Delegacja pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego

15.11.2019 16:03
      Zgodnie ze szkolną tradycją, jak co roku, w przeddzień Święta Odzyskania Niepodległości, delegacja uczniowska – w  tym roku byli to uczniowie klasy 8a – złożyli wieniec pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego.  Na biało-czerwonej szarfie widnieje napis „Wielkiemu Polakowi – SP 187 w Warszawie”. Jesteśmy dumni, że w ten sposób możemy dać  świadectwo naszego patriotyzmu.

autor: wychowawca klasy 8a Jolanta Gawrońska

Sadzenie cebulek żonkili

31.10.2019 20:46
      24 października klasa 3a wraz z p. dyrektorem Jackiem Gałkiewiczem wzięła udział w tworzeniu drugiego na terenie Bielan „Pola Nadziei”. Wraz z p. wiceprezydent m.st. Warszawy Renatą Kaznowską, posłanką Joanną Fabisiak, Grzegorzem Pietruczukiem Burmistrzem Dzielnicy Bielany i uczniami Szkoły Podstawowej nr 209 posadziliśmy na Placu Konfederacji 4 tysiące cebulek żonkili.
      Na wiosnę, gdy żonkile zakwitną stworzą piękną żółtą wstęgę na środku Placu. Miejsce sadzenia nie jest przypadkowe, w pobliżu Placu znajduje się Archidiecezjalny Zespół Opieki Paliatywnej, który jest inicjatorem akcji.

Konkurs "Moje wyspy osobowości" - rozdanie nagród

27.10.2019 12:33

W piękny poniedziałkowy poranek 21 października 2019 roku rozstrzygnięty został konkurs plastyczny "Moje wyspy osobowości". Inspiracją do prac plastycznych  była bajka "W głowie się nie mieści”.
      W rozstrzygnięciu wzięły udział klasy, z których oddane były prace konkursowe oraz wychowawcy tych klas. Swoją obecnością również zaszczyciła nas dyrekcja szkoły pani Ewelina Tatoń i pan Tomasz Wiśniewski.

23.10.2019 18:23
      Marzenia o wspaniałej polskiej szkole mieli twórcy pierwszego w Europie Ministerstwa Edukacji, które utworzyli 14 października 1773 roku. My upamiętniając i wspominając ich dzieło, obchodziliśmy święto Edukacji Narodowej 14 października 2019r.
      Uczniowie dziękują pedagogom – tym sprzed wieków, i tym współczesnym. Dzieci rodzą się ze skrzydłami – my, nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 187, pomagamy im je rozwinąć.

Bezpieczeństwo przede wszystkim. Pan STOP na lekcji techniki.

17.10.2019 14:53
      Uczniowie klasy 4a naszej szkoły wykazali się dużą kreatywnością tworząc na lekcjach techniki postać „Pana Stopa”. Była to okazja do poznania przepisów ruchu drogowego, znaków drogowych i tego wszystkiego, co w przyszłości zaowocuje zapewne zdobyciem przez uczniów karty rowerowej i umożliwi bezpieczne i świadome bycie uczestnikiem ruchu drogowego.
      Autor tekstu i zdjęć: Małgorzata Badeńska Onyśk