wywołujące małe radosci gadżety. Dziękujemy!

Koncert świąteczno- noworoczny

16.01.2024 09:59

11.12.2023r. odbył się koncert świąteczno- noworoczny połączony ze wspólnym kolędowaniem. W szkole zgromadzili się uczniowie, rodzice, dziadkowie, nauczyciele, a także zaproszeni goście. Kolędowanie rozpoczęli nauczyciele, którzy razem z dyrektorem wykonali piosenkę: "Jest taki dzień". Wspólne kolędowanie było przeplatane pięknymi występami dzieci. Całość prowadzili uczniowie naszej szkoły. W czasie kolędowania wystąpiły dzieci z Przedszkola 182 i Przedszkola 301. Usłyszeliśmy też utalentowanych uczniów z zespołu fletowego prowadzonego przez p. Małgorzatę Ługowską, zespołu gitarowego prowadzonego przez p. Wiesława Koczywąsa. Dzieci z klasy IV a i Klasy III c wykonały śwąteczne piosenki. Uczniów przygotowały wychowawczynie: Sylwia Bobrowska i Kamila Zaręba. W czasie kolędowania wystąpiły też dzieci z zespołu tanecznego:"Rex" prowadzonego przez p. Beatę Szczepańśką. Cieszymy się, że mogliśmy razem kolędować i podziwiać dziecięce talenty.

Dziękujemy organizatorom, przybyłym gościom, młodym artystom, wolontariuszom za piękny kolędowy wieczór. Do zobaczenia za rok!

Foto relacja