• Wspomnieniem z lekcji w szkole

  Stoi teraz szkoła nasza im. Adama Mickiewicza murami bezludna, zamilkł dzwonek. Dyrekcja, nauczyciele, pracownicy szkoły i ławki z pustymi krzesłami, tablica zielona, jak i ta biała z funkcjami czekają na powrót dzieci, żeby gwarem znowu zapełniły się korytarze szkoły przy ulicy Leopolda Staffa 21 w Warszawie. 

  Jak bywało na lekcji, co robiliśmy, jak angażowaliśmy się, jakie mieliśmy pomysły i jakie prace tworzyliśmy poniżej w zapisie kadru fotograficznego. 

  Fotogaleria

  Tekst/fot. Agata Kluczyńska 

  24.06.2020 17:18 | więcej »
 • Dzień Dziewczynek i Chłopców w 3a

  9 marca mieliśmy w klasie 3a Dzień Dziewczynek i Chłopców. Rodzice uczennicy przynieśli kilka egzotycznych zwierząt, które mają w domu. Były to: kameleon, żółw stepowy, wij, legwan, agama brodata i ślimaki. Na koniec wszystkie dzieci częstowały się żelkową pizzą a jeden z uczniów rozdał tulipany dziewczynkom. To był wyjątkowy poniedziałek w naszej klasie.

  05.04.2020 22:32 | więcej »
 • Akcja Bezpieczny Internet
  W ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu w naszej szkole została przeprowadzona akcja Bezpieczny Internet. Uczniowie klas 1 - 8 byli uczestnikami spotkania z nauczycielem szkoły Giganci Programowania. Uczniowie dowiedzieli się jak bezpiecznie korzystać z Internetu, jakie są niebezpieczeństwa czyhające w sieci oraz jak bronić się przed atakami hakerskimi. 
  08.03.2020 19:32 | więcej »
 • Warsztat w ramach Programu Kto na ochotnika – Wolontariat w szkole.
  Uczniowie naszej szkoły od września tego roku biorą udział w Warszawskim Programie „Kto na ochotnika - wolontariat w szkole”. „Kto na ochotnika” to program zakładający rozwój warszawskiego wolontariatu uczniowskiego na rzecz rówieśników, szkoły oraz lokalnego środowiska. Uczestniczące w programie szkoły są wspierane w planowaniu i prowadzeniu szkolnego wolontariatu w taki sposób, by przynosił on największe korzyści zarówno zaangażowanym uczniom i uczennicom, jak i lokalnej społeczności; odpowiadał różnorodnym potrzebom i zainteresowaniom młodzieży oraz odbywał się zgodnie ze standardami wolontariatu oraz zasadami prawnymi.”
   
  08.03.2020 19:02 | więcej »
 • Marshmallow Challenge na lekcji. Dlaczego, nie?
  W czasie rozmów o „Dobrej porażce” uczniowie uczęszczający na zajęcia etyki mieli okazję zmierzyć się w niepowtarzalnym wyzwaniu jakim jest marshmallow challenge. Innowacje, nietypowe zadania, zagadki, pytania, zadania, to coś co naprawdę w naszej szkole dzieci kochają.
  To zabawa wymagająca myślenia i eksperymentowania, a przy tym dająca mnóstwo frajdy!
  MarshmallowChellenge polega na tym, by z konkretnych materiałów (20 sztuk surowego spaghetti, 1 m sznurka i 1 m taśmy malarskiej) zbudować strukturę, która utrzyma dużą piankę marshmallow. Struktura powinna być jak najwyższa! Szczegóły znajdziecie w Internecie.
  08.03.2020 18:54 | więcej »
 • Wyniki badań Instytutu Badań Edukacyjnych są niepokojące - już co drugi uczeń szkoły podstawowej regularnie doświadcza dokuczania ze strony innych dzieci. W celu zwiększenia świadomości tego problemu i zapobiegania przykrym doświadczeniom wśród najmłodszych na przełomie stycznia i lutego nasza społeczność szkolna brała udział w Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej „Bądź kumplem. Nie dokuczaj! Stop agresji i przemocy”. Organizatorem kampanii jest Cartoon Network, a partnerem Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Opiekę nad projektem pełnili opiekunowie Szkolnego Samorządu kl. IV-VIII wraz z panią pedagog Agnieszką Nożykowską.

  Celem akcji jest propagowanie koleżeńskich zachowań, promowanie postawy reagowania oraz przyjaznego zachowania wśród kolegów i koleżanek ze szkoły, zwiększanie świadomości na temat różnorodności osób i społeczeństw oraz kształtowanie postawy otwartości i wzajemnego szacunku w różnorodnej społeczności.

  08.03.2020 18:05 | więcej »
 • Dzień otwarty szkoły

  Luty i marzec to czas rekrutacji dzieci do szkolnych oddziałów przedszkolnych i pierwszych klas. Rodzice podejmują ważną decyzję o tym, gdzie ich dziecko rozpocznie naukę lub ukończy edukację przedszkolną w tzw. szkolnej zerówce.5 lutego zaprosiliśmy rodziców z dziećmi do zwiedzania naszej szkoły. Podczas „Dnia Otwartego” rodzice wraz z dziećmi korzystali z zajęć edukacyjnych prezentowanych przez nauczycieli naszej szkoły.

  12.02.2020 14:47 | więcej »
 • Maraton Pisania Listów Amnesty International

  Maraton Pisania Listów to akcja o zasięgu międzynarodowym organizowana przez Amnesty International. Tysiące ludzi z całego świata piszą listy do odpowiednich władz w obronie konkretnych osób, których prawa człowieka zostały złamane. Nasza szkoła włączyła się w to wydarzenie. Maratonowi Pisania Listów towarzyszyły działania informacyjne w postaci ogłoszeń, dostępności plakatów, broszur w przestrzeni korytarzy szkolnych. Na zajęciach edukacyjnych rozmawialiśmy o prawach człowieka, działalności Amnesty International, zapoznaliśmy się z opisami bohaterek i bohaterów listów. Koordynatorzy Maratonu Pisania Listów w szkole, pani Agata Kluczyńska i pani Marta Pawelczyk, dziękują wszystkim osobom zaangażowanym w akcję.

  Tekst / fotografia: Agata Kluczyńska

  08.03.2020 17:55 | więcej »
 • Stowarzyszenie "Wolontariusze na Psim Szlaku"

  15 stycznia 2020 roku gościliśmy w naszej szkole inspektorów ze Stowarzyszenia „Wolontariusze Na Psim Szlaku”. Społecznicy opowiadali nam o swojej pracy, a także o szacunku wobec zwierząt. Rozmawialiśmy nie tylko o psach i kotach, ale też o zwierzętach dziko żyjących w naszym kraju oraz o tym jak dbać o środowisko.

  29.01.2020 13:04 | więcej »
 • Podziękowanie za projekt BohaterON w Twojej Szkole!

  Otrzymaliśmy podziękowanie za udział w projekcie BohaterON w Twojej Szkole będącego częścią ogólnopolskiej kampanii BohaterON - włącz historię! Kampania mająca na celu uhonorowanie i upamiętnienie Powstańców Warszawskich oraz promocję historii Polski XX wieku.

  29.01.2020 12:48 | więcej »
 • Noc Biologów
  Dnia 10.01.2020r. uczniowie koła biologicznego wzięli udział w popołudniowo-wieczornych zajęciach edukacyjnych pod nazwą NOC BIOLOGÓW organizowanych przez Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Wydział Biologii i Nauk o Środowisku.
   
  19.01.2020 19:40 | więcej »
 • Raz, dwa, trzy, zaczynamy!
  4 grudnia w naszej szkole odbyły się zajęcia dla przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego, które miały pomóc w usprawnieniu pracy uczniów. Czy pomogły? Jakie mamy plany, co do zmian w naszej szkole?
  Zajęcia były bardzo dobrze zorganizowane. Najważniejszą rzeczą w tych warsztatach była współpraca, świadomość, ile możemy osiągnąć razem. Każdy dorzucił coś od siebie, w ten oto sposób stworzyliśmy plan, co zrobić, aby było lepiej w naszej szkole.
  17.12.2019 16:17 | więcej »
 • „Między nami kobietkami”

   W dniu 11.12.19r. w Szkole Podstawowej nr 187 przeprowadzono kolejną edycję programu „Między nami kobietkami”. W spotkaniu z prelegentką panią Moniką Maciejewską wzięły udział uczennice klas szóstych.

  Celem programu jest zwrócenie uwagi dziewcząt na problemy okresu dojrzewania, zmiany fizyczne jakie zachodzą w ich ciele, ale przede wszystkim na zmiany jakie zachodzą w ich psychice. Dziewczęta w tym wieku nie tylko zauważają, że zmieniają się proporcje ich ciała, ale też doświadczają nieznanych im dotąd emocji i uczuć, mają problemy z „huśtawką” nastrojów. Często dziewczynki wstydzą się lub nie mają odwagi porozmawiać o swoich problemach z dorosłymi lub też po prostu nie wiedzą jak taką rozmowę zacząć.

  13.12.2019 13:07 | więcej »
 • Mam prawo...
  Czy kiedyś zdarzyło się wam użyć powiedzenia „Dzieci i ryby głosu nie mają”, albo że: „jesteś za mały/mała to sprawy dorosłych?” Odbierając dziecku głos i zestawiając je z “niemymi rybami”, dajemy mu przekaz, że nie ma ono prawa do głosu. Co więcej, że jego sprawy nie są wystarczająco ważne, aby o nich mówiło, że jego uczucia i spostrzeżenia nie są warte, by się nimi z nami dzieliło. Poczucie własnej wartości, czyli samoocena to opinia, jaką mamy na swój temat. To dzięki stabilnej ocenie siebie, człowiek osiąga samoakceptację. To ona pozwala na swobodne funkcjonowanie w grupie ludzi oraz w relacji z samym sobą. Jeżeli chcemy, aby dziecko w przyszłości miało łatwość nawiązywania kontaktów i czuło się swobodnie wśród innych, powinniśmy jako rodzice, zadbać o jego poczucie wartości. Każde dziecko ma prawo do wypowiadania swojego zdania, dlatego powinno być w należyty sposób wysłuchane.
  11.12.2019 18:04 | więcej »
 • Warsztaty świąteczne

  W grudniowe  sobotnie przedpołudnie chętni uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami spotkali się na warsztatach świątecznych. Warsztaty zostały zorganizowane z inicjatywy Pani Małgorzaty Badeńskiej Onyśk i Pani Karoliny Kraszewskiej. W miłej atmosferze i prawdziwie świątecznym nastroju wykonywaliśmy wianki, stroiki, lampiony. Większość ozdób powstawała z naturalnych szyszek, orzechów, a dekoracje stanowiły bombki, cekiny, wstążki. Czas przygotowań świątecznych uważamy za rozpoczęty.    

  Galeria zdjęć

  tekst/zdjęcia: Małgorzata Badeńska Onyśk
  Karolina Kraszewska

   

  09.12.2019 10:25 | więcej »
 • Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień
  Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły od dawna czynią starania, aby wprowadzić modę na życzliwość i kulturę osobistą. Doskonałą okazję do rozpowszechniania idei ludzkiej serdeczności stał się Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Hallo World Day to święto wywodzące się ze Stanów Zjednoczonych. Powstało z inicjatywy braci Briana i Michaela McCormacków, którzy w 1973 roku zaprotestowali przeciwko konfliktowi zbrojnemu pomiędzy Egiptem a Izraelem. Inicjatywa miała za zadanie przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy.
  06.12.2019 10:23 | więcej »
 • Projekt biologiczny w klasie 5 – Model komórki
  Każdy żywy organizm zbudowany jest z komórki, mimo to pojęcie komórki jest dość abstrakcyjne. Nie jesteśmy w stanie ich zobaczyć, chyba że uda nam się skorzystać z mikroskopu. Schemat czy zdjęcie nie zawsze wystarczy, bo komórka to obiekt trójwymiarowy, a nie płaski. Możemy jednak coś z tym zrobić, żeby ułatwić sobie naukę o komórce i uczynić ją przyjemną. Uczniowie klas V przedstawili jej model w 3D, aby zrozumieć i zapamiętać jej budowę. Wszyscy wykazali się wielką kreatywnością. Wykonane prace przyciągają wzrok kolorami i kształtami oraz zadziwiają precyzją wykonania.
  04.12.2019 08:45 | więcej »
 • 60 lat Szkoły Podstawowej nr 187 im. Adama Mickiewicza w Warszawie
  21 listopada 2019 roku p. Dyrektor Jacek Gałkiewicz. przemówieniem zainaugurował  obchody 60-lecia Szkoły Podstawowej nr 187 im. Adama Mickiewicza w Warszawie. Powitał: Pana Grzegorza Pietruczuka - Burmistrza Dzielnicy Warszawa Bielany, p. Jerzego Pawłowskiego - Wizytatora Mazowieckiego Kuratorium Oświaty, p. Andrzeja Malinę  - Zastępcę Burmistrza dzielnicy Bielany oraz Radnych: p. Annę Czarnecką – Wiceprzewodniczącą Rady, p. Monikę Szadkowską, p. Ryszarda Zakrzewskiego, p. Piotra Walasa a także p. Zofię Gajewicz – Naczelnika Wydziału Oświaty i Wychowania, p. Magdalenę Mazur – Przewodniczącą Rady Rodziców, przedstawicieli Rady Pedagogicznej i Rady Rodziców, emerytowanych nauczycieli, pracowników niepedagogicznych oraz absolwentów szkoły i rodziców uczniów. 
  „60 lat minęło jak jeden dzień” tymi słowami p. Dyrektor rozpoczął uroczystość, podczas której obudziły się emocje, wspomnienia przeżytych chwil.  Następną osobą, która zabrała głos był m.in. Pan Grzegorz Pietruczuk - Burmistrz Dzielnicy Bielany.
  25.11.2019 20:36 | więcej »
 • Akcja "Lekki plecak"

  W naszej szkole została przeprowadzona akcja na rzecz odciążenia szkolnych plecaków pt. ,,Lekki plecak – lekkie życie”. Założeniem akcji było uświadomienie społeczności szkolnej, jakie skutki niesie za sobą nadmierne obciążanie kręgosłupa. Na godzinach wychowawczych uczniowie zostali zapoznani ze wskazówkami, jakie trzeba podjąć, aby plecaki były racjonalnie pakowane i możliwie jak najlżejsze. Ważne dla nas jest to, aby uczniowie mieli prawidłową postawę, ale też, by byli samodzielni i mieli poczucie, że wiedzą, jak się przygotować do lekcji.
   

