• Konkurs Plastyczny "Kapelusz Pani Jesieni"

14.10.2019 21:59
      KONKURS PLASTYCZNY „Kapelusz Pani Jesieni”

Celem Konkursu jest:
      • aktywizacja uczniów do promowania konkretnych działań i rozwiązań czyli dobrych nawyków w codziennym życiu,
      • wzbogacenie wiedzy na temat zmian zachodzących w przyrodzie wraz ze zmianą pór roku
      • wzmacnianie więzi rodzinnych oraz współpracy z rodzicami.
      Zasady konkursu:
      • Praca w formie przestrzennej, wykonana dowolną techniką plastyczną( można wykorzystać stary kapelusz lub zrobić z papieru, włóczki itp.)
      • Praca powinna zawierać atrybuty jesieni (liście, żołędzie, orzechy, szyszki, jarzębina, mogą być sztuczne dodatki)
      • Kryteriami oceny prac konkursowych będą: zgodność tematyczna, pomysłowość, oryginalność
      Przebieg konkursu :
      • składanie pracy do Pani Małgorzaty Ługowskiej sala 212 do 20 listopada 2019 r.
      • przyznanie nagród oraz dyplomów
      • Wystawa prac
      autor tekstu: Małgorzata Ługowska
    • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Drogi przyszłości"

12.10.2019 19:46
      Z uwagi na obchodzony jubileusz 200. rocznicy powstania Centralnej Administracji Drogowej, GDDKiA zaprasza uczniów szkół podstawowych do udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym pt. ,,Drogi przyszłości". Należy przygotować pracę plastyczną o tematyce obejmującej wyobrażenia o drogach w przyszłości, bezpieczeństwie na drogach, oznakowaniu dróg oraz podróżowania nimi.
      Konkurs przeprowadzany jest w dwóch kategoriach wiekowych: kl. 1-3 oraz 4-8.
      Format pracy: A4
      Technika dowolna (np. kredki, farby, węgiel, wycinanka)

W każdej z dwóch kategorii wiekowych zostaną przyznane nagrody w postaci kart podarunkowych do sklepów z elektroniką. Wartość nagród:
      • I miejsce: 1000 zł
      • II miejsce: 700 zł
      • III miejsce: 500 zł
      • 10 wyróżnień, każde o wartości 100 zł

Prace należy przynieść do sali 21, do pani Moniki Stapińskiej w terminie do 23.10.2019r.

autor tekstu: Monika Stapińska
    • Ogólnopolski Konkurs "Lodówka wymyślona na nowo- rozwiązanie przyszłości"

12.10.2019 19:35
      Serdecznie zapraszam uczniów kl. 1-3 do udziału w ogólnopolskim konkursie
      ,,Lodówka wymyślona na nowo- rozwiązanie przyszłości".

Głównym celem projektu jest zwrócenie uwagi najmłodszych na problem marnotrawienia żywności oraz odpowiedniego jej przechowywania.

Dzieci uczestniczące w konkursie mają przygotować pracę plastyczną na zadany temat lub model przyszłościowej lodówki.

Format pracy: A3 lub model o maksymalnych rozmiarach 40cmX25cmX25cm (wysokość x szerokość x głębokość).
      Technika wykonania pracy dowolna: malarstwo, grafika, rysunek, lub z użyciem materiałów trwałych tj. plastelina, modelina, bibuła, karton, drewno, metal, itp.

Na odwrocie pracy plastycznej należy nakleić uzupełnioną metryczkę. W przypadku modeli metryczkę należy dołączyć w kopercie.

Prace należy dostarczyć do pani Moniki Stapińskiej do sali 21, do 28.10.19 r.
      autor tekstu: Monika Stapińska
    • Konkurs plastyczny "Bezpieczne wakacje"

22.05.2019 22:01
      Konkurs plastyczny „Bezpieczne wakacje”
      dla klas I - III

1.    Cele konkursu:
      •    rozwijanie kreatywności, uzdolnień plastycznych, wrażliwości artystycznej dzieci,
      •    propagowanie bezpiecznych zachowań w trakcie wakacji
      2.    Tematyka: Bezpieczna oraz aktywna zabawa w czasie wakacji
      3.    Technika i format: prace płaskie wykonane dowolną techniką, format pracy A3 lub A4.
      4.    Każdy uczestnik może zgłosić tylko jedną pracę konkursową.
      5.    Prace powinny być wykonane samodzielnie, podpisane na odwrocie:
      imię i nazwisko autora pracy, klasa.
      6.    Termin oddawania prac: 11. 06. 2019r.
      7.    Miejsce oddawania prac: sala nr 22
      8.    Organizatorzy  powiadomią laureatów o wynikach konkursu i terminie wręczenia nagród.

Opiekunki MSU: Karolina Kocia, Paulina Kucharczyk, Aleksandra Pręgowska, Anna Wasiluk
    • Najpiękniejsza Pisanka

02.04.2019 19:33
      Mały Samorząd Uczniowski zaprasza dzieci do udziału konkursie
      NAJPIĘKNIEJSZA PISANKA

Konkurs adresowany jest do uczniów klas I - III.
      Każdy uczestnik może dostarczyć jedną wykonaną pracę.
      Autorem pracy może być tylko jeden uczeń.
      Prace należy wykonać techniką przestrzenną.
      Każda praca plastyczna powinna być opisana - imię i nazwisko dziecka, klasa.
      Prace należy składać do 08.04.2019 r. do sali nr 22.
      Zwycięzcy konkursu zostaną nagrodzeni.

Cele konkursu:
      Kultywowanie symboli Świąt Wielkanocnych.
      Rozwijanie zainteresowań i umiejętności plastycznych dzieci.
      Rozbudzanie wyobraźni oraz kreatywności.

Kryteria oceny:
      zgodność pracy z tematem,
      pomysł i oryginalność,
      estetyka wykonania,
      samodzielność wykonania.

Organizatorzy: Paulina Kucharczyk, Aleksandra Pręgowska, Karolina Kocia, Anna Wasiluk