Spacer po Starym Mieście

25.10.2018 23:41
      Dnia 16 października klasy II a i II b uczestniczyły w spacerze z przewodnikiem po Starym Mieście. Uczestnicy w formie gry z użyciem mapki poznali legendy Warszawy i wszystkie związane z nimi tajemnicze miejsca i historie.

Zamek Królewski 2a

17.10.2018 22:04
      Dnia 11 października klasa 2a wzięła udział w warsztatach matematycznych pt. „Jak liczyli Rzymianie?”. Zajęcia odbywały się we wnętrzach Zamku Królewskiego w Warszawie. W czasie zajęć uczniowie zapoznali się z rzymskim systemem zapisywania liczb, a następnie pracowali z drukiem edukacyjnym na terenie zamku. Uczniowie mieli okazję zwiedzić Zamek Królewski, odwiedzić komnaty, zapoznać się z wizerunkiem najważniejszych Królów Polski.
      Dzięki tym warsztatom i takiej formie pracy uczniowie przekonali się, że nauka matematyki może być przyjemna i bardzo ciekawa.

Klasa 5a z wizytą na Lotnisku Chopina

12.10.2018 22:05
      W poniedziałek (8 października) klasa 5a odwiedziła biurowiec LOT-u. Na zajęciach uczniowie dowiedzieli się, dlaczego samoloty latają, jakie wyróżniamy typy bagażów, jakich przedmiotów nie można zabierać na pokład samolotu, a także wiele innych przydatnych informacji w czasie podróży. Następnie mieli okazję zwiedzić hangar i obejrzeć na żywo największy samolot we flocie LOT-u – Dreamliner „Franek”, który właśnie był serwisowany.

Toruń kl. 2a, 2b

26.09.2018 19:53
      W piątek, 14 września 2018 r. uczniowie klas II a i II b uczestniczyli w wycieczce do Torunia. W Muzeum Toruńskiego Piernika dzieci uczyły się piec pierniki, z których słynie to urokliwe miasto. Ogromną atrakcją była gra terenowa, w której za pośrednictwem zagadek i map uczniowie odkrywali zakątki i tradycje Torunia. Natomiast wizyta w Domu Legend Toruńskich przeniosła uczestników wycieczki w świat magicznych opowieści o mieście i jego historii. Wycieczkę zwieńczyły zakupy pierniczków i pamiątek na Starym Mieście .

Festiwal Nauki kl.3a

26.09.2018 19:46
      We wtorek, 25 września klasa IIIa wraz wychowawcami, wzięła udział w lekcji pt.: ,,Dobre i złe bakterie” odbywającej się w ramach FESTIWALU NAUKI. Zajęcia odbyły się w budynku WYDZIAŁU MEDYCYNY WETERYNARYJNEJ SGGW przy ulicy Ciszewskiego. Podczas lekcji klasa dowiedziała się o bezpieczeństwie pracy w laboratorium mikrobiologicznym, poznała "dobre" i "złe" bakterie, zobaczyła jak się je hoduje w laboratorium i w jaki sposób można je obserwować pod mikroskopem. Dowiedzieli się, co można zrobić, aby ustrzec się przed „złymi” bakteriami. Wykonywała także preparaty z jogurtu oraz wody z ogórków kiszonych, aby poznać naszych sprzymierzeńców.