  19.11.2019 15:57 | więcej »
 • Akcja: „Szkoła do Hymnu”, „Niepodległa do Hymnu”
  8 listopada 2019 roku o symbolicznej godz. 11:11 w ramach akcji: „Szkoła do Hymnu”, „Niepodległa do Hymnu” społeczność naszej szkoły w sposób uroczysty odśpiewała hymn narodowy. Uczciliśmy 101. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. „Szkoła do Hymnu” to inicjatywa Ministra Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży. Natomiast pomysłodawcą akcji „Niepodległa do Hymnu” jest Biuro Programu „Niepodległa”. W akcję oprócz szkół, przedszkoli, placówek oświatowych z Polski, włączyły się również szkoły poza granicami naszego kraju. Słowa Mazurka Dąbrowskiego, zaprojektowane gazetki ścienne, strój galowy, rozmowy o Niepodległej przypominały nam o wadze i podniosłym charakterze tego święta. Nauczyciele koordynatorzy akcji: wicedyrektor szkoły - Ewelina Tatoń, Małgorzata Ługowska, Rafał Barszcz, Agata Kluczyńska.

  #SzkołaDoHymnu
  #niepodlegladohymnu
  Tekst/fotografia: Agata Kluczyńska
  15.11.2019 19:20 | więcej »
 • Kartki dla Powstańców
  W listopadzie uczniowie klas IV - VI na lekcjach techniki wykonali kartki dla Powstańców. Tematyka zajęć wynikała z realizacji programu „Piękna Nasza Polska Cała”. Celem programu jest kształtowanie postaw patriotycznych , uwrażliwianie na piękno, folklor i tradycje Polski, kształtowanie tożsamości narodowej dzieci poprzez poznanie historii państwa polskiego i symboli narodowych, poznanie tradycji, zwyczajów, wzmacnianie poczucia radości i dumy z bycia Polakiem.
  Tekst/zdjęcia: Małgorzata Badeńska Onyśk
  19.11.2019 15:58 | więcej »
 • Delegacja pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego
  Zgodnie ze szkolną tradycją, jak co roku, w przeddzień Święta Odzyskania Niepodległości, delegacja uczniowska – w  tym roku byli to uczniowie klasy 8a – złożyli wieniec pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego.  Na biało-czerwonej szarfie widnieje napis „Wielkiemu Polakowi – SP 187 w Warszawie”. Jesteśmy dumni, że w ten sposób możemy dać  świadectwo naszego patriotyzmu.

   autor: wychowawca klasy 8a Jolanta Gawrońska
  15.11.2019 16:03 | więcej »
 • Sadzenie cebulek żonkili
  24 października klasa 3a wraz z p. dyrektorem Jackiem Gałkiewiczem wzięła udział w tworzeniu drugiego na terenie Bielan „Pola Nadziei”. Wraz z p. wiceprezydent m.st. Warszawy Renatą Kaznowską, posłanką Joanną Fabisiak, Grzegorzem Pietruczukiem Burmistrzem Dzielnicy Bielany i uczniami Szkoły Podstawowej nr 209 posadziliśmy na Placu Konfederacji 4 tysiące cebulek żonkili. 
  Na wiosnę, gdy żonkile zakwitną stworzą piękną żółtą wstęgę na środku Placu. Miejsce sadzenia nie jest przypadkowe, w pobliżu Placu znajduje się Archidiecezjalny Zespół Opieki Paliatywnej, który jest inicjatorem akcji.
  31.10.2019 20:46 | więcej »
 • Konkurs "Moje wyspy osobowości" - rozdanie nagród

  W piękny poniedziałkowy poranek 21 października 2019 roku rozstrzygnięty został konkurs plastyczny "Moje wyspy osobowości". Inspiracją do prac plastycznych  była bajka "W głowie się nie mieści”. 
  W rozstrzygnięciu wzięły udział klasy, z których oddane były prace konkursowe oraz wychowawcy tych klas. Swoją obecnością również zaszczyciła nas dyrekcja szkoły pani Ewelina Tatoń i pan Tomasz Wiśniewski.

  27.10.2019 12:33 | więcej »
 • Dzień Edukacji Narodowej
  Marzenia o wspaniałej polskiej szkole mieli twórcy pierwszego w Europie Ministerstwa Edukacji, które utworzyli 14 października 1773 roku. My upamiętniając i wspominając ich dzieło, obchodziliśmy święto Edukacji Narodowej 14 października 2019r. 
  Uczniowie dziękują pedagogom – tym sprzed wieków, i tym współczesnym. Dzieci rodzą się ze skrzydłami – my, nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 187, pomagamy im je rozwinąć.
  23.10.2019 18:23 | więcej »
 • Bezpieczeństwo przede wszystkim. Pan STOP na lekcji techniki.
  Uczniowie klasy 4a naszej szkoły wykazali się dużą kreatywnością tworząc na lekcjach techniki postać „Pana Stopa”. Była to okazja do poznania przepisów ruchu drogowego, znaków drogowych i tego wszystkiego, co w przyszłości zaowocuje zapewne zdobyciem przez uczniów karty rowerowej i umożliwi bezpieczne i świadome bycie uczestnikiem ruchu drogowego.
  Autor tekstu i zdjęć: Małgorzata Badeńska Onyśk
  17.10.2019 14:53 | więcej »
 • Egzamin na kartę rowerową

  W dniu 26 września 2019 r. w Miasteczku Ruchu Drogowego przy ulicy Sołtyka 8/10 uczniowie klas piątych, którzy mają ukończone lat 10 i pozytywny wynik egzaminu teoretycznego przystąpili do praktycznego egzaminu na kartę rowerową. W prawdziwych warunkach – na skrzyżowaniu i na rondzie, na drodze rowerowej i na poboczu, pośród znaków drogowych, uczniowie walczyli o pozytywny wynik egzaminu.  Wiedza zdobyta na technice posłużyła nie tylko do zdania egzaminu teoretycznego, ale także pomagała należycie zachowywać się podczas kilkunastominutowego podróżowania po „miasteczku”. Pracownicy Straży Miejskiej wraz z nauczycielem techniki panią Małgorzatą Badeńską-Onyśk przyglądali się poczynaniom uczniów i oceniali umiejętność przestrzegania zasad ruchu drogowego w „rowerowej podróży”.
  Szerokiej drogi!

  Galeria zdjęć

  Autor tekstu i zdjęć: Małgorzata Badeńska Onyśk

  02.10.2019 09:42 | więcej »
 • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego kl. I
  2 września 2019 roku uczniowie naszej szkoły oficjalnie rozpoczęli rok szkolny 2019/2020. Uroczysta inauguracja została zorganizowana w sali gimnastycznej i połączona została ze ślubowaniem pierwszoklasistów oraz pasowaniem na ucznia. W uroczystości wzięła udział Zastępca Burmistrza Bielan pani Katarzyna Potapowicz, która wręczyła świeżo upieczonym pierwszoklasistom kolorowe piórniki. Uroczystość uświetnił występ artystyczny uczniów klasy 4a oraz 3b. Zarówno Dyrekcja, jak również zaproszeni goście zgodnie podkreślali, że nie należy się smucić tym, że wakacje już się skończyły, bo to przecież w szkole uczniowie mogą rozwijać swój potencjał, spotykać swoich przyjaciół, wychowawców czy ulubionych nauczycieli. Wszystkim uczniom SP 187 życzymy, by nowy rok szkolny obfitował w szkolne sukcesy. Rozpoczynający się rok szkolny potrwa do 26 czerwca 2020 roku.
   
  autor teksu: Joanna Ziemba
  autor zdjęć: Paulina Piasecka - Bartczak
  02.10.2019 18:41 | więcej »
 • Trzynastka na wesolo
  "Trzynastka na wesoło" to jedna z wielu akcji zaplanowanych w roku szkolnym 2019/2020 przez Samorząd Uczniowski.  Chcemy wprowadzić trochę koloru i humoru w życie szkolne a 13 dzień miesiąca jest dobrą okazją do zabawy. 13 września w naszej szkole rządziły kropki.
  16.09.2019 07:57 | więcej »
 • Gala Pól Nadziei
  Dnia 12 czerwca 2019r. w Ratuszu Dzielnicy Bielany odbyła się uroczysta Gala podsumowująca kampanię Pola Nadziei 2018/2019.Symbolem Pól Nadziei jest żonkil, który sadzony jesienią, a rozdawany wiosną ma otwierać serca ludzi na wspieranie idei hospicyjnej. Z akcją związane są liczne wydarzenia towarzyszące: edukacja w szkołach, pikniki, festyny, kwesty. Nasza szkoła mocno zaangażowana w Kampanię Pól Nadziei kwestowała, brała udział w licznych konkursach, przygotowała przedstawienie, edukowała na zajęciach, organizowała zbiórki i jednocześnie bardzo mocno promowała całą Kampanię.
  Zwieńczeniem tych zmagań była uroczysta Gala, na którą zaproszeni zostali wszyscy Dyrektorzy Bielańskich Szkół zaangażowani w idee dobroczynności, a także wszyscy wolontariusze i uczestnicy konkursów. Swoją obecnością zaszczycili nas ks. Paweł Śmiechrzalski MIC Dyrektor Ośrodka Hospicjum Domowe, koordynator pan Wojciech Perkowski, a także Burmistrz Ratusza Bielany pan Paweł Pietruczuk i pani Naczelnik Wydział Oświaty i Wychowania dla Dzielnicy Bielany pani Zofia Gajewicz. Cała uroczystość była bardzo podniosła. Akompaniamentem były występy Bielańskiego Domu Kultury. Zostały rozdane nagrody za działalność wolontariacką na ręce dyrektorów szkół. Wyłonieni zostali zwycięscykonkursów. II miejsce w konkursie literackim na wiersz o nadziei uzyskała nasza uczennica Iga O. z kl. VIII c. Pozostali uczestnicy konkursów otrzymali wyróżnienia i nagrody rzeczowe.
  11.08.2019 20:46 | więcej »
 • W ramach akcji „Pól Nadziei” w dniu 10 czerwca 2019 roku  nasi uczniowie uczestniczyli w apelu poświęconym problematyce choroby nowotworowej i społecznej pomocy osobom zmagającym się z nią.  Uczniowie klas IV- VIII zaprezentowali wzruszający spektakl pt. „Mama Zosi jest chora”, podczas którego widzom przybliżony został problem choroby w rodzinie, roli i pracy hospicjum oraz udziału wolontariuszy i grupy rówieśniczej we wspieraniu członków rodziny. Silny akcent położono na empatyczne zachowanie otoczenia, dzięki któremu osoba chora czuła się lepiej i szybciej dochodziła do zdrowia. Specjalnym Gościem uroczystego apelu był pan Wojciech Perkowski, koordynator „Pól Nadziei” w dzielnicy Bielany. Apel przygotowany został przez nauczycielki: Paulinę Piasecką – Bartczak,  Sylwię Bobrowską i Agnieszkę  Grzesik.
  12.07.2019 12:26 | więcej »
 • Pola Nadziei
  Maj i czerwiec zdecydowanie były miesiącami Pól Nadziei w naszej szkole. Wolontariusze prężnie rozdawali ulotki informacyjne na temat działalności Pól Nadziei, domowego hospicjum i chorób nowotworowych podczas zebrania z rodzicami. We wszystkich klasach I-III i IV-VIII odbyły się zajęcia profilaktyczne na temat choroby nowotworowej według specjalnie przygotowanych scenariuszy. Zadbaliśmy przede wszystkim o sferę edukacyjną naszych uczniów, ale nie tylko. Uczniowie przez pięć dni wśród swoich kolegów, koleżanek i pracowników szkoły zbierali pieniądze, aby przekazać je na rzecz diecezjalnej fundacji Pól Nadziei. Wraz z datkami ze "Słodkich Walentynek" udało się zebrać prawie 1000 złotych.
  Ponadto wolontariusze z naszej szkoły dzielnie uczestniczyli w niedzielę 9.06.2018r. przy Kościele Świętego Zygmunta kwestując na rzecz Pól Nadziei. Precyzyjnie przygotowani w żółte koszulki z logiem żonkili, puszki i identyfikatory przez cały dzień zebrali łącznie 3450 zł.
  12.07.2019 11:56 | więcej »
 • Apel Samorządu Uczniowskiego
  W dniu 13 czerwca 2019 roku odbył się apel zorganizowany przez Samorząd Uczniowski, będący podsumowaniem II półrocza. Zaprezentowane zostały akcje, które przeprowadzili uczniowie w tym czasie. Apel był także okazją do uroczystego wręczenia dyplomów i nagród za udział w licznych konkursach przeprowadzonych w minionym półroczu.
  Podczas spotkania przedstawiono również wyniki plebiscytów: „Koleżanka i Kolega na 102” oraz „ Nauczyciel na medal”.Ulubionymi nauczycielami roku szkolnego 2018/2019, zostali Pan Rafał Barszcz, Pani Paulina Piasecka-Bartczak  oraz Pan Marcin Łucka. Gratulujemy!
  Wszystkim biorącym udział w konkursach gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów , a niezdecydowanych zachęcamy do większej aktywności!
                                                                                                                                                   Opiekunowie SU
  18.06.2019 08:26 | więcej »
 • Projekt edukacyjny - Makiety
  W ramach projektu edukacyjnego, uczniowie klas czwartych mieli za zadanie wykonać makiety przedstawiające różne formy ukształtowania terenu. Celem takiego przedsięwzięcia było powtórzenie poznanych przez uczniów elementów krajobrazu oraz pobudzanie wszechstronnego rozwoju.
  Zaangażowanie uczniów było wielkie. Większość wykazała się dużymi zdolnościami artystycznymi oraz wrażliwością plastyczną. Makiety zostały wykonane różnymi materiałami, technikami oraz formami plastycznymi. Charakteryzowały się również estetyką i precyzyjnością. Pracom towarzyszył nie tylko wysiłek, ale i radość. Zarówno na zajęciach, jak i poza nimi, widoczne było ogromne zainteresowanie prezentowanymi makietami. Dzieci miały okazję podziwiać talenty swoich rówieśników.
  07.06.2019 13:54 | więcej »
 • Zdrowe odżywianie
  Zdrowe odżywianie jest fundamentem naszego zdrowia. Złe nawyki żywieniowe mogą wywołać szereg negatywnych skutków. Dlatego w maju uczniowie klas czwartych mieli za zadanie przygotować  promocję zdrowej żywności z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i higieny.  Dzieci wykonywały potrawy zgodnie z określonym motywem przewodnim, m.in: zboża, jabłka, mleko/sery i inne przetwory mleczne, jaja, warzywa korzenne, warzywa naziemne, owoce. Po wspólnym przygotowaniu posiłku odbyła się na terenie szkoły degustacja. Były m.in soki, owocowe i warzywne szaszłyki, paprykowe łódeczki, faszerowane jajka, warzywne i owocowe sałatki, wiosenne kanapki. Zaangażowanie uczniów, ich pomysłowość i trud włożony w pracę wymaga tu szczególnego podkreślenia. Jestem bardzo dumna ze wszystkich uczestników projektu.  Swoje zadania wykonali doskonale! Na pewno wasze działanie to kolejna cegiełka, która przyczyni się do ograniczenia współczesnych chorób cywilizacyjnych takich jak: cukrzyca, nadwaga, czy choroby krążenia.
  nauczyciel przyrody Agnieszka Pawlak
  06.06.2019 15:48 | więcej »
 • Inauguracji XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom
  Grupa uczniów biorąca udział w Projekcie Wychowanie przez Czytanie podczas zajęć etyki zainicjowanym przez Fundacje ABC Cała Polska Czyta Dzieciom miała zaszczyt jako jedna z ośmiu szkół z całej Polski 31.05.2019r. wziąć udział w Inauguracji XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom pod hasłem "Sportowcy czytają dzieciom - wychowanie przez sport i czytanie". Uczniowie dzięki zaproszeniu Fundacji i Polskiego Komitetu Olimpijskiego mieli szanse zwiedzić Muzemu Sportu i Turystyki, a także uczestniczyć w gali z takimi sportowcami, jak: Luiza  Złotkowska (łyżwiarstwo szybkie), Krzysztof Wiłkomirski (judo), Tomasz Majewski (pchnięcie kulą), Zofią Brzezińska (jazda na rolkach),  Jarosław Oworuszko (triatlon),  Jakub Kowalczyk (siatkarz o Nico Warszawa),a także Zawodnicy z Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa.
   
