Las Bielański kl. IIIa

25.02.2018 20:18
      W dniu 16 lutego klasa 3a wybrała się na zajęcia terenowe do Lasu Bielańskiego. Uczniowie mogli sprawdzić czy zimą cały las śpi. Dzieci uczyły się szukać i rozpoznawać ślady zwierząt, a także próbowały rozpoznawać drzewa na podstawie ich pączków.

Warszawskie ZOO kl. VIa

25.02.2018 20:08
      15 lutego klasa VIa uczestniczyła w fascynującym spotkaniu z gadami i płazami w warszawskim ZOO. Oprócz poznania wiadomości o życiu tych zwierząt mogliśmy je dotknąć, pogłaskać, wziąć na ręce jaszczurki, żabki i węże, nawet pytona! I nikt się nie bał!!!

Kinoteka w Pałacu Kultury i Nauki

03.02.2018 21:29
      8 stycznia klasa II a uczestniczyła w multimedialnej lekcji „I kto to mówi? Czyli jak powstaje dubbing!”, która odbyła się w Kinotece Pałacu Kultury i Nauki. Podczas lekcji dzieci dowiedziały się czym jest dubbing filmowy, jak wygląda praca aktorów w studiu dubbingowym, kto użycza głosu znanym postaciom z filmów. Następnie wykonały razem z aktorem ćwiczenia na dykcję. Na koniec uczniowie obejrzeli pełną humoru opowieść „Epoka lodowcowa: Mocne uderzenie”. Po seansie zadowoleni wrócili do szkoły.

Mostówka kl. I - II

01.02.2018 23:05
      21 grudnia 2017 roku klasy I a, I b, oraz II a uczestniczyły w warsztatach ceramicznych w Mostówce. Po przyjeździe na miejsce dzieci zjadły drugie śniadanie i z wielką ochotą zabrały się do malowania bombek, Mikołajów, i świątecznych talerzy. Po zakończonej pracy uczniowie zjedli w pracowni kiełbaski przyniesione z grilla popijając je gorącą herbatą. Potem uczestniczyli w zabawach na świeżym powietrzu i zakupili okolicznościowe pamiątki. Dzieci wróciły do szkoły zadowolone z wykonanymi przez siebie pracami.

Wizyta w Urzędzie Rady Ministrów kl. 6a

01.02.2018 22:54
      Po raz kolejny uczniowie klasy VIa mieli okazję uczestniczyć w niezwykłej lekcji historii. Po ubiegłorocznej wizycie w Pałacu Prezydenckim, gdzie mieliśmy zaszczyt spotkać się z Panem Prezydentem RP, Andrzejem Dudą oraz zwiedzaniu Belwederu, w grudniu 2017 r. przyszła kolej na Urząd Rady Ministrów. Zwiedzanie sal, gdzie zapadają najważniejsze decyzje dotyczące naszego kraju, wysłuchanie informacji i ciekawostek na temat tego urzędu zwieńczyło spotkanie i bardzo miła i ciepła rozmowa z Panią Premier Beatą Szydło. Na zakończenie wszyscy otrzymali reklamowe torby z pamiątkami.