3c na spotkaniu w Bielańskim Ratuszu

16.01.2024 09:46
      Mali Agenci nie tylko zobaczyli jak pracują urzędnicy, w tym a burmistrz, ale także solidnie przepytali pana Grzegorza Pietruczuka, co wkrótce zaowocuje publikacją kolejnego ciekawego wywiadu w zimowym numerze specjalnym szkolnej gazety. Jak na prawdziwą wizytę dyplomatyczną przystało, klasa 3c i Pan burmistrz wymienili się prezentami. Ręcznie robiona przez dzieci bombka i kartka świąteczna z życzeniami została barterowo wymieniona na rogi reniferów i inne, wywołujące małe radosci gadżety. Dziękujemy!

6b w Teatrze Kamienica na spektaklu "Ania z Zielonego Wzgórza"

16.01.2024 10:12

17 listopada nasza klasa 6B z panią Martą Gocławską i panem Tomaszem Kucharskim poszła do Teatru Kamienica na spektakl „Ania z Zielonego Wzgórza”. Przedstawienie było interesujące, zabawne, ale kilka razy również wyruszające. Poruszało tematy młodzieży : przyjaźń, bunt, pierwsza miłość i trudna sytuacja rodzinna. Aktorzy pięknie grali swoje role, w niektórych scenach można było nawet pomyśleć, że wydarzenia miały miejsce naprawdę. Stroje były eleganckie, idealnie dobrane do ówczesnej epoki. Spektakl oceniam jako bardzo dobry i mam nadzieję, że będziemy częściej wychodzić do teatru.

Olha Klimchak 6B

• Wycieczka klas 2a i 3a

22.06.2023 22:34
      1i 2 czerwca klasy 2a i 3a wraz z nauczycielami wybrali się na wycieczkę do Biskupina, Gniezna i Ostrowa Lednickiego. Dzieci zwiedzały nowe miejsca, lepiły z gliny, a także integrowali się ze sobą podczas wspólnej zabawy. Był to dobry czas :) Zdjęcia znajdują się w foto albumie.
    • Wycieczka klasy 1a do Teatru Lalka

15.11.2022 15:13

10 listopada klasa 1A wybrała się do Teatru Lalka na spektakl O Jasiu i łodydze fasoli, o starej wiedźmie i o studni na końcu świata. Po przedstawieniu mieliśmy okazje zwiedzić zza kulisy Teatru oraz zapoznać się z pracowniami lalkarza, choreografa, krawcowych. Niesamowite emocje!

• Wycieczka klasy 3Ai 3C do Torunia

18.09.2022 15:05
      Klasa 3a i 3c 16.09 były na wycieczce w Toruniu. Zwiedzali z przewodnikiem Rynek Staromiejski, ratusz, Dwór Artusa, pomnik Mikołaja Kopernika, rodzinny dom astronoma, widzieli Krzywą Wieżę, Katedrę Świętojańską, spacerowali po Bulwarze Filadelfijskim. Potem dzieci zjadły pyszny obiad, a następnie brały udział w pokazie astronomicznym w planetarium, gdzie odkrywali tajemnice planet i galaktyk. Z wielkim zapałem własnoręcznie piekli pierniki metodą 500- letniej tradycji podczas lekcji muzealnej. Wycieczkę zakończyli na kupowaniu pamiątek z Torunia: kubeczki, kartki, torebeczki, długopisy, a nawet akcesoria łucznicze. Wycieczka była badzo udana!