• 22.11.2020 21:39
      • W dniu dzisiejszym, 20 listopada, aktywnie przyłączamy się do świętowania Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka #GoBlue pod patronatem organizacji humanitarnej działającej na rzecz dzieci - UNICEF - Funduszu Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci - United Nations International Children’s Emergency Fund, od 1953 United Nations Children’s Fund. Święto obchodzone corocznie, dla uczczenia podpisania 20 listopada 1989 roku „Konwencji o prawach dziecka” – „Convention on the Rights of the Child” – międzynarodowej inicjatywy, przyjętej przez Zgromadzenie Ogólne ONZ.
        Konwencja jest dokumentem, który obowiązuje we wszystkich państwach świata z wyjątkiem USA - liczba ratyfikacji wynosi 196  (listopad 2016). Dokument ten jest zbiorem wszystkich spisanych praw dziecka.
        Słowo z hasztagiem #GoBlue jest odzwierciedleniem kreatywności dzieci i młodzieży, które  wykorzystały w podejmowanych działaniach kolor niebieski UNICEF’u. Jest on symbolem solidarności z rówieśnikami, którym pomoc niesie ta organizacja.
        ZATEM DZIŚ UBIERAMY SIĘ NA NIEBIESKO I #GoBlue. Upowszechniajmy jednocześnie takim działaniem wiedzę o prawach dziecka.

Tekst: Garbiel Wojewódka