Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
29.09.2020 18:20Czytanie książek to nie tylko ciekawa forma spędzania wolnego czasu, zdobywanie nowej wiedzy, ale również rozwijanie wyobraźni czy wzbogacanie słownictwa, a głośne czytanie dzieciom to również budowanie silnej więzi emocjonalnej. 29 września 2020r. obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji w naszej szkole uczniowie zostali zaproszeni do świata książki. Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego tego dnia w głośnym czytaniu udział brały klasy od I do VIII wraz z nauczycielami. O godzinie 9.00 w klasach słychać było piękne głośne czytanie. Uczniów przebywających w świetlicy szkolnej do czytania zaprosił Pan dyrektor Jacek Gałkiewicz. Celem imprezy było zachęcanie dzieci i młodzieży do sięgania po książkę, jako sposobu na pożyteczne spędzanie wolnego czasu, bo ciekawie jest przenieść się w świat wyobraźni.Zdjęcia Marta Jakubowska
Tekst Małgorzata Badeńska OnyśkKonkurs "Świetlik"
15.09.2020 20:029 września w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych „Świetlik”. Głównym celem Konkursu jest rozpowszechnianie nauk przyrodniczych jako ciekawego, fascynującego źródła wiedzy o świecie, dostępnego dla każdego. Konkurs skierowany jest do dzieci z najmłodszych klas, ponieważ to w tym czasie procesu kształcenia rozwijają się najważniejsze predyspozycje, zainteresowania i talenty. Nowatorska formuła, polegająca na przeprowadzeniu doświadczeń, wskazuje na kilka ważnych elementów: uświadamia, że wszystko, co dzieje się w naturze, ale też w domu, szkole, w środowisku najbliższym każdemu dziecku, da się wyjaśnić w sposób naukowy. Dlatego też każdy może mieć swój wkład w rozwój świata.Ponadto, doświadczenia przeprowadzane w warunkach domowych pozwalają na ciekawe, kreatywne spędzenie czasu w gronie rodziny. Uczą dyscypliny, cierpliwości i odpowiedzialności. Formuła testu również nastawiona jest na pokazanie dzieciom, że oprócz wiedzy teoretycznej, niezwykle istotna jest umiejętność logicznego rozumowania, przeprowadzania wywodów, które są charakterystyczne dla świata nauki.
Obecnie trzymamy kciuki za naszych uczestników i czekamy na wyniki J
Tekst i zdjęcia: Paulina Piasecka -Bartczak
International Dot Day – Międzynarodowy Dzień Kropki
15.09.2020 21:1615 września w naszej szkole obchodziliśmy „International Dot Day”, czyli „Międzynarodowy Dzień Kropki”. Akcję zainicjował Samorząd Szkolny klas IV-VIII. Na korytarzach naszej szkoły pojawiło się wiele różnokolorowych mniejszych i większych kropek. Kropki symbolizują to, że każdy z nas ma talent. Czasami tak jest, że poddajemy się na samym początku, nie chcemy nawet próbować. Dzień Kropki, który został zapoczątkowany przez książkę „The Dot” Petera H. Reynoldsa uczy nas, że powinniśmy wierzyć w siebie, swoje umiejętności, próbować, nie poddawać się i starać odkrywać nasze talenty. Główną bohaterką opowiadania jest mała dziewczynka o imieniu Vashti, która dzięki jednej małej kropce uwierzyła w siebie. Międzynarodowy Dzień Kropki jest zatem świętem kreatywności, okrywania talentów oraz pokonywania trudności. Dzień Kropki to święto dla każdego. Bardzo znaczące jest wewnętrzne przekonanie, że każdy człowiek jest wartościowy, wyjątkowy, że warto wierzyć w innych i dodawać im skrzydeł. Zmiana zaczyna się w nas samych. Każdy z nas powinien wierzyć w siebie i nie poddawać się na starcie. W ramach realizacji innowacji Międzynarodowego Projektu „Emocja” na zajęciach etyki dzieci przeczytały książkę „Kropka” P.H. Reynoldsa, obejrzały film o Vashti i brały udział w licznych aktywnościach związanych z tym nietypowym świętem. Jeśli jeszcze ktoś nie widział tej bajki serdecznie zachęcamy do obejrzenia: https://www.youtube.com/watch?v=7CRNTbFRJZo
Dziękujemy serdecznie osobą, które zaangażowały się w „Dzień Kropki” i wspólną zabawę.
Tekst i zdjęcia: Paulina Piasecka-BartczakFotogaleriaTekst i zdjęcia: Paulina Piasecka-BartczakŚlubowanie Klas Pierwszych
07.09.2020 01:00Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021 i ceremonia Ślubowania Klas Pierwszych, która odbyła się w naszej szkole 1 września 2020 roku. W związku z pandemią nie zaprosiliśmy wszystkich chętnych członków rodzin pierwszoklasistów, ale atmosfera była i tak wyjątkowo podniosła.
Pan Dyrektor Jacek Gałkiewicz pasował każde dziecko na ucznia Szkoły Podstawowej nr 187 im. Adama Mickiewicza. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i tarcze szkolne .
Tekst: Lidia Romańska
Foto: Agata KluczyńskaWspomnieniem z lekcji w szkole
24.06.2020 17:18Stoi teraz szkoła nasza im. Adama Mickiewicza murami bezludna, zamilkł dzwonek. Dyrekcja, nauczyciele, pracownicy szkoły i ławki z pustymi krzesłami, tablica zielona, jak i ta biała z funkcjami czekają na powrót dzieci, żeby gwarem znowu zapełniły się korytarze szkoły przy ulicy Leopolda Staffa 21 w Warszawie.
Jak bywało na lekcji, co robiliśmy, jak angażowaliśmy się, jakie mieliśmy pomysły i jakie prace tworzyliśmy poniżej w zapisie kadru fotograficznego.
Tekst/fot. Agata Kluczyńska