Projekt biologiczny w klasie 5 – Model komórki

04.12.2019 08:45
      Każdy żywy organizm zbudowany jest z komórki, mimo to pojęcie komórki jest dość abstrakcyjne. Nie jesteśmy w stanie ich zobaczyć, chyba że uda nam się skorzystać z mikroskopu. Schemat czy zdjęcie nie zawsze wystarczy, bo komórka to obiekt trójwymiarowy, a nie płaski. Możemy jednak coś z tym zrobić, żeby ułatwić sobie naukę o komórce i uczynić ją przyjemną. Uczniowie klas V przedstawili jej model w 3D, aby zrozumieć i zapamiętać jej budowę. Wszyscy wykazali się wielką kreatywnością. Wykonane prace przyciągają wzrok kolorami i kształtami oraz zadziwiają precyzją wykonania.

60 lat Szkoły Podstawowej nr 187 im. Adama Mickiewicza w Warszawie

25.11.2019 20:36
      21 listopada 2019 roku p. Dyrektor Jacek Gałkiewicz. przemówieniem zainaugurował  obchody 60-lecia Szkoły Podstawowej nr 187 im. Adama Mickiewicza w Warszawie. Powitał: Pana Grzegorza Pietruczuka - Burmistrza Dzielnicy Warszawa Bielany, p. Jerzego Pawłowskiego - Wizytatora Mazowieckiego Kuratorium Oświaty, p. Andrzeja Malinę  - Zastępcę Burmistrza dzielnicy Bielany oraz Radnych: p. Annę Czarnecką – Wiceprzewodniczącą Rady, p. Monikę Szadkowską, p. Ryszarda Zakrzewskiego, p. Piotra Walasa a także p. Zofię Gajewicz – Naczelnika Wydziału Oświaty i Wychowania, p. Magdalenę Mazur – Przewodniczącą Rady Rodziców, przedstawicieli Rady Pedagogicznej i Rady Rodziców, emerytowanych nauczycieli, pracowników niepedagogicznych oraz absolwentów szkoły i rodziców uczniów.
      „60 lat minęło jak jeden dzień” tymi słowami p. Dyrektor rozpoczął uroczystość, podczas której obudziły się emocje, wspomnienia przeżytych chwil.  Następną osobą, która zabrała głos był m.in. Pan Grzegorz Pietruczuk - Burmistrz Dzielnicy Bielany.

Akcja "Lekki plecak"

19.11.2019 15:57

W naszej szkole została przeprowadzona akcja na rzecz odciążenia szkolnych plecaków pt. ,,Lekki plecak – lekkie życie”. Założeniem akcji było uświadomienie społeczności szkolnej, jakie skutki niesie za sobą nadmierne obciążanie kręgosłupa. Na godzinach wychowawczych uczniowie zostali zapoznani ze wskazówkami, jakie trzeba podjąć, aby plecaki były racjonalnie pakowane i możliwie jak najlżejsze. Ważne dla nas jest to, aby uczniowie mieli prawidłową postawę, ale też, by byli samodzielni i mieli poczucie, że wiedzą, jak się przygotować do lekcji.

Akcja: „Szkoła do Hymnu”, „Niepodległa do Hymnu”

15.11.2019 19:20
      8 listopada 2019 roku o symbolicznej godz. 11:11 w ramach akcji: „Szkoła do Hymnu”, „Niepodległa do Hymnu” społeczność naszej szkoły w sposób uroczysty odśpiewała hymn narodowy. Uczciliśmy 101. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. „Szkoła do Hymnu” to inicjatywa Ministra Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży. Natomiast pomysłodawcą akcji „Niepodległa do Hymnu” jest Biuro Programu „Niepodległa”. W akcję oprócz szkół, przedszkoli, placówek oświatowych z Polski, włączyły się również szkoły poza granicami naszego kraju. Słowa Mazurka Dąbrowskiego, zaprojektowane gazetki ścienne, strój galowy, rozmowy o Niepodległej przypominały nam o wadze i podniosłym charakterze tego święta. Nauczyciele koordynatorzy akcji: wicedyrektor szkoły - Ewelina Tatoń, Małgorzata Ługowska, Rafał Barszcz, Agata Kluczyńska.

#SzkołaDoHymnu
      #niepodlegladohymnu
      Tekst/fotografia: Agata Kluczyńska

Kartki dla Powstańców

19.11.2019 15:58
      W listopadzie uczniowie klas IV - VI na lekcjach techniki wykonali kartki dla Powstańców. Tematyka zajęć wynikała z realizacji programu „Piękna Nasza Polska Cała”. Celem programu jest kształtowanie postaw patriotycznych , uwrażliwianie na piękno, folklor i tradycje Polski, kształtowanie tożsamości narodowej dzieci poprzez poznanie historii państwa polskiego i symboli narodowych, poznanie tradycji, zwyczajów, wzmacnianie poczucia radości i dumy z bycia Polakiem.
      Tekst/zdjęcia: Małgorzata Badeńska Onyśk