Dynioland - kraina tysiąca dyń kl.3d

11.11.2017 13:30

23 października klasa 3d wraz z wychowawcą i opiekunami wyrbrała się do Dyniolandu - krainy tysiąca dyń.

• Palmiry i Powązki

05.11.2017 18:12
      Pierwszego i drugiego dnia listopada odwiedzamy groby naszych bliskich, którzy już odeszli... Wspominamy ich, pokrywamy ich groby jesiennymi kwiatami, zapalamy znicze. Piękna polska tradycja każe zapalić światełko również na grobach zapomnianych, opuszczonych. Uczniowie naszej szkoły, jak co roku, przed Świętem Zmarłych, odwiedzili pobliskie cmentarze, gdzie porządkowali groby, ozdabiali je kwiatami  i zniczami na dowód pamięci o bohaterach narodowych, szczególnie tych, co oddali życie za wolność naszej ojczyzny.

Klasy siódme odwiedziły Palmiry, klasa VIa na warszawskich Powązkach porządkowała groby powstańców warszawskich i tych, którzy przynieśli nam wolność w 1918 roku.

Niewidzialna wystawa

23.10.2017 23:23

20.10.2017 r. w piątkowe popołudnie grupka uczniów z klasy VII wraz z opiekunami p. Pauliną Piasecką-Bartczak i p. Agnieszką Grzesik w ramach zajęć etyki udała się na wycieczkę na „Niewidzialną Wystawę” przy Alejach Jerozolimskich.

„Niewidzialna Wystawa” to wyjątkowa ekspozycja i niesamowite doświadczenie, którego można zakosztować za pomocą zmysłów. Podczas  wystawy można wypróbować, jak radzić sobie w codziennych sytuacjach bez pomocy wzroku – wyłącznie za pomocą innych zmysłów, takich jak słuch, węch, czy smak.

Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa kl. 4b

01.12.2017 22:22
      W dniu 16.10.17r. klasa 4b wraz z wychowawcą udała się na wycieczkę do Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa na zajęcia o tematyce "W królestwie grzybów".
    • Piłka ręczna - zawody

18.10.2017 17:01
      W dniach 16-18.10.2017 reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 187 chłopców i dziewcząt wzięła udział w Mistrzostwach Dzielnicy Bielany w Piłce Ręcznej. Reprezentacja dziewcząt z naszej szkoły zajęła miejsce 7-9 na 12 zespołów, natomiast chłopcy wywalczyli 6 miejsce na 12 zespołów.