  06.06.2019 00:10 | więcej »
 • Warsztat z Polską Akcją Humanitarną
  Dzięki uprzejmości Polskiej Akcji Humanitarnej 14 maja 2019r. klasa IV c została wyróżniona i jako jedyna w szkole miała okazję wraz z nauczycielką etyki brać udział w warsztacie z Koordynatorką Projektów Edukacyjnych Działu Komunikacji, Edukacji i Współpracy z Darczyńcami panią Sabiną Złotorowicz. Warsztat miał bardzo ciekawą formę quizu skonstruowanego w postaci gry Kahoot. Uczniowie dzięki niej mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy na temat Polskiej Akcji Humanitarnej i przede wszystkim zapoznania się z działalnością PAH i poszerzenia swoich zasobów wiedzy odnośnie takowej tematyki. Warsztat był darmowy, za co bardzo serdecznie dziękujemy! Zachęcamy do brania udziału w Akcjach Humanitarnych  i wspieraniu Polskiej Akcji. 
  28.05.2019 20:37 | więcej »
 • Udział w konferencji "Masz głos, decyduj"
  23 maja 2019r. dwójka reprezentantów Samorządu Szkolnego Jakub J. i Patrycja P-M. pod opieką pani Pauliny Piaseckiej-Bartczak brała udział w konferencji podsumowującej działania warszawskich szkół podstawowych i średnich w akcji „Masz głos, decyduj! Nie rezygnuj!”. Wszystkie przedsięwzięcia szkół miały na celu zachęcenie jak największej liczby odbiorców do głosowania podczas wyborów do Europarlamentu. Były to bardzo innowacyjne działania całe zaangażowane przez Biuro Parlamentu Europejskiego i WCIES. My jako obserwatorzy działań zdecydowanie wyrażamy wielkie chęci do następnych tego typu inicjatyw społecznych. Konferencja ukazywała działania kilkunastu szkół, a także miała charakter pouczający dzięki możliwości wysłuchania zaproszonych prelegentów, a przede wszystkim dyrektora BPE i WCIESu.
  28.05.2019 20:15 | więcej »
 • Noc w szkole
  Z 10 na 11 maja nasza szkoła zamieniła się w szkołę czarodziejstwa i czarnej magii biologicznej. Klub Miłośników Przygód Harrego Pottera wraz z Kołem Biologicznym przeżyli niezapomnianą noc w szkole. Na początku nocnej przygody rozegrała się specjalnie przygotowana na tą okazję gra terenowa na terenie szkoły z zagadkami związanymi z przygodami Harrego Pottera. Miłośnicy przygód młodego czarodzieja po przez Tiarę przydziału zostali podzieleni na Domy, które tworzyły drużyny i które wspólnie pokonywały kolejne zagadki. W grze pojawiły się pytania i zadania związane z sagą przygód. Drużyny szły łeb w łeb choć nie było to łatwe zadanie. Dodatkowym utrudnieniem było zgaszone światło na korytarzach, dlatego adepci magii zostali uzbrojeni w ultra świecące bransoletki i latarki. Ostateczną rozgrywkę zwyciężyła drużyna Sliterinu. Wszyscy dotarli do kamienia filozoficznego, choć w zabawie mąciła między innymi Jęczącą Marta i Puszek. Po logicznym wyzwaniu uczestnicy zabawy otrzymali słodkie nagrody i wyczekiwaną pizzę.
  28.05.2019 20:11 | więcej »
 • Pływacki test drugoklasisty
  Dnia 22 maja klasy IIa i IIb brały udział w pływackim teście drugoklasisty pod patronatem Pana Burmistrza Dzielnicy Bielany Grzegorza Pietruczuka. 
   
    
  22.05.2019 22:26 | więcej »
 • Lekcja z przedstawicielem społeczności kaszubskiej
  Podczas lekcji wiedzy o społeczeństwie gościliśmy Pana Mateùsza  Meyer  z Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie, przedstawiciela społeczności kaszubskiej. Przeprowadzony warsztat zajęciowy obejmował tematykę edukacji obywatelskiej: „Bogaci w różnorodności. Mniejszości narodowe i etniczne w RP, na przykładzie Kaszubów” (obywatelstwo i narodowość; mniejszości narodowe i etniczne; grupa posługująca się językiem regionalnym – Kaszubi – zwyczaje, obyczaje; kultura).                                              
  Dziękujemy za urozmaicenie, poszerzenie, utrwalenie naszej wiedzy; wzbogacenie świadomości społecznej. 
  17.05.2019 20:54 | więcej »
 • Egzamin na kartę rowerową

  W dniu 09.05.2019 r. w Miasteczku Ruchu Drogowego, które znajduje się w siedzibie Straży Miejskiej w Warszawie odbył się egzamin praktyczny na kartę rowerową. Wzięli w nim udział uczniowie klas piątych. W trakcie pierwszego etapu uczniowie rozwiązywali test sprawdzający ich wiadomości z zakresu przepisów ruchu drogowego. Uczniowie, którzy z pozytywnym wynikiem przebrnęli przez pierwszy etap egzaminu, musieli wykazać się umiejętnością jazdy na rowerze zgodnie z przepisami ruchu drogowego.
  Uzyskana  przez nich karta rowerowa uprawnia do samodzielnego poruszania się rowerem po drogach publicznych.
  Gratulujemy i życzymy bezpiecznej i miłej jazdy na rowerach.   

  10.05.2019 14:17 | więcej »
 • Warsztaty wielkanocne
  W poniedziałek 1 kwietnia 2019r. w naszej szkole z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego i Świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty wielkanocne, w których wzięli udział uczniowie klas I-III oraz  IV,V,VIII i rodzice. Program warsztatów obejmował zdobienie jajek styropianowych, wykonanie kartek wielkanocnych, czy motylków techniką origami, które w okresie wiosny stanowią  niezwykłą inspirację do wiosennych domowych aranżacji. Różnorodność materiałów przyczyniła się do powstania pięknych, niepowtarzalnych ozdób. Już czekamy wszyscy z utęsknieniem na święta wielkanocne.
  02.04.2019 13:42 | więcej »
 • Mam Talent
  Niedawno przywitaliśmy wiosnę, aby uczcić ten czas Samorząd Uczniowski zorganizował szkolny Mam talent. Konkurs odniósł ogromny sukces!
  Podczas eliminacji 27 lutego zostali wyłonieni finaliści, którzy 22 marca zaprezentowali swoje talenty przed rówieśnikami, nauczycielami i jury w składzie: p. Jacek Gałkiewicz, p. Beata Szczepańska, p. Małgorzata Ługowska, p. Marta Jakubowska, p. Paulina Piasecka-Bartczak, p. Monika Berlińska oraz Kasia z klasy 4c (reprezentantka uczniów). Publiczność szalała podczas występów, a było co podziwiać!
  23.03.2019 12:54 | więcej »
 • Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
  1 marca jest ważnym dniem w historii Polski. Od 2011 roku obchodzimy w tym dniu Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uczniowie naszej szkoły również uczestniczyli w ogólnopolskich obchodach ku czci bohaterów, walczących z komunizacją naszej ojczyzny po II wojnie światowej i bestialsko mordowanych za swą postawę. Podczas uroczystego apelu przedstawiono historię żołnierzy wyklętych i losy najwybitniejszych pośród nich postaci, a klasa VIIIc przygotowała obszerną gazetkę na ten temat.
  Julia D. z klasy VIIa, która od kilku lat uczestniczy w Warszawskim Biegu - Pamięci Żołnierzy Wyklętych, zaprezentowała swoje trofea - pamiątkowe medale. Nasi uczniowie po raz kolejny dowiedli, że bliska jest im historia naszej ojczyzny.
  18.03.2019 10:25 | więcej »
 • String Art na lekcjach techniki

  Obrazy z nici czyli popularna metoda String Art, to bardzo ciekawa i twórcza technika plastyczna. Umożliwia ona tworzenie przestrzennych obrazów i dekoracji. Do wykonania prostego obrazka potrzebujemy kawałek drewnianej deski, kolorowe nici, małe gwoździe i młotek. Z takim wyzwaniem zmierzyli się uczniowie podczas zajęć technicznych. Były to ciekawe zajęcia, a wytwory większości uczniów zostały wykonane po mistrzowsku. 

