• Wystawa Klocków Lego iGalerii 3D Trick Galery
  W styczniu w ramach zajęć etyki uczniowie klas 5 i 6 odwiedzili wystawę Klocków Lego i Galerię Obrazów 3D. Wystawa oczywiście nas nie zawiodła! Z klocków chyba się nie wyrasta, są one niepowtarzalną atrakcją dla młodszych i starszych, a także dla dorosłych! Klocki Lego (i wystawy klocków) mają swoje niekwestionowane zalety. Jedną z nich jest rozwój kreatywności, liczne (a może nawet i nieskończone) inspiracje, pomoc w koordynacji ruchowej ręka- oko i ćwiczenie małej motoryki. Czasem dzieci budują z towarzyszącym im innym dzieckiem lub rodzicem bez zwątpienia uczą więc współpracy i kooperacji. Dbają o rozwój strefy fantazji (liczne historyjki i role odgrywane klockami) i marzeń (o posiadaniu kolejnych zestawów).
  08.03.2020 19:00 | więcej »
 • 6B w Planetarium w Centrum Nauki Kopernik
  W środę 05.02 uczniowie klasy 6b odwiedzili Planetarium w Centrum Nauki Kopernik. Uczestniczyli w projekcji dydaktycznej pt. Słoneczna Podróż. Lekcja polegała na pokazach nieba oraz symulacji ruchu ciał niebieskich. Uczniowie wzbogacili swoją wiedzę o Wszechświecie, dowiedzieli się na czym polega zjawisko następstwa pór roku oraz długość dnia i nocy. Również uświadomili sobie jak wygląda ruch obrotowy ciał niebieskich, a także poznali budowę Układu Słonecznego. Uważamy, że udział w takiej lekcji pogłębił wiedzę i zainteresowania oraz zaspokoił ciekawość niejednego ucznia.
  10.02.2020 09:15 | więcej »
 • Palmiry
  Palmiry, leżące w sercu Puszczy Kampinoskiej, to tragiczna karta naszej narodowej pamięci. To tu hitlerowcy w latach 1939-1943 bestialsko zamordowali ponad 2 tysiące Polaków i Żydów. Dzisiaj świadectwem tej zbrodni jest cmentarz-mauzoleum pamięci narodowej oraz fotografie i eksponaty umieszczone w  pobliskim muzeum.
  W dniu 16 października uczniowie klas ósmych wraz z wychowawcami zapalili znicze na grobach pomordowanych: olimpijczyka Janusza Kusocińskiego, polityka Macieja Rataja, licznych przedstawicieli inteligencji polskiej i wielu bezimiennych ofiar. Chwili zadumy i refleksji towarzyszył szelest jesiennych liści i wiatr w konarach pobliskich drzew, które,być może, były świadkami tych tragicznych lat.
  Tekst: Jolanta Gawrońska
  15.11.2019 20:22 | więcej »
 • Ogród Botaniczny w Powsinie
  W ostatni poniedziałek (21.10.2019 r.) poszliśmy całą klasą 6a na wycieczkę do Ogrodu Botanicznego UW w Powsinie. Podczas zwiedzania poznaliśmy różne ciekawe rodzaje drzew, krzewów i kwiatów. Pod koniec zajęć była również praca w grupach, podczas której mogliśmy usystematyzować swoją wiedzę na temat poznanych gatunków roślin. Nie zabrakło także robienia pięknych zdjęć. O tej porze roku kolory drzew są śliczne, dzięki czemu ogród był jeszcze bardziej czarujący. 
  Wszystkim polecamy wycieczkę w to niesamowite miejsce, my na pewno się tam jeszcze wybierzemy.
  Test: Barbara Kętrzyńska, kl. 6a
  Pod kierunkiem: Marty Gocławskiej
  Zdjęcia: Zuzanna Gromek, kl. 6a
  27.10.2019 13:33 | więcej »
 • Muzeum Pałacu w Wilanowie
  2 października 2019 roku klasa V c pojechała na wycieczkę do Muzeum Pałacu Króla Jana w Wilanowie na lekcję historyczną „Z wizytą u króla”. Uczniowie zwiedzili wspaniałe wnętrza pałacowe. Pani przewodnik opowiedziała dzieciom o zasługach króla Jana III Sobieskiego dla Polski. Piątoklasiści  zobaczyli strój szlachecki z epoki baroku. Jeden z chłopców został przebrany w kontusz. Dzieci poznały  życiu codzienne rodziny królewskiej. Grupa odbyła przechadzkę po parku pałacowym urządzonym w stylu francuskim. Cała klasa wróciła z wycieczki bardzo zadowolona.
  Tekst: Małgorzata Jędrusik
  Małgorzata Jaczewska
  15.11.2019 16:00 | więcej »
 • Centrum Edukacji Kampinoskiego Parku Narodowego
  17 września b.r. klasa V c pojechała na wycieczkę do Centrum Edukacji Kampinoskiego Parku Narodowego w Izabelinie na lekcję w terenie pt. „Las”. Pogoda tego dnia była bardzo ładna. W oczekiwaniu na zajęcia dzieci bawiły się na placu zabaw. Pani przewodnik prowadziła uczniów szlakami parku opowiadając o typach lasu, które mijała wycieczka. Następnie dzieci zostały podzielone na grupy, każda grupa miała wyznaczone zadania dotyczące rozpoznawania gatunków drzew rosnących wokół. Uczniowie wdrapali się także na wydmę zwaną Górą Ojca. Tam także organizatorzy lekcji przygotowali dla nich zadania przyrodnicze. Następnie cała klasa zjadła drugie śniadanie i wróciła na przystanek autobusowy. Mimo zmęczenia, grupa przeszła około 6 km, piątoklasiści wrócili zadowoleni ze wspólnej wyprawy do lasu.

