• Klasa 3b matematyczno-przyrodnicza

• 23.01.2023 17:57
      • Najważniejsze aspekty pracy z klasą:

1. Odkrywanie, uruchamianie, rozwijanie wszystkich predyspozycji i zdolności poznawczych dzieci na miarę ich możliwości

2. Kształtowanie pozytywnego stosunku do nauki, który będzie towarzyszył dzieciom przez całe życie

3. Wyposażenie dzieci w podstawowe narzędzia uczenia się: czytanie, pisanie, komunikowanie się, liczenia , ćwiczenia koncentracji uwagi, pamięci i liczenia

4. Uruchomienie mechanizmów koniecznych w przyszłości do aktywnego, etycznego i estetycznego uczestnictwa w życiu społecznym i kulturalnym

Edukacja matematyczna prowadzi do stopniowego odkrywania i poznawania pojęć podstawowych, takich jak liczba i działania matematyczne. Proces ten oparty jest na intuicji matematycznej dzieci oraz na ich własnych strategiach myślenia.

Myślenie twórcze najlepiej ćwiczyć w grupie, dzieci uczą się od siebie, podpatrują pomysły innych.

Jednym z najważniejszych akcentów będzie wprowadzenie do systematycznej pracy elementy programu mojego autorstwa „Ptaki wokół nas”. Dzieci dowiedzą się dużo na temat życia ptaków, różnorodności gatunków, zajmowanych przez nie siedlisk i problemów ich ochrony.

Wychowawczyni

Lidia Romańska