  18.03.2019 10:20 | więcej »
 • Biblioteka Publiczna kl. 2
  22 lutego 2019 r. uczniowie klasy IIa i IIb udali się do Biblioteki Publicznej przy ulicy Perzyńskiego 3, którą odwiedził niezwykły gość. Dzieci miały okazję osobiście poznać słynnego Pana Tik-Taka - Andrzeja Grabowskiego.
  Uczestnicy mogli bliżej poznać pana Andrzeja oraz jego publikacje książkowe. Uczniowie dowiedzieli  się więcej o tajnikach i kulisach powstawania telewizyjnych programów dla dzieci oraz odkryli tajemnice pisania piosenek. Niezwykłą niespodzianką była także możliwość spotkania z kukiełkowymi bohaterami: Kulfonem, kotem Budzikiem i dwoma zwariowanymi potworami.
  03.03.2019 17:55 | więcej »
 • Pierwsza Edycja Szkolnego Mam Talent
  Niezmiernie miło jest nam poinformować, że Pierwsza Edycja Szkolnego Mam Talent przerosła nasze najszczersze oczekiwania. Do pierwszego etapu konkursu zgłosiło się dwadzieścia jeden uczestników, którzy prezentowali najróżniejsze talenty: plastyczne, wokalne, instrumentalne, recytatorskie, komputerowe i inne. Wszyscy uczestnicy wykazali się profesjonalizmem, przygotowaniem i zaangażowaniem. Komisja sędziowska w składzie pani Karoliny Kraszewskiej, pani Mart Gocławskiej i pani Pauliny Piaseckiej-Bartczak jednogłośnie wyłoniła dwunastkę zakwalifikowanych do ścisłego finału uczestników. Finał Szkolnego Mam Talent zaplanowany jest na Pierwszy Dzień Wiosny. Dziękujemy bardzo serdecznie wszystkim uczestnikom, trzymamy za was kciuki, rozwijajcie dalej swoje talenty, bo niewątpliwie je macie.
  Samorząd Uczniowski
  27.02.2019 10:56 | więcej »
 • Walentynki w kl. 2a
  Z okazji Walentynek 14 lutego dzieci z klasy 2A ozdabiały  i smakowały pierniczki w kształcie serc. Słodkie łakocie uczniowie mogli później wręczyć swojej Walentynce.  Radości nie było końca :)
  19.02.2019 19:03 | więcej »
 • Słodkie Walentynki
  Symbolicznie dzień 14 lutego uznawany jest za święto miłości. Tego dnia z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego przygotowana została kawiarenka walentynkowa. Dzięki zaangażowaniu uczniów, rodziców udało sie zebrać pieniążki dla Fundacji Pola Nadziei w Warszawie, która wspiera osoby dotknięte chorobą nowotworową. Wszystkim serdecznie dziękujemy za okazanie serca na rzecz drugiego człowieka.
  Opiekunowie Samorządu
   
  19.02.2019 18:58 | więcej »
 • „Bal karnawałowy w Zakopanem”
  Tuż przed feriami, 25 stycznia w naszej szkole odbył się bal karnawałowy dla klas 0 – 3. Wątkiem przewodnim balu było miasto Zakopane. Sala gimnastyczna, pełna góralskich i śnieżnych akcentów zmieniła się w zimową krainę. Uczniowie przebrani byli w różnobarwne stroje. Nad zabawami tanecznymi czuwała pani Beata Szczepańska, która swoją charyzmą zagrzewała wszystkich do wspólnej zabawy. Przy porywającej do tańca, góralskiej muzyce dzieci bawiły się świetnie. Bal został zakończony grupowymi fotografiami i co najważniejsze uśmiechniętymi buziami naszych uczniów.
  Opiekunki MSU
  10.02.2019 19:19 | więcej »
 • Stop Smog
  W ramach kampanii społeczno-edukacyjnej „STOP SMOG” uczniowie klas IV uczestniczący na zajęcia etyki przygotowali makiety miast, parków, ulic, mostów i tym podobne okryte smogiem i zanieczyszczeniami według własnego pomysłu. Trzy najlepsze prace, które zostały wysłane na Ogólnopolski konkurs "Stop Smog" zawisły na szkolnym korytarzu, można je podziwiać w foto galerii.
  Odbyły się również zajęcia profilaktyczne na temat smogu, wpływu smogu na organizm ludzki, a także o możliwościach działania, aby smogu było w naszym powietrzu jak najmniej.
  31.01.2019 18:02 | więcej »
 • Noc Biologów
  Dnia 11.01.2019r. uczniowie koła biologicznego wzięli udział w popołudniowo-wieczornych zajęciach edukacyjnych pod nazwą NOC BIOLOGÓW organizowanych przez Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Wydział Biologii i Nauk o Środowisku.
  NOC BIOLOGÓW odbywa się raz w roku na terenie całego kraju. Idea ‚Nocy Biologów’ narodziła się na Wydziale Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w 2012 r. Dziesiątki naukowców zafascynowanych fenomenem Życia, „wychodzi z ukrycia”, by w jasny sposób opowiadać, na czym polega ich praca i jak niezwykłe zjawiska można obserwować nawet bardzo prostymi metodami. Starają się zmierzyć z dość powszechnym przekonaniem, że zima jest tą porą roku, w której życie zamiera. Czy tak jest naprawdę? Czy mróz i mrok mogą pokonać życie? Młodzi ludzie przekonują się o tym sami – tej jednej, jedynej w roku, ‚Nocy Biologów’.
  13.01.2019 18:47 | więcej »
 • „Udekoruj Święta” – gwiazdka piernikowa dla seniora
  We wtorkowy, grudniowy dzień uczennice i uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w projekcie o charakterze społecznym: „Udekoruj Święta”, koordynowanym przez młodych ludzi z warszawskich liceów. Warsztaty zostały przeprowadzone przez Asię i Zosię z XL Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego w Warszawie. Projekt ma na celu uwrażliwianie dzieci i młodzieży na samotność ludzi starszych, pokazanie jak ważny jest szacunek do drugiego człowieka. Efektem założonego celu jest przekazanie ozdobionych, udekorowanych pierników jako pomocy, wsparcia, docenienia seniorów.
  Dziękujemy za współpracę, oraz możliwość włączenia się w tę szlachetną akcję świąteczną.
   
  06.01.2019 15:50 | więcej »
 • W świątecznym klimacie
  Samorząd Uczniowski zorganizował przed świętami konkurs na najładniej udekorowaną salę.
  Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się w czasie spotkań opłatkowych.
  Pierwsze miejsce zajęła klasa 8b, drugie - klasa 8c, a trzecie - klasa - 6a.
  Nagrodą dla zwycięzców były bilety do kina dla całej klasy!
  Gratulujemy wygranej i życzymy wszystkim Wesołych Świąt
  !
  27.12.2018 11:42 | więcej »
 • Zwierzakowo w kl. VB - „Ślimaki”
  Kolejny cykl zajęć z serii Zwierzakowo. Warsztaty zoologiczne, które odbyły się w naszej klasie dotyczyły ślimaków. Uczniowie uzyskali odpowiedzi na temat środowiska życia, rodzaju pokarmu oraz sposobie rozmnażania. Każdy mógł spojrzeć „prosto w oczy” afrykańskiemu ślimakowi – olbrzymowi, który na ich prośbę „pokazał rogi”. Po rękach najodważniejszych przechadzały się różne gatunki. Zajęcia rozbudziły w dzieciach zainteresowanie światem przyrody i ośmieliły w kontakcie z nietypowymi gatunkami zwierząt.
  19.12.2018 19:05 | więcej »
 • Mikołajki kl. 2a
  6 grudnia w klasie IIa odbyły się Mikołajki. Tego dnia dzieci miały czapki, brody i opaski nawiązujące do tego święta. Po odśpiewaniu kolęd, uczniowie znaleźli pod klasową choinką prezenty od Św. Mikołaja. 
  19.12.2018 18:47 | więcej »
 • Święto Patrona Szkoły
  Dnia 11 grudnia odbyła się uroczystość z okazji Święta Patrona Szkoły dla klas młodszych. Z tej okazji klasa IIb pod bacznyn okiem wychowawcy Pani Katarzyny Szostak przygotowała inscenizację bajki Adama Mickiewicza: ,,Koza, kózka i wilk''.
  13.01.2019 18:29 | więcej »
 • Spotkanie opłatkowe Samorządu Uczniowskiego

  Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły. Spędzamy go wśród najbliższych, przy choince, wspólnie śpiewając kolędy. Społeczność szkolna to także rodzaj  rodziny. W dniu 12 grudnia odbyło się spotkanie opłatkowe Samorządu Uczniowskiego z dyrekcją szkoły oraz opiekunami. Była to okazja do podzielenia  się opłatkiem i złożenia sobie życzeń. Bardzo dziękujemy za  zaangażowanie poszczególnych członków sekcji Samorządu Uczniowskiego w pracę na rzecz całej społeczności szkolnej.

  Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego
  14.12.2018 11:04 | więcej »
 • Spotkanie autorskie z Cezarym Harasimowiczem
  We wtorek 4 grudnia nasza klasa 5d z panią Gocławską poszła na spotkanie autorskie z Cezarym Harasimowiczem. W sali zebrały się klasy piąte z różnych szkół. Na początku, Pan Harasimowicz udzielał wywiadu dziewczynom z koła dziennikarskiego. Później autor opowiadał nam o swoich pisarskich inspiracjach. Podzielił się z nami historią o drzewach - mirabelkach, które rosną w Warszawie i USA. Słuchaliśmy z zapartym tchem o siostrach mirabelkach, córeczkach mirabelkach i ich losach!
  14.12.2018 08:48 | więcej »
 • 27 listopada 2018r nasza klasa IIa w ramach zajęć świetlicowych z Panią Mają Słomczyńską wzięła udział w projekcie edukacyjnym "Gdzie oczy patrzą, a rysunek wyraża myśli, przeżycia i emocje". Projekt ma na celu rozwijanie wrażliwości na kształty i barwy otaczającej rzeczywistości. Ma kształtować smak artystyczny, skłaniać do refleksji i do wiary we własne możliwości. Dzieci wykonały piękne prace plastyczne, malowane węglem.
  12.12.2018 15:59 | więcej »
 • Świąteczna Paczka
  Samorząd Uczniowski idąc śladem lat ubiegłych przygotował świąteczną paczkę dla podopiecznych Domu Dziecka przy Al. Zjednoczenia w Warszawie. Zebrane środki finansowe z Loterii Pluszaków zostały przeznaczone na zakup gier planszowych. Słodycze uczniowie przynosili podczas dyskoteki andrzejkowej. Była to tzw. wejściówka. Cieszymy się, że młodzież naszej  szkoły bierze  udział w takich wydarzeniach, że chcą okazywać dobroć dla drugiego człowieka.
  Jeszcze raz dziękujemy.
  Samorząd Uczniowski
  16.12.2018 23:47 | więcej »
 • IX wieczór pieśni patriotycznych
  Tradycją naszej szkoły jest organizowanie corocznego listopadowego spotkania ze środowiskiem lokalnym. Ideą tych zgromadzeń jest integracja szkoły z mieszkańcami Bielan oraz upowszechnianie uroczystego śpiewania pieśni patriotycznych.
  19 listopada p. Małgorzata Ługowska zorganizowała kolejny wieczór pieśni patriotycznych. Powitała zgromadzonych uczestników. Wśród zebranych pojawili się rodzice i bliscy naszych uczniów, mieszkańcy osiedla, pracownicy szkoły, absolwenci a także emerytowani nauczyciele. Zaproszenia wysłano także do przedszkoli współpracujących z naszą placówką. Tegoroczne spotkanie cieszyło się ogromną popularnością. Wszystkich przybyłych miło było gościć. Dziewięć lat wcześniej, gdy po raz pierwszy podjęto inicjatywę spotkań, uczestniczyło w nich 9. gości. Koncertowali oni wraz z uczniami naszej szkoły. W bieżącym roku zebrało się ponad 200. uczestników. Uroczystość zorganizowano w sali gimnastycznej.
  09.12.2018 23:17 | więcej »
 • Mikołajki
  „Szkoła pełna Mikołajów” to hasło przewodnie 6 grudnia 2018r. w naszej szkole. Samorząd Uczniowski zachęcił uczniów, aby ubrali się w strój Mikołaja lub założyli czapki, rogi renifera, a w nagrodę będą zwolnieni  z odpytywania i niezapowiedzianych kartkówek 🙂   Duża grupa  uczniów przyłączyło się do akcji i cieszyliśmy się wspólnie ze  świątecznego klimatu!
  07.12.2018 09:18 | więcej »
 • Dzień życzliwości i pozdrowień
  ,,JEŚLI USUWA SIĘ Z ŻYCIA MIŁOŚĆ I ŻYCZLIWOŚĆ,  TO USUWA SIĘ WSZELKĄ PRZYJEMNOŚĆ”.
   Cyceron
  Życzliwość bez wątpienia odgrywa doniosą rolę  w codziennym życiu każdego człowieka. Przychylne nastawienie do świata, uśmiech, miłe słowo, uprzejmy gest, potrafią wprowadzić  w dobry nastrój oraz sprawić, że ludziom wokół lepiej się żyje.  Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły od dawna czynią starania, aby wprowadzić modę na życzliwość i kulturę osobistą. Doskonałą okazję do rozpowszechniania idei ludzkiej serdeczności stał się  Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, który w Polsce obchodzony jest od 2006 roku.  Akcję przeprowadził Samorząd Uczniowski.   Zorganizowana została „Skrzynka Życzliwości i Pozdrowień”, w większości klas wybrano „Klasowego Króla Życzliwości”/ „Klasową Królową Życzliwości”.  Na terenie szkoły pojawiły się miłe słowa, które można było przekazać drugiej osobie. Klasy wykonały piękne  plakaty zachęcające do   bycia dobrym, zachowującym wartości człowiekiem. Wśród tych wartości pojawiał się szacunek, życzliwość, zrozumienie. Niech ten czas trwa w nas cały rok.  
  07.12.2018 09:24 | więcej »
 • Między nami kobietkami
  W dniu 23.11.2018 w ramach programu edukacyjnego „Między nami kobietkami” odbyło się spotkanie dziewcząt klasy szóstej z przedstawicielką firmy Always, panią Moniką Maciejewską.
  Głównym celem i założeniem programu było szerzenie wiedzy na temat zmian fizycznych i emocjonalnych jakie zachodzą w okresie dojrzewania oraz zasad i znaczenie higieny osobistej. Pani prelegentka w  sposób przystępny oraz praktyczny opowiedziała słuchaczkom o procesach i problemach, które mogą towarzyszyć młodym dziewczynom. Spotkanie przebiegło w miłej i sympatycznej atmosferze, a każda jego uczestniczka otrzymała prezent w postaci środków higienicznych.
  29.11.2018 17:54 | więcej »
 •  Mirabelka obserwatorem ludzkich historii
  W dniu 6 listopada całą klasą, razem z panią Martą Gocławską i panią Martą Jakubowską, byliśmy na warsztatach w Bibliotece Publicznej nr 26. Zajęcia dotyczyły książki Cezarego Harysimowicza „Mirabelka”. O lekturze opowiadały dwie miłe panie z biblioteki (jeżeli to czytają, to bardzo dziękujemy).
  „Mirabelka” to historia drzewa, rosnącego na warszawskich Nalewkach, które było świadkiem wojny, wydarzeń z getta oraz budowy okolicznych domów. Kolejne pokolenia wspaniałych ludzi pielęgnowały drzewo, aby rosło jak najdłużej. Jednak nie przetrwało ono budowy kolejnego nowego budynku. Na szczęście pestki mirabelki zabrał ze sobą jeden z mieszkańców do USA... Jeżeli chcecie poznać całą historię mirabelki, zachęcam do przeczytania książki.
  29.11.2018 17:46 | więcej »
 • Dyskoteka Andrzejkowa

