Szkolny konkurs plastyczny „JESIENNY LAMPION” - wyniki

28.11.2019 21:21
      Rozstrzygnięcie konkursu „Jesienny Lampion”

14 listopada 2019 roku odbyło się rozstrzygnięcie konkursu „Jesienny Lampion”. Konkurspowstały z inicjatywny pani Sylwii Bobrowskiej i Pauliny Piaseckiej Bartczak cieszył się niezwykłą popularnością.
      Lampiony przez kilkanaście dni  stanowiły dekorację  pokoju nauczycielskiego.
      Do każdego  lampionu  została przydzielona karteczka z numerem, więc pracownicy szkoły mogli głosować,  wybierając numer  lampionu, który najbardziej im się spodobał.
      W taki  sposób udało się wyłonić zwycięzców. Zadanie naprawdę nie było łatwe, bo każda praca zwracała uwagę swoim pięknem i oryginalnością. Świadczyło to o tym, jak wielki był wkład pracy i serca najmłodszych uczniów  w powstałe arcydzieła.
      W wyniku anonimowego głosowania  wyłoniono zwycięzców:
      I miejsce: Liliana S. k. Ib, Amelka S. kl. 0
      II miejsce: Kinga L. kl. 0
      III miejsce: Jakub M. kl. 3a

Wszystkie osoby biorące udział w konkursie zostały wyróżnione za swój trud i pracę włożoną w wykonanie lampionu. Dzieci otrzymały nagrody rzeczowe, zostały wyróżnione i nagrodzone gromkimi brawami przez swoich rówieśników, podczas uroczystego wręczenia pamiątkowych dyplomów i nagród.
      Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy do uczestnictwa w innych imprezach organizowanych przez naszą szkołę.
      Tekst: Paulina Piasecka-Bartczak, Małgorzata Jaczewska
      Fotografia: Lidia Romańska
    • Konkurs Plastyczny "Mój ulubiony święty"

24.10.2019 19:01
      Serdecznie zapraszamy uczniów klas I- VIII do udziału w konkursie pt. "Mój ulubiony święty."

Cele konkursu:
      - wskazywanie pozytywnych wzorców postępowania,
      - zachęcenie uczniów do poznania postaci świętych
      - wzmacnianie świadomości istnienia dobra w każdym człowieku
      - rozwijanie wyobraźni, wrażliwości i zdolności plastycznych uczniów
      - integracja międzyszkolna

• Szkolny Konkurs Plastyczny "Jesienne drzewo"

24.10.2019 18:35
      Szkolny Konkurs Plastyczny pt. "Jesienne drzewo"
      dla uczniów klas 0 - III

Termin przyjmowania prac: 31.10.2019r.
      Miejsce składania prac: sala 19
      Technika wykonania pracy- dowolna plastyczna. Na konkurs można zgłaszać prace przestrzenne (stworzone z wykorzystaniem różnych materiałów) oraz prace płaskie, format min. A4, technika: grafika, malarstwo, rysunek.
      Prace powinny być podpisane z tyłu - imieniem i nazwiskiem dziecka, oraz numerem klasy, do której uczęszcza.
      Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 4.11.2019r.
      Organizator konkursu: Małgorzata Górska
      autor tekstu: Małgorzata Górska
    • Szkolny Konkurs Plastyczny na Grę Edukacyjną o naszej szkole

16.10.2019 19:34
      Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym
      na GRĘ EDUKACYJNĄ o naszej szkole.

1. Grą może być ciekawy quiz, planszówka lub karty, memory, itp.
      2. Technika wykonania dowolna. Ważne żeby gra była trwała, tzn. żeby można było w nią zagrać przynajmniej kilka razy :)
      3. Oprócz plastycznej oprawy, gra musi mieć charakter edukacyjny czyli sprawdzać lub dostarczać wiadomości dotyczące naszej szkoły (historia powstania, wiedza o patronie, realizowane projekty, położenie i okolica itp.).
      4. Wszystkie podstawowe informacje znajdują się na stronie www szkoły, szczególnie w zakładce "o szkole".
      5. Prace mogą być indywidualne lub grupowe.
      6. Termin składania prac 28.10 (poniedziałek).
      7. Prace proszę składać do pokoju nauczycielskiego do p. Martyny Leśniewskiej lub p. Doroty Thel-Bielańskiej z karteczką "konkurs na grę o szkole."
      Serdecznie zapraszamy!
      autor tekstu: Dorota Thel - Bielańska
    • Miejski Konkurs Plastyczny "Obraz mojej Warszawy"

16.10.2019 19:31
      Miejski konkurs plastyczny "Obraz mojej Warszawy"
      organizowany przez SCEK w Warszawie

W kolejnej edycji konkursu plastycznego „Obraz mojej Warszawy” chcemy zachęcić dzieci i młodzież do zwiedzenia z ołówkiem i szkicownikiem warszawskiego ZOO, które w przestrzeni miasta funkcjonuje już od 1928 roku.

Można zatrzymać się w Słoniarni, Ptaszarni, Herpetarium, Żyrafiarni i Małpiarni, Hipopotamiarni i Rekinarium lub Baśniowym ZOO. Znajdziecie tam nie tylko tygrysy, słonie, żyrafy i małpy ale takie ssaki, ptaki, gady, ryby, płazy o niezwykłych nazwach jak: Bolita południowy, Jeleń sika wietnamski, Uistiti białoucha, Bilbil krwawnik, Cudokaczka, Owocożer wspaniały, Teju złoty, Pasterz różowy, Podgorzałka, Pójdźka, Słodzik, Syczek.

Narysujcie zwierzęta w których zainteresował Was kształt, kolor, ruch, charakter.
      Każde jest inne i każde jest osobliwością, która czeka na spotkanie z Tobą.

Wymagania techniczne:
      - Dozwolone techniki: rysunek, malarstwo, grafika;
      - Prace wykonane węglem, ołówkiem czy pastelami muszą być
      odpowiednio zabezpieczone fiksatywą;
      - Format nie może przekroczyć wymiarów 50 cm x 70 cm;
      - Przyjmujemy prace w zwartym opakowaniu;
      - Nie przyjmujemy prac przestrzennych, przyjmujemy prace bez oprawy;
      - Prosimy o utrwalenie prac rysunkowych;
      - Prace zrolowane nie będą klasyfikowane

Prace proszę przynosić do sali 21, do 31.10.2019 r, do godz. 15:00
      autor tekstu: Monika Stapińska