  Tekst: Małgorzata Jędrusik
  Małgorzata Jaczewska
  15.11.2019 16:00 | więcej »
 • Niewidzialna Wystawa
  4 października grupa uczniów, uczęszczających na zajęcia z etyki odwiedziła niepowtarzalne miejsce jakim jest Niewidzialna Wystawa.
  „Niewidzialna Wystawa to wyjątkowa interaktywna podróż w niewidzialny świat, podczas której będziesz mógł wypróbować, jak radzić sobie w codziennych sytuacjach bez pomocy wzroku – wyłącznie za pomocą zmysłu słuchu, dotyku, węchu…” – piszą organizatorzy wystawy. Tylko takie doświadczenie pozwala zrozumieć rzeczywistość ludzi, którzy naprawdę nic nie widzą. Uczy jak być empatycznym wobec osób niepełnosprawnych wzrokowo.
  15 października będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Osób Niewidomych, znany też jako Dzień Białej Laski. Takie święto to dobry powód, aby odwiedzić tę wystawę. Szczerze do tego zachęcamy. Wybierzcie się tam Państwo całą rodziną.

   
  Autor tekstu i zdjęć: Paulina Piasecka - Bartczak
  10.10.2019 20:37 | więcej »
 • Wykopki we wsi Ciszyca
  W dniu 17 września wszystkie klasy 2 pojechały na wykopki do wsi Ciszyca pod Warszawą. W trakcie wycieczki dzieci miały możliwość obejrzeć gospodarstwo rolne oraz dowiedzieć się jak wygląda praca na roli. Uczniowie bardzo chętnie wzięli udział w zbieraniu ziemniaków, buraków i kapusty. Po ciężkiej pracy pożywiliśmy się kiełbaskami z grilla oraz plackami ziemniaczanymi.

  Firma GastroTeam zorganizowała również zabawę dla dzieci jaką były skoki w workach. Dzięki gościnności Gospodarzy wszyscy wrócili do domu bardzo zadowoleni z własnoręcznie zebranymi warzywami.

  Galeria zdjęć

  autor tekstu i zdjęć: Ewa Lisiowska

  02.10.2019 19:41 | więcej »
 • Warsztaty Czekoladowe
  We wtorek 24 września klasa 3a była na Warsztatach Czekoladowych, podczas których dzieci dowiedziały się o walorach zdrowotnych i smakowych różnych rodzajów czekolady. Każdy "kuchcik" wykonał swój własny wyrób z czekolady i otrzymał dyplom "Mistrza czekolady".
        

  autor tekstu i zdjęć: Lidia Romańska
  02.10.2019 19:18 | więcej »
 • Centrum Nauki Kopernik
  Grupa uczniów uczęszczających na zajęcia z etyki udała się do najlepiej rozwiniętego pod względem edukacyjnym miejsca w Warszawie jakim jest Centrum Nauki Kopernik. Miejsce z wieloma inspirującymi zagadnieniami i miejscami, którego celem jest rozwijanie nauki, współpraca z naukowcami i nauczycielami, a według misji instytucji także: inspirowanie do obserwacji, doświadczania, zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi wspaniałe wpisuje się w tematykę zajęć z etyki. Uczestnicy byli bardzo zadowoleni i zaskoczeni edukacyjną sferą tego miejsca. Na pewno warto odwiedzić je po raz kolejny!
  28.05.2019 20:49 | więcej »
 • Warsztaty w Muzeum Żydów Polskich
  15 maja br. grupa łączona uczniów uczęszczających na zajęcia etyki wybrała się wraz z opiekunem na warsztat do Muzeum Żydów Polskich zatytułowany: „Jak pięknie się różnic”. Edukatorka Muzeum Polin przedstawiła ciekawe zajęcia ukazujące treści, które mówią nam pod jakimi względami się między sobą różnimy a jakie cechy mamy wspólne. Zaznaczając oczywiście role szacunku względem jednostki.
  Druga część zajęć miała charakter bardziej praktyczny uczestnicy z mapkami i różnymi zadaniami mieli odnaleźć odpowiedzi na zadane pytania na wyznaczonej części wystawy. Cały warsztat miał bardzo dobry wpływ na uczestników i poukładał im w głowie różne znaczące w naszym żuciu kwestie. 
  28.05.2019 20:30 | więcej »
 • Zajęcia muzyczno - plastyczne w SCEK kl. 8b
  Uczniowie kl. 8b wzięli udział w zajęciach Słucham i maluję w Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej. Uczniowie najpierw uczestniczyli w „Poranku Muzycznym” pt. "Kręć się, kręć, wrzeciono... - poznajemy twórczość Stanisława Moniuszki", a następnie wzięli udział w zajęciach plastycznych prowadzonych przez artystę plastyka. 

      
  10.05.2019 21:09 | więcej »
 • Lekcja w ZOO kl. 8b
  14 stycznia klasa 8b wybrała się na lekcję o gadach do Ogrodu Zoologicznego. Uczniowie mieli okazję poznać zwyczaje tych zwierząt oraz podstawy ich hodowli w domu. Podczas zajęć uczniowie mieli kontakt z żywymi zwierzętami oraz eksponatami (wylinki, pancerze żółwi). 
  Po lekcji udaliśmy się na spacer po najciekawszych miejscach Ogrodu. Odwiedziliśmy  m.in. akwarium, ptaszarnię, małpy człekokształtne, słonie, gady, rekina i hipopotama, niedźwiedzia polarnego. 
  26.01.2019 20:59 | więcej »
 • Muzeum Etnograficzne kl.5a
  19 grudnia 2018 r. poszliśmy na wycieczkę do Muzeum Etnograficznego. Na wstępie przywitała nas figura Miku Hatsune, która miała 180 centymetrów! Była śliczna, ale nie nią mieliśmy się zajmować. 
  Przyszliśmy na warsztaty, na których robiliśmy ozdoby świąteczne. Uczyliśmy się o historii oraz tradycji obchodów Świąt Bożego Narodzenia w różnych krajach, np. Meksyku czy Rosji. Rozmawialiśmy również