  Andrzejki to czas wróżb i zabaw. 22 listopada z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego została zorganizowana dyskoteka andrzejkowa.                                          

  Tego wieczoru można było poznać swoją przyszłość z kart,  magicznych serc, kombinacji cyfr z daty urodzenia. Jednak największą radość uczniom sprawiło lanie wosku. W czasie wróżbiarskiego wieczorku był też czas na dyskotekowe rytmy, w których nie zabrakło największych tanecznych przebojów ostatnich miesięcy. Dziękujemy za wspólna zabawę.

  Samorząd Uczniowski

   

  29.11.2018 17:47 | więcej »
 • Loteria Pluszaków
  Dnia 20.11.2018r. Samorząd Uczniowski  przeprowadził „Loterię Pluszaków”. Loteria cieszyła się wielkim powodzeniem. Już podczas jednej przerwy rozlosowano znaczną część pluszaków. Szczęśliwców można było zobaczyć z misiakami na szkolnym korytarzu. To niezwykle ważne dla nas przedsięwzięcie, ponieważ zebrane środki przeznaczymy na przygotowanie  świątecznej paczki dla dzieci z Domu Dziecka.
  Dziękujemy :-)
  Samorząd Uczniowski
  27.11.2018 16:56 | więcej »
 • Uroczysty apel z okazji 100 - lecia Niepodległości
  Uroczystości szkolne odbyły się dnia 13 listopada. Uczniowie ubrani w stroje galowe zebrali się na uroczystym apelu zorganizowanym przez uczniów klas IV-VIII pod merytoryczną opieką nauczycieli  języka polskiego P. Moniki Berlińskiej i P. Jolanty Gawrońskiej. Zabrzmiała muzyka Chopina, soliści i chór z klasy Vc odśpiewali najpiękniejsze polskie pieśni patriotyczne, a zebrani uczniowie mieli okazję wysłuchać tekstów poezji i prozy, poświęconych stuleciu istnienia odrodzonej Polski. Oprawę muzyczną poprowadzili: P. Małgorzata Ługowska i P. Wiesław Koczywąs. W godzinach wieczornych młodzi artyści wystąpili raz jeszcze – tym razem przed dorosłą publicznością i również zostali nagrodzeni wielkimi brawami.
  16.11.2018 21:24 | więcej »
 • Zbliża się 100. Rocznica Odzyskania Niepodległości.
  Po wielu tygodniach przygotowań  uczniowie naszej szkoły już 9 listopada przystąpili do uroczystego świętowania. W  scenerii szkolnych korytarzy i sal lekcyjnych udekorowanych biało-czerwonymi barwami o godzinie 11.11, wraz z tysiącami polskich szkół, odśpiewano hymn narodowy.
   
  Ponadto delegacja uczniów  z klas IV-VIII złożyła wiązankę biało-czerwonych kwiatów u stóp pomnika Marszałka Piłsudskiego na placu Jego imienia. Na szarfie widnieje napis „Wielkiemu Polakowi – SP nr 187 Warszawa”. W ten sposób oddajemy hołd  Najwybitniejszemu Twórcy  Niepodległej Polski.
  09.11.2018 21:35 | więcej »
 • W dniu 8 listopada 2018r. w naszej szkole odbyła się niecodzienna uroczystość. Z inicjatywy Burmistrza Dzielnicy Bielany, Pana Tomasza Menciny oraz Naczelnik Wydziału Oświaty, Pani Zofii Gajewicz doszło do spotkania bielańskich szkół podstawowych pod hasłem „Dzień Dobrego Jedzenia i Picia”. Zebranych uczniów, ich Opiekunów oraz Dyrektorów Szkół powitał Dyrektor Szkoły, Pan Jacek Gałkiewicz zaś w imieniu Władz Dzielnicy Bielany głos zabrała Pani Naczelnik, Zofia Gajewicz.
  Po krótkim występie wokalnym i prezentacji multimedialnej dotyczącej wartości wody przygotowanej przez dzieci z naszej szkoły, poszczególni przedstawiciele szkół zaprosili do degustacji swoich kulinarnych wyrobów, tworząc niezwykłe potrawy i napoje.
  11.11.2018 23:03 | więcej »
 • Ślubowanie klas I
  23  października br. był w naszej placówce dniem wyjątkowym i uroczystym. W szkole odbyło się pasowanie uczniów klas pierwszych. Spotkanie otworzył Dyrektor szkoły p. Jacek Gałkiewicz, krótkim przemówieniem powitał zgromadzonych na uroczystości: uczniów i ich rodziców. Splendoru nadało wystąpienie szkolnego pocztu sztandarowego, przed którym pierwszoklasiści ślubowali: być dobrymi uczniami, swym zachowaniem i osiągnięciami w nauce dać powód do dumy oraz sprawiać radość wychowawcom i rodzicom. Ważnym punktem uroczystości była krótka akademia.
  31.10.2018 20:02 | więcej »
 • Warsztaty „Co się dzieje, jak się nie je”?
  Za pośrednictwem Ogólnopolskiego Programu „Globalnie w bibliotekach”, realizowanym przez Polską Akcję Humanitarną we współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w naszej szkole zostały zorganizowane także zajęcia na podstawie materiałów edukacyjnych poświęconych pomocy humanitarnej.
  Ze względu na obchodzony 16.10 Międzynarodowy Dzień Żywności, a 17.10 Międzynarodowy Dzień Walki z Ubóstwem zajęcia były zatytułowane „Co się dzieje, jak się nie je?”.
  29.10.2018 19:51 | więcej »
 • Gra Miejska
  W miniony czwartek 25.10 po raz pierwszy odbyła się na terenie naszej szkoły gra miejska. Gra została zrealizowana za pośrednictwem Ogólnopolskiego Programu „Globalnie w bibliotekach”, realizowanym przez Polską Akcję Humanitarną we współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Do programu zostało zakwalifikowanych pierwszych 50 bibliotek, które zadeklarowały chęć wykorzystania materiałów edukacyjnych i zorganizowania gier i zajęć poświęconych pomocy humanitarnej.
  Ze względu na obchodzony 16.10 Międzynarodowy Dzień Żywności, a 17.10 Międzynarodowy Dzień Walki z Ubóstwem cała gra miejska poświęcona była tematyce związanej z głodem na świecie. 
  29.10.2018 19:59 | więcej »
 • Code Week 2018
  Dzieci z klasy 1c wzięły aktywny udział w zajęciach zorganizowanych z okazji Tygodnia Kodowania. Cały dzień bawiliśmy się programując na wiele sposobów.
  Dzień zaczęliśmy od zajęć komputerowych na których uczniowie mogli m.in. zakodować drogę Angry Birds do Świnki.Kolejna lekcja to możliwość sprawdzenia swoich możliwości w biegowej grze kółko-krzyżyk. Na edukacji wczesnoszkolnej dzieci słuchając wierszowanej instrukcji miały za zadanie ułożyć konstrukcję z kolorowych kubeczków. Praca z kubeczkami wszystkim bardzo się podobała, dlatego wykorzystując matę utrwalaliśmy pory roku oraz ułożyliśmy pięknego kwiatka.
  Kończąc nasz dzień z kodowaniem nie zapomnieliśmy o spotkaniu z Kubą, Julką i Psotnikiem z programu Mega Misja.
  Za rok też weźmiemy udział w Tygodniu kodowania. Kodowanie jest wszędzie, więc wykorzystujmy do nauki każdą sytuację którą daje nam życie.
  22.10.2018 23:20 | więcej »
 • W dniu 15 października uczniowie naszej szkoły: Natalka D. 7a, Szymon S. 8a, Stanisław Cz. 8b, Jakub Jaszcz 8b oraz Jędrzej Ł. 8b wraz z Panią Ewą Lisiowska uczestniczyli w II etapie Młodzieżowych Mistrzostw Warszawy w Pierwszej Pomocy.
  Do walki o miano najlepszej szkoły w udzielaniu pierwszej pomocy zakwalifikowanych zostało 15 najlepszych szkół z Warszawy oraz 5 szkół z innych miast. Konkurencja była bardzo duża zważywszy na fakt, że w Mistrzostwach mogły wziąć udział osoby między 13 a 18 rokiem życia. Do wykonania było 10 zadań: 5 na terenie SGSP i 5 na terenie MZA.

  22.10.2018 23:01 | więcej »
 • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
  W piątek 28 września obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Celem projektu było sprawdzenie znajomości tabliczki mnożenia u dzieci i dorosłych. Do udziału zostali zaproszeni uczniowie klas IV i nie tylko. Na lekcjach matematyki nauczyciele rozdali losy z przykładami do rozwiązania. Po kilkuminutowym teście uczniowie otrzymywali logiczne zagadki matematyczne, które rozwiązywali w parach, grupach bądź indywidualnie. Uczestnicy, którzy wypełnili test bezbłędnie otrzymali Certyfikaty eksperta tabliczki mnożenia. Wiedza matematyczna została sprawdzona także w gabinecie dyrektora - obyło się bez niespodzianek – Pan Dyrektor również otrzymał certyfikat. Zwycięzcom gratulujemy!
  21.10.2018 17:49 | więcej »
 • Dzień Edukacji Narodowej
  15 października 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 187 w Warszawie odbyły się obchody Dnia Edukacji Narodowej. Głównym punktem był apel, w którym uczestniczyły klasy 1-3, 4-5, a także 6-8.
   
  07.11.2018 13:42 | więcej »
 • Wyniki Konkursu fotograficznego „ Mój pupil”
  We wtorek 16.10.2018r. nastąpiło uroczyste rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego „ Mój pupil” organizowanego z okazji Międzynarodowego Dnia Pupila. Na pierwszym piętrze przy gabinecie wicedyrektorów pojawiła się cała masa przepięknych fotografii zwierzątek domowych.
  18.10.2018 13:17 | więcej »
 • Światowy Dzień Uśmiechu

  W piątek, 5 października w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Uśmiechu. Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball. Autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi, tzw. „smiley face”, stworzonej w 1963 roku. Symbol ten reprezentować ma dokładnie to, co na co dzień chcemy widzieć jak najczęściej u innych ludzi – bezinteresowny uśmiech i radość życia.

  12.10.2018 22:04 | więcej »
 • Międzynarodowy Dzień Pupila

  5 października obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Pupila. Spłynęła do nas cała masa przepięknych fotografii zwierzaków domowych. Pamiętajmy, ze zwierzęta domowe potrzebują wiele opieki i uwagi z naszej strony. Zanim zdecydujemy się na przygarnięcie zwierzątka zastanówmy się, czy mamy odpowiednią ilość czasu i możliwości, aby w pełni pupilem się zaopiekować.

  12.10.2018 22:03 | więcej »
 • Projekt „Polska chłopska, pańska czy wspólna?”
  Klasa 5 b uczestniczy w projekcie „Polska chłopska, pańska czy wspólna?”. Projekt ten organizowany jest w ramach konkursu „Młodzi, zdolni warszawiacy podnoszą swoje kompetencje”.  
  24.09 odbyły się pierwsze zajęcia muzealno – terenowe pt. Sekrety ziemi – tam gdzie cichnie cywilizacja”.  Teren działania obejmowało Muzeum Ziemi oraz okolice. 
  01.10.2018 16:27 | więcej »
 • Dąb z okazji 100 - lecia Niepodległości
  24 września 2018 r. klasa VIIIa z wychowawczynią zasadziła dąb na pamiątkę 100 – nej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Sadzonka rośnie przy bramie wjazdowej do naszej szkoły. Młody dąbek pochodzi ze szkółki leśnej z Puszczy Niepołomickiej. Mamy nadzieję, że się przyjmie.
  01.10.2018 15:58 | więcej »
 • Akcja "Bezpieczna droga do szkoły"
  18 września klasa 2a uczestniczyła w organizowanej przez Policję akcji informacyjno - edukacyjnej: ,,Bezpieczna droga do szkoły". W początkowym okresie nauki, po przerwie wakacyjnej, jak każdego roku, policjanci ruchu drogowego prowadzą wzmożone działania kontrolno-prewencyjne wspierane działaniami profilaktycznymi. Ich celem jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży w rejonach szkół oraz na drogach, prowadzących do szkół i placówek oświatowo–wychowawczych.
  28.09.2018 21:56 | więcej »
 • Spotkanie z konsulem Ambasady Argentyny w Polsce i na Litwie
  31 sierpnia 2018 r. gościliśmy w naszej szkole  przedstawicieli placówki dyplomatycznej Republiki Argentyńskiej w Warszawie. Odwiedzili nas: pan konsul MIGUEL ÁNGEL CUÑA oraz p.  Izabela Okechi (tłumacz).
  Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się wiele na temat atrakcji turystycznych, historii, kultury państwa, zwyczajów i tradycji. W dalszej części wywiązała się dyskusja, która zdawała się nie mieć końca.  Ze strony zainteresowanych uczniów padały pytania z zakresu historii, polityki, a nawet jeden z dociekliwych interlokutorów zainteresował się strojem św. Mikołaja i jego sposobami dostarczania prezentów. Został uspokojony odpowiedzią, iż kwestie obdarowywania dzieci w obu krajach (Polski i Argentyny) są zbliżone. Na zakończenie odbyła się degustacja narodowych potraw.
  10.09.2018 22:48 | więcej »
 • 18 czerwca w naszej szkole odbył się konkurs z wiedzy ogólnej klas pierwszych Szkoły Podstawowej: OMNIBUS Z KACZOREM DONALDEM. Konkurs przeznaczony był dla chętnych, dobrze czytających uczniów klasy 1a oraz 1b. 
  Wszystkim uczniom dziękujemy za udział w konkursie.
  06.07.2018 19:02 | więcej »
 • Pod koniec maja klasa 3b uczestniczyła w warsztatach adaptacyjnych pt. „Nie straszna nam czwarta klasa”. Zajęcia poprowadziła pani psycholog. Celem zajęć było obniżenie stresu związanego z rozpoczęciem nauki w klasie czwartej. Uczniowie dowiedzieli się jak  tworzyć dobry klimat w grupie rówieśniczej. Prowadząca zachęcała do budowania relacji wzajemnej życzliwości i utrzymywania przyjaźni.
  06.07.2018 18:49 | więcej »
 • Szkolny Festyn Rodzinny
  W słoneczną, prawdziwie letnią sobotę, dnia 9 czerwca w naszej szkole odbył się Festyn Rodzinny, w którym uczestniczyli uczniowie, rodzice i pracownicy szkoły. Tematem przewodnim pikniku były państwa świata. Każda z klas przygotowała stoisko, prezentujące nie tylko ciekawostki o wybranym kraju, ale przede wszystkim jego oryginalne potrawy. Stoły uginały się pod wspaniałymi potrawami, wypiekami, sałatkami. Smakosze zajadali się m. in. japońskim sushi, bawarskimi kiełbaskami, sajgonkami. 
  09.06.2018 22:25 | więcej »
 • Tydzień Kultury Języka
  W maju po raz pierwszy w naszej szkole został zorganizowany Tydzień Kultury Języka Polskiego. W ramach projektu we wszystkich klasach odbyły się lekcje o kulturze języka. Uczniowie dowiedzieli się, jak dbać o mowę ojczystą, a także jakich błędów należy unikać.
  Ponadto na korytarzu rozwieszone zostały kody QR z ciekawostkami na temat języka polskiego. Na drzwiach sal zawisły plakaty „Stop wulgaryzmom. Zielone światło dla kultury” stworzone przez poszczególne klasy. Również tablica samorządu miała uświadamiać, jakie błędy najczęściej popełniają Polacy, a także promować piękną mowę. W gablotce można było podziwiać wiersze stworzone przez uczniów klas czwartych.
  Mamy nadzieję, że ta akcja na stałe zagości w naszej szkole.

   
  06.06.2018 12:20 | więcej »
 • 28 maja klasy 1a i 1b były na wycieczce w Miasteczku Westernowym w Runowie pod Warszawą.Każdy z uczestników po zabawie w krainie Dzikiego Zachodu został ekspertem w tematyce Westernu. Poznaliśmy zwyczaje panujące w minionej epoce, w której ludzie ,,zbiorowo chorowali"... na gorączkę złota. 
  09.06.2018 16:47 | więcej »
 • W czwartek, 24 maja 2018 roku w klasie 3b odbyły się zajęcia profilaktyczne pt.” Przyjaciele zwierząt”. Uczniowie dowiedzieli się jak należy postępować wobec zwierząt wolnożyjących. 
  09.06.2018 16:48 | więcej »
 • 24 maja w naszej szkole firma Gastro Team zorganizowała Dzień Kuchni Amerykańskiej. Dzieci mogły spróbować potraw z tego regionu, m. in. hamburgerów, sandwichy czy nuggetsów. 
  09.06.2018 16:48 | więcej »
 • Zwierzakowo - nie taki wąż ssstraszny.....
  Po raz kolejny w klasie 4B zawitały zwierzęta ze „Zwierzakowa”. Tym razem były to gady. Mogliśmy podziwiać takie gatunki jak: wąż zbożowy oraz pseudokralowy, żółw stepowy. Uzyskaliśmy odpowiedz na bardzo wiele ciekawych pytań: czy wąż ma kości i gdzie ma ogon. Czym się żywi i po co zrzuca skórę (każdy mógł obejrzeć wylinkę). Dlaczego ciągle wystawia rozwidlony język oraz czy ma dobry słuch i wzrok. Rozmawialiśmy również o żółwiach, tych lądowych oraz wodnych. Poznaliśmy różnicę w budowie i żywieniu. Zajęcia był bardzo ciekawe, a najwięcej emocji wzbudziło spotkanie z wężem, którego można było owinąć wokół szyi jak szal, oczywiście pod czujnym okiem właściciela.    
  09.06.2018 16:49 | więcej »
 • Egzamin na kartę rowerową

  Wszyscy uczniowie, którzy ukończyli 10 lat i chcieli zdobyć kartę rowerową w dniu 23 maja 2018r. spróbowali swoich sił w Miasteczku Ruchu Drogowego przy ul. Sołtyka 8/10 w siedzibie Straży Miejskiej. W części praktycznej uczniowie  wykazywali się umiejętnościami jazdy na rowerze w różnych sytuacjach drogowych i na wykonaniu określonych manewrów na drodze. Dla większości wynik egzaminu był pozytywny. Serdecznie gratulujemy ty,  którym udało się zdać ten pierwszy w życiu egzamin uprawniający do poruszania się po drogach.

  Powodzenia na drodze! 

   

  23.05.2018 13:44 | więcej »
 • Ulecieć w przestworza

   „Ale co z latawcami?
  Jak morze daje dziecku zabawkę - łódkę, tak wiatr powinien dać mu latawce"

  Janusz Korczak

  Uczniowie klas IV-VII  naszej szkoły w ramach akcji zorganizowanej przez Samorząd Szkolny wykonali różnorodne  i kolorowe latawce. Wbrew pozorom nie jest to trudne, wystarczy odrobina zdolności manualnych i dużo cierpliwości. Fantazji i koncepcji uczniom nie brakowało, a pomysły realizacji były atrakcyjne. Latawce zostały rozmieszczone na korytarzach szkolnych.

  Dziękujemy wszystkim za podjęcie twórczego zadania.

  18.05.2018 18:05 | więcej »
 • Wyniki konkursu plastycznego pt. „W zdrowym ciele zdrowy duch”

  kategoria I kl. I – III

  I miejsce Anna B. IIIC

  II miejsce Róża S. IIIA

  III miejsce Zofia Ł. IB

  kategoria II kl. IV – VII

  I miejsce Katarzyna O. IVC

  II miejsce Hanna S. IVA

  III miejsce Marta. K. IVA

  III miejsce Adam K. IVB


  Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział oraz gratulujemy!!!

   
  09.06.2018 16:50 | więcej »
 • Apel z okazji Dnia Ziemi dla klas IV

  23 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi. To idealna okazja, aby zastanowić się nad wpływem, jaki każdy z nas ma na środowisko naturalne. Cała społeczność szkolna włączyła się w organizację tego dnia. Reprezentanci klas V – VII wzięli udział w konkursie pt. Przyroda Bielan, zaś klasy IV spotkały się na apelu poświęconym tematyce ekologicznej.

  26.04.2018 19:31 | więcej »
 • Dzień Ziemi
  Z okazji Dnia Ziemi, 23.04.18 r. odbył się w naszej szkole apel dla klas V-VII. W tym roku uczciliśmy to święto konkursem pod tytułem „Przyroda Bielan”. Klasy były reprezentowane przez 3 osobowe drużyny, które odpowiadały na pytania z tej dziedziny. Należało również przygotować plakat z hasłem reklamującym przyrodę Bielan. Komisja konkursowa, w której skład wchodzili mieszkańcy naszej dzielnicy : Pan dyrektor T. Wiśniewski, Pani G. Sasin, Pan W. Koczywąs, wyłoniła zwycięzców: I miejsce zajęła klasa VIIc, II – VIIb, III klasa Va.
    
  Imprezę sprawnie prowadziły Wiktoria Kunisz i Pola Dmowska. Klasa VIIb uatrakcyjniła apel piosenką turystyczną, za którą kiedyś zdobyła I miejsce w szkolnym konkursie.
  Nagrody ufundowane przez Radę Rodziców i przekazane przez Urząd Dzielnicy wręczył Pan Dyrektor.
  25.04.2018 21:12 | więcej »
 • Klasa 3b uczestniczyła w warsztatach rozwijający umiejętności społeczne, które poprowadziła pani psycholog Karolina Sołtysik. Tematem zajęć były sposoby komunikacji. Uczniowie dowiedzieli się jak efektywnie się komunikować, aby uniknąć nieporozumień i konfliktów. 
  09.06.2018 16:50 | więcej »
 • Dnia 10 kwietnia 2018 roku w naszej szkole odbył się

  III Dzielnicowy Konkurs Recytatorski "WIERSZYKI ŁAMIĄCE JĘZYKI"

  Laureaci etapu dzielnicowego -  klasy I:
  I miejsce WIKTORIA P. uczennica klasy I A  Szkoły Podstawowej nr 370
  II  miejsce ZUZANNA S. uczennica klasy I A  Szkoły Podstawowej nr 187
  III  miejsce PAWEŁ  SZ. uczeń klasy I C  Szkoły Podstawowej nr 293
  III miejsce ALICJA O. uczennica klasy I A  Szkoły Podstawowej nr 352

  Laureaci etapu dzielnicowego -  klasy II – III:
  I miejsce ALICJA M. uczennica klasy III F  Szkoły Podstawowej nr 293
  II miejsce IGNACY L. uczeń klasy III C Szkoły Podstawowej nr 214
  II miejsce KATARZYNA K. uczennica klasy III B  Szkoły Podstawowej nr 187
  III miejsce MAKSYMILIAN Ż. uczeń klasy III A  Szkoły Podstawowej nr 187

  14.04.2018 20:08 | więcej »
 • Przygotowania przedświąteczne kl. Ia
  Przed Świętami Wielkanocnymi klasa 1a przygotowała piękne, wiosenne dekoracje do swoich domów. Dzieci stworzyły kurczaczki, owieczki i jajka z wykorzystaniem materiałów wtórnych: opakowań po jajkach, rolek po papierze oraz kartonowych pudełek. 
  09.06.2018 16:51 | więcej »
 • Środowisko ponad wszystko

  Wraz z nadejściem wiosny uczniowie naszej szkoły mieli okazję, stworzyć własne ekologiczne torby. Wystarczyło trochę wyobraźni i chęci aby wymalować tak piękne rysunki.

  03.04.2018 10:35 | więcej »
 • Warsztaty Wielkanocne kl. 3b
  Święta Wielkanocne wiążą się z tradycją malowania pisanek, to też sala nr 116 zamieniła się w pracownię plastyczną.  Uczniowie z wielkim zaangażowaniem malowali styropianowe jajka. Dzieci wykazały się dużą kreatywnością. Teraz pisanki zdobią mury naszej szkoły.
  21.03.2018 23:26 | więcej »
 • Przedstawienie "Trzy życzenia" kl. 3b
  Klasa 3b wraz z wychowawczynią zaprosiła dzieci z Przedszkola nr 301 do naszej szkoły. Uczniowie przygotowali spektakl pt. ”Trzy życzenia”. Przedszkolaki z zainteresowaniem i ciekawością obejrzały przedstawienie. Duże wrażenie zrobił na nich strój Śnieżnej Królowej, a także jej działanie, które spowodowało, że jedna z aktorek przemieniła się w jabłko. Aktorzy za swój trud zostali nagrodzeni brawami. Po inscenizacji starsze i młodsze dzieci brały udział w warsztatach plastycznych. Z masy plastycznej stworzyli piękne, wiosenne kwiaty. Po tym spotkaniu trzecioklasiści cieszyli się, że mają nowych kolegów.
   
  21.03.2018 23:18 | więcej »
 • Bal karnawałowy
  W piątek, 2 lutego w naszej szkole odbył się Bałwankowy Bal Karnawałowy dla najmłodszych uczniów naszej szkoły. Sala gimnastyczna udekorowana białymi i srebrnymi balonami, serpentynami, śnieżynkami i sztucznym śniegiem zamieniła się w zimową krainę. Bal poprowadził ulubiony przez wszystkie dzieci Bałwan Olaf, który przygotował wiele ciekawych zabaw i konkursów. Podczas imprezy nie zabrakło też skocznej muzyki, którą dzieci dobrze znały, a nawet wtórowały jej, głośno śpiewając.
  Dziękujemy za współpracę Pani Beacie Szczepańskiej (która wcieliła się w rolę Bałwana Olafa) oraz Radzie Rodziców za pomoc przy organizacji balu.

   
   
  Opiekunki Małego Samorządu Uczniowskiego
  11.03.2018 21:53 | więcej »
 • "Dzień otwarty" w naszej szkole
  19 lutego w naszej szkole odbył się "DZIEŃ OTWARTY" dla wszystkich rodziców i ich dzieci zainteresowanych nauką w naszej szkole. Wszyscy Szanowni Goście mieli okazję obejrzeć szkołę, sale i pracownie. Uczestniczyli w  zebraniu poprowadzonym przez Dyrektora szkoły, Pana Jacka Gałkiewicza i wspólnie obejrzeli przedstawienie przygotowane przez klasę III d. Dzieci mogły także wziąć udział w ciekawych zajęciach zaproponowanych przez nauczycieli w poszczególnych pracowniach.
  11.03.2018 21:13 | więcej »
 • Fuu robale! - a jednak ciekawe

  Dnia 5.03.18r. klasa 4B wzięła udział w kreatywnych zajęcia ze zwierzakami. Były to zajęcia z bezkręgowcami takimi jak: patyczaki, straszyki, krocionogi, karaczany madagaskarskie oraz drewnojady w trzech stadiach rozwojowych.

  11.03.2018 21:14 | więcej »
 • Warsztaty "Witamina A przyjaciółka oczu i urody"
  Firma Gastro Team Tomasz Kuranowski w dniu 19.02.2018 zorganizowała w naszej szkole warsztaty pod tytułem ,,Witamina A przyjaciółka oczu i urody”. Dzieci dowiedziały się w jakich warzywach i owocach jest najwięcej witaminy ,,A” mogły samodzielnie wycisnąć sok ze świeżych warzyw i owoców, samodzielnie przygotować koktajle z owoców i warzyw. 
   
  07.03.2018 23:16 | więcej »
 • Prezentacja makiet do powieści H.Sienkiewicza „W pustyni i w puszczy” w wykonaniu uczniów klasy Vb na zakończenie omawiania utworu. Poznanie przygód Stasia i Nel też może być fascynujące i twórcze!

              

  25.02.2018 19:58 | więcej »
 • Przedstawienie "Legenda o krakowskich gołębiach"

  8 lutego klasa III c wraz z wychowawczynią wystawiła przedstawienie pt. ,,Legenda o krakowskich gołębiach" dla przedszkolaków. W przedstwienie zaangażowali się również rodzice uczniów kalsy III c. 

  19.02.2018 12:24 | więcej »
 • Mistrzostwa Dzielnicy Bielany
  W dniach 30 - 31.01.2018 odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy Bielany w mini piłce siatkowej dziewcząt i chłopców. W wyniku rywalizacji z innymi szkołami nasze reprezentacje zajęły:
  V miejsce - dziewczęta 
  I miejsce - chłopcy

   
  Chłopcy zostali Mistrzami Bielan i będą reprezentować naszą dzielnicę w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży.
        
   
  19.02.2018 13:14 | więcej »
 • Szkolne Walentynki

  14 lutego upłynął w naszej szkole w kolorach czerwieni i atmosferze miłości i przyjaźni. A wszystko to z okazji Walentynek.

  19.02.2018 12:54 | więcej »
 • Domowa ciastolina kl. 3d
  Mąka, sól, olej, galaretka, trochę wody i mnóstwo zapału to sekretne składniki niezbędne do wykonania domowej ciastoliny. Największą przyjemność sprawiło nam wyrabianie ciasta i wyczarowywanie z niej tego wszystkiego, co podsunęła nam wyobraźnia.
  30.01.2018 21:43 | więcej »
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
  Dnia 14.01.2018 r. odbył się 26 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w którym wzięli udział uczniowie kl. VII B tj. Karolina Sz., Natalia W., Jędrzej Ł., Stanisław Cz. pod opieką p. Joanny Sobczak i p. Daniela Gągały. Zebraliśmy 4162,49 zł.
  28.01.2018 11:01 | więcej »
 • Jasełka
  20 grudnia dla uczniów klas IV - VII wysawione zostały Jasełka przygotowane przez p. Martę Włodowską z kl. Vb.
  09.01.2018 21:18 | więcej »
 • Wspólne kolędowanie
  18 grudnia uczniowie klas IV - VII uczestniczyli we wspólnym kolędowaniu. Każda klasa zaprezentowała przygotowaną kolędę. Grono Pedagogiczne również aktywnie wzięło udział w tym wydarzeniu. Na zakończenie wystąpił zespół taneczny "Rex".
  09.01.2018 20:51 | więcej »
 • Dzień Patrona Szkoły
  15 grudnia nasza szkoła obchodziła Dzień Patrona Szkoły - Adama Mickiewicza. Odbyły się uroczyste apele, które przygotowali uczniowie wraz z nauczycielami. Dla klas I - III uroczystość zorganizowała p. Ewa Lisiowska z kl. IIIa, zaś dla klas IV - VII siódmoklasiści z p. Moniką Berlińską - Jaszcz i VIc z p. Grażyną Sasin.
  09.01.2018 20:52 | więcej »
 • Chrupkowe inspiracje w kl. 3d
  W czasie kreatywnych zajęć plastycznych, wykorzystaliśmy chrupki o najróżniejszych kształtach i kolorach do budowania konstrukcji według własnego pomysłu. Efekty naszej twórczej pracy można podziwiać w galerii zdjęć.
  Zapraszamy! 
  13.12.2017 19:24 | więcej »
 • Wieczór Pieśni Patriotycznej
  13 listopada odbył się w naszej szkole Wieczór Pieśni Patriotycznej. Gościliśmy wielu Uczniów, Rodziców, Dziadków, Pracowników oraz Przyjaciół szkoły. Wieczór rozpoczął uroczystym przemówieniem wicedyrektor szkoły Pan Tomasz Wisniewski. Wspólne śpiewy przy akompaniamencie pianina i gitary uświetniły występy poszczególnych zespołów - Grupa OA, Zepołół fletowy"Coverflute", uczniowie klasy 4c oraz Zespół wokalny rodziców uczniów z kl. 4c, który zrobił ogromne wrażenie na słuchaczach. Gościem honorowym był Pan Andrzej Chutkowski poeta i aktor, laureat licznych nagród m.in. otrzymał Srebrny Krzyż Zasługi za krzewienie polskiej kultury. Pan Andrzej na tę specjalną okazję napisał i wyrecytował "Poemat artylerzysty".
  Bardzo dziękujemy za pomoc w organizacji Pani Annie Wieleckiej, Pani Grażynie Sasin, Pani Marcie Jakubowskiej, Pani Agnieszce Grzesik, wicedyrektorowi szkoły Panu Tomaszowi Wiśniewskiemu,  uczniom klasy 4c oraz uczniom z kl. 7a Karolowi S.  i Jankowi W.. Bardzo dziękujemy wszystkim gościom oraz artystom za wspólny, pełen wzruszeń wieczór i zapraszamy na spotkanie w przyszłym roku.
                                                          Małgorzata Ługowska
  Wiesław Koczywąs
  13.12.2017 18:55 | więcej »
 • Wizyta Świętego Mikołaja w kl. I
  W Mikołajki 6 grudnia 2017 roku do pierwszaków przyszedł Święty Mikołaj. Dzieci były zachwycone wizytą i z radościa zajadały słodkie krówki, którymi częstował nasz Święty:)

      

   
  10.12.2017 16:03 | więcej »
 • Święta tuż, tuż....

  6 grudnia 2017r. w naszej szkole zorganizowana została przez Samorząd Uczniowski akcja „Szkoła pełna Mikołajów”. Uczniowie, którzy w tym dniu mieli na głowach czapki Mikołaja, uniknęli pytania przez nauczycieli na lekcjach. W akcję włączyli się również nauczyciele. Tego dnia również po raz pierwszy przystąpiliśmy do wspólnego ubierania choinki przez reprezentantów klas IV-VII i Dyrektora szkoły.

  10.12.2017 16:04 | więcej »
 • Warsztaty "Lepimy z gliny" kl. 3b
  Klasa 3b wzięła udział w warsztatach pt. "Lepimy z gliny".
  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć
  04.12.2017 00:35 | więcej »
 • Dzień zdrowego odżywiania kl. V - VII

  Dnia 27.11.17 r. odbyła się  w naszej szkole impreza „Z jabłkiem w roli głównej”. Poświęcona była zdrowemu odżywianiu. Klasy V-VII prezentowały na korytarzu II piętra plakaty dotyczące tego owocu – jego wartościom odżywczym, leczniczym i smakowym etc. Każda z klas przygotowała również stanowiska z potrawami z jabłek.
  Zabawnie wyglądali uczniowie przebrani za jabłka, a nawet za jabłonki. Wszyscy dobrze bawiliśmy się kosztując jabłek z rodzinnych sadów, sałatek owocowych, szarlotek, jabłkowych chipsów własnej produkcji, szarlotek, popijając kompotem jabłkowym.

  W konkursie na najlepszy plakat zwyciężyły następujące klasy:
  I miejsce – VIIa
  II miejsce – VIb
  III miejsce – VIa

  Najlepszy „jabłkowy strój” mieli:
  I miejsce – Amelia B. z  VIIa
  II miejsce – Wojciech W. z  VIIc
  III miejsce – Nikodem M. i Filip F. z VIb
  Wyróżnienie – Katarzyna N – K z VIIb

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

  07.12.2017 19:37 | więcej »
 • Dzień zdrowego żywienia w kl. IV

  W dniach 29 - 30 listopada w kl. IV zorganizowany został dzień zdrowego odżywiania pt. „Z jabłkiem w roli głównej”. W tych dniach uczniowie byli przebrani za kolory jabłek: czerwony, zielony, żółty. Celem akcji było zachęcenie dzieci do spożywania jabłek i ich przetworów, jako źródła witamin oraz wyrabianie w młodych ludziach nawyku zdrowego odżywiania.            

  10.12.2017 16:04 | więcej »
 • Program eTwinning,
  Uczniowie koła matematycznego "Bystrzaki" biorą udział w projekcie Math in love w programie eTwinning http://www.etwinning.pl 
  02.12.2017 13:36 | więcej »
 • Technologie z klasą - kl. 3a
  Uczniowie klasy 3a w roku szkolnym 2017/2018 biorą udziału w  programie Technologie z klasą.
  W ramach programu uczniowie będą:
  a) rozwijać umiejętność rozumowania, analizowania i rozwiązywania problemów z wykorzystaniem komputera i innych urządzeń cyfrowych, 
  b) kształcić umiejętność logicznego myślenia, precyzyjnego prezentowania myśli i pomysłów, 
  c) kształtować kompetencje potrzebne do pracy zespołowej,
  d) uczyć się przestrzegania praw i zasad bezpieczeństwa w sieci,
  e) rozbudzać i zaspokajać swoją naturalną ciekawość poznawczą.

  https://www.scenariuszelekcji.edu.pl
  01.12.2017 22:43 | więcej »
 • Serce za odwagę

  Serce za odwagę,
  Zapraszamy do udziału w akcji

  Celem akcji jest przygotowanie kart świątecznych dla Żołnierzy Podziemia Niepodległościowego. W ten sposób złożymy podziękowania za wielką odwagę, jaką odznaczyli się Bohaterowie w czasach wojny.

  Przygotowanie kart z okazji Świąt Bożego Narodzenia:
  - format max. A4, praca płaska, technika dowolna;
  - życzenia w środku, data i nazwa miasta,
  - prace indywidualne lub zbiorowe.

  Gotowe prace można przynosić do pani Ewy Lisiowskiej
  sala nr 119 do 6 grudnia.

  Szczegółowe informacje oraz przebieg akcji:
  https://www.facebook.com/sercezaodwage/

  01.12.2017 22:33 | więcej »
 • Loteria Pluszaków

  24 listopada 2017r. odbyła się Loteria Pluszaków dla klas I-VII, zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Przygotowania do loterii trwały już od października. Każdy kto chciał uczestniczyć w loterii mógł za 1zł, 2zł lub 5zł kupić los, pod którym ukryty był pluszak. Szczęśliwców można było zobaczyć z misiakami na szkolnym korytarzu. Tego dnia rzeczywiście w naszej szkole "rządziły" kolorowe pluszaki.  Dochód z loterii zostanie przekazany dzieciom z Domu Dziecka, w postaci paczki świątecznej. 

  Dziękujemy z udział w akcji!

                                                                                                              Samorząd Uczniowski

  01.12.2017 22:27 | więcej »
 • Dyskoteka Andrzejkowa

  W listopadową ciemną noc,

  swój los wywróżę sobie,

  bo wróżby dziwną mają moc,

  mówiły mi o Tobie.

  Andrzejki to ostatnia chwila do wróżb i zabawy tuż przed nadchodzącym adwentem. Z tej okazji 27 listopada odbyła się dyskoteka andrzejkowa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski, w której uczestniczyli uczniowie klas IV-VII. Na dyskotece Andrzejkowej oczywiście nie zabrakło również wróżb przygotowanych przez uczniów naszej szkoły. Były one miłym przerywnikiem w zabawie i cieszyły się ogromnym powodzeniem. Oczywiście wierzymy, że wszystkie się spełnią, a zwłaszcza te dobre. Jeśli ktoś nie zdążył sobie powróżyć to pamiętajmy, że następne andrzejki już za rok.

  Serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę i już dziś zapraszamy na kolejną dyskotekę!

  01.12.2017 22:33 | więcej »
 • Wyniki konkursu "Moja Mała Ojczyzna"
  III miejsce
  w konkursie bielańskich szkół podstawowych klas III
  pt. "Moja Mała Ojczyzna". 

   
  20 listopada 2017 roku uczniowie klas trzecich reprezentujący naszą szkołę w bielańskim konkursie "Moja mała Ojczyzna" w składzie: Marianna M., Maria Ch., Lena K., Karina P. oraz Wojciech F., po bardzo emocjonujących zmaganiach z uczniami innych szkół zdobyli III miejsce.
  Konkurs przeprowadzony był w formie turnieju z różnego rodzaju zagadkami. Uczniowie w zespołach rozwiązywali rebusy, krzyżówki, układali puzzle, dlatego liczyła się nie tylko znajomość zagadnień związanych z Bielanami, Warszawą, Krakowem, Poznaniem, Gnieznem, Wieliczką, Toruniem, Gdańskiem czy sylwetek wielkich Polaków, ale przede wszystkim umiejętność współpracy w grupie. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

   
  01.12.2017 21:43 | więcej »
 • Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości
  20 listopada 2017 r. zorganizowaliśmy uroczystość upamiętniającą Narodowe Święto  Niepodległości. W apelu uczestniczyli uczniowie klas IV - VI.  Mogli oni obejrzeć okolicznościową dekorację z wizerunkiem marszałka Józefa Piłsudskiego, wykonaną  przez panią Martę Włodowską. 
  W części oficjalnej wystąpił szkolny zespół fletowy  Coverflute prowadzony przez panią Małgorzatę Ługowską. Wraz z nią Uczniowie wykonali recital pieśni patriotycznych. Zaprezentowali też swój dorobek muzyczny uczniowie oddziału przedszkolnego.
  01.12.2017 21:37 | więcej »
 • Instrumenty muzyczne kl. IIIc
  18 listpoada 2017 roku klasa IIIc prezentowała własnoręcznie zrobione instrumenty muzyczne.
  01.12.2017 21:04 | więcej »
 • Gala projektu "Moja Pierwsza Karta Biblioteczna"
  15 listopada 2017r. odbyła się gala projektu "Moja Pierwsza Karta Biblioteczna"  dla uczniów klas pierwszych bielańskich szkół podstawowych w BCEK przy ul. Szegedyńskiej, w której udział wzięły dzieci z klas Ia i Ib wraz z p. v-ce dyrektorem Tomaszem Wiśniewskim, nauczycielką-bibliotekarką Anną Wielecką, wychowawczynią klasy Ia Lidią Romańską i nauczycielką wspomagającą Magdaleną Jopek. Celem tego projektu jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych mieszkańców Bielan, którzy będą mogli samodzielnie korzystać z bogatego zasobu bielańskich bibliotek. Uroczystość uświetniła obecność p. naczelnik Wydziału Oświaty Zofii Gajewicz i zastępcy burmistrza p. Grzegorza Pietruczuka. Na zakończenie uroczystości dzieci dostały pyszne pączki i soczki.
  01.12.2017 20:50 | więcej »
 • Patriotyczne klimaty w kl. 3d
  Listopadowe Święto Niepodległości stanowi świetną okazję do zapoznania uczniów z sylwetkami wybitnych Polaków oraz bogatą historią naszej Ojczyzny.

  W ostatnich dniach przenieśliśmy się w świat średniowiecza. Szczególnie intensywnie zgłębialiśmy wiedzę o początkach państwa polskiego. Dowiedzieliśmy się, jak wyglądało życie codzienne w średniowieczu, jakie przysmaki królowały na średniowiecznym stole oraz jak ubierali się i gdzie mieszkali ludzie w tamtych czasach. Zdobyta wiedza znalazła odbicie w grupowych pracach plastycznych: z różnorodnych materiałów wykonaliśmy średniowieczne zamki oraz grody, jak również podobizny m.in. Mieszka I, króla Kazmierza III Wielkiego, Józefa Piłsudskiego. Nie mogło oczywiście zabraknąć śpiewu znanych patriotycznych pieśni.

   
  Efekty naszej twórczej pracy prezentujemy na zdjęciach.
  01.12.2017 20:12 | więcej »
 • Warsztaty "Wiem co jem" kl. 2a
  Na przełomie października i listopada klasa IIa uczestniczyła w warsztatach „Wiem co jem” dotyczących zdrowego stylu życia. Tematyka zajęć obejmowała „Dobre śniadanie w domu i w szkole”, „Wspólne drugie śniadanie – warsztaty kulinarne”, i „Ruch to podstawa”. Największym powodzeniem cieszyły się warsztaty kulinarne, gdzie uczniowie przygotowywali drugie śniadanie oraz smakowite surówki, które potem wspólnie zjedli. Uczestnicy warsztatów mieli okazję przekonać się o tym, jak ważne dla ludzkiego organizmu jest zdrowe odżywianie i aktywność fizyczna.
  01.12.2017 20:06 | więcej »
 •  
                
   
   
  01.12.2017 20:04 | więcej »
 • W pokoju nauczycielskim wyrosła duża wystawa jesiennych lampionów. Wywołała ona uśmiech nauczycieli i pracowników szkoły. W konkursie wzięło udział 18. prac wykonanych przez uczniów klas I -III. Uczestnicy wykazali się pomysłowością i kreatywnością. W głosowaniu wzięło udział 42. pracowników szkoły.
   I miejsce - Kamil S. kl. 3a     II miejsce - Dawid K. kl. 3d

   III miejsce - Zofia Ł. kl. 1b   III miejsce - Jakub M. kl. 2a   III miejsce - Mikołaj R. kl. 3a

  Lampiony były tak piękne, że wyróżnienia w konkursie otrzymali pozostali uczestnicy.

  Rozdanie dyplomów i nagród nastąpi 23.11 (czwartek) na 4 godzinie lekcyjnej.
  Spotykamy się na korytarzu szkolnym przy sali nr 116.

   

  Wszystkim dzieciom składamy serdeczne gratulacje i podziękowania za udział w konkursie.

  Zapraszmy do obejrzenia zdjęć z konkursu

  Paulina Kucharczyk
  Paulina Piasecka – Bartczak

  01.12.2017 20:01 | więcej »
 • Niezwykła lekcja muzyki
  W październiku gościliśmy w naszej szkole na lekcji muzyki Pana Pawła Sz., tatę Gabrysia Sz. z kl.IVb. Pan Paweł przyniósł i zaprezentował bogatą kolekcję fletów, piszczałek oraz dudy, które zrobiły na naszych uczniach ogromne wrażenie. Niecodziennie mamy okazję słyszeć i oglądać na żywo te instrumenty. 

  Na co dzień Pan Paweł jest muzykiem oraz kompozytorem. Jest współtwórcą zespołów Mordewind, Matelot oraz Ceili. Jego koncerty można śledzić na stronie www. etnostation. pl. Mamy nadzieję, że to nie ostatnia wizyta Pana Pawła na naszych lekcjach.

  Dziękujemy :)

          

  24.04.2018 11:33 | więcej »
 • Pierwsza pomoc
  Udzielanie pierwszej pomocy jest naszym obowiązkiem. Jednak bardzo często w sytuacjach zagrożenia nie wiemy jak się zachować i jak pomóc osobie, która potrzebuje tej pomocy. Boimy się lub nie posiadamy wystarczającej wiedzy i umiejętności.
  01.12.2017 19:56 | więcej »
 • Wyniki konkursu plastycznego "Projekt nowej okładki do ulubionej książki"

  Nasza szkoła stara się o certyfikat „Szkoły przyjaznej uczniom z dysleksją”.

   Jednym z działań podjętych przez szkołę było zorganizowanie konkursu plastycznego dla uczniów z klas I-III uczęszczających na terapię pedagogiczną pt. Projekt nowej okładki do ulubionej książki.

  Zwycięzcą konkursu został Jakub M. z klasy Ia.

  GRATULUJEMY!!

  01.12.2017 19:48 | więcej »
 • Pokaż się innym- autoprezentacja
  Samorząd Uczniowski w październiku ogłosił akcję Pokaż się innym-autoprezentacja.

  Każda z klas IV-VII miała za zadanie przygotować plakat, na którym uczniowie dokonywali autoprezentacji. Informacje były zróżnicowane. Jedni przedstawili sam skład klasy, inni szczegółowo zapoznali całą społeczność szkolną ze swoimi zainteresowaniami, z tym co ich wyróżnia, co jest ich mocną stroną. Forma wykonania plakatów była ciekawa i bardzo zróżnicowana. Wszystkim klasom, które wzięły udział w akcji Samorząd Uczniowski dziękuje i zaprasza do czynnej aktywności w życiu naszej szkoły.
  01.12.2017 19:45 | więcej »
 • Pan STOP
  Na lekcjach techniki uczniowie naszej szkoły w klasach czwartych wykonywali pracę manualną "Pan STOP".
  01.12.2017 19:40 | więcej »
 • Wyniki konkursu plastycznego "Wyspy osobowości"

  I miejsce Ola I. kl. IV c i Piotr I. kl. I a

  II miejsce Katarzyna K. kl. III b

  III miejsce Gabriela P. kl. IVa

  Wyróżnienie: Paweł B. kl. IV c, Kalina S. kl. 3 a, Hanna Ł. kl. 3c

  Serdecznie gratuluje!

  Paulina Piasecka-Bartczak

  01.12.2017 19:37 | więcej »
 • Światowy Dzień Mycia Rąk
  W związku ze Światowym Dniem Mycia Rąk, który obchodzony jest 15 października, w klasie IVa odbyły się zajęcia na temat higieny dłoni. Dzieci wzbogaciły swoją wiedzę na temat mycia rąk, a następnie wykonały własne mydełka glicerynowe, wykorzystując do tego m.in. płatki kwiatów i olejki eteryczne.
  01.12.2017 19:34 | więcej »
 • Dzień Edukacji Narodowej
  W dniu 16 października nasza szkoła wyglądała radośnie i odświętnie, nie tylko z powodu pięknego słonecznego "babiego lata" za oknami klas. Uczniowie składali swoim nauczycielom życzenia z okazji Ich Święta, dziękowali za trud włożony w ich edukację. Uroczysty dzień uwiecznił apel przygotowany przez uczniów kl. VIIc i reprezentantów wszystkich klas IV - VII pod opieką p. Moniki Berlińskiej - Jaszcz.
  01.12.2017 19:29 | więcej »
 • Portret Mojego Nauczyciela
  „Nauczyciel to ktoś bardzo wyjątkowy,
  kto potrafi wykorzystać swoją pomysłowość,
  dobroć i dociekliwy umysł do wypracowania
  rzadkiej umiejętności zachęcania innych do myślenia,
  marzenia, poznawania, próbowania, działania!„
                                                                       (B. Conklin)
  01.12.2017 19:27 | więcej »
 • Dnia 5.10.17r. został rozstrzygnięty Konkurs fotograficzny "Ja i góry", "Ja i skały". Uczniowie klas V - VII robili podczas wakacji zdjęcia dokumentujące przyrodę, którą obserwowali.
  Wyniki konkursu:
  I miejsce - Julia J. kl. VIIb
  II miejsce - Milena W. VIa
  III miejsce - Natalia K. Vb
  Nagroda pocieszenia  - Antonina W. Va
  01.12.2017 19:24 | więcej »
 • Apel upamiętniający bohaterów powstania warszawskiego

  PAMIĘTAMY O BOHATERACH POWSTANIA WARSZAWSKIEGO   

  Dnia 2 października 1944r. podpisano akt kapitulacji powstania warszawskiego. 73 lata później, 2 października 2017r. nasza szkoła uczciła bohaterów 63 dni niezłomnej walki o wolość stolicy uroczystym apelem.

  01.12.2017 19:21 | więcej »
 • Wybory Samorządu Uczniowskiego kl. I - III
  W piątek, 06 października 2017 roku odbyły się w naszej szkole wybory Zarządu do Małego Samorządu Uczniowskiego. 
  01.12.2017 18:58 | więcej »

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 187 im. Adama Mickiewicza w Warszawie
  ul. Leopolda Staffa 21
  01-884 Warszawa

  adres e-mail: sp187@edu.um.warszawa.pl
 • Sekretariat szkoły: 022/ 834 - 03 - 87; fax: 022/ 834 - 03 - 87
  Pedagog szkolny: 022/ 834 - 20 - 13
  Sekretariat:101
  Pedagog:110
  Pielęgniarka:109
  Oddział przedszkolny:105
  Kierownik świetlicy:107
  Świetlica dół:106
  FAX:102

Galeria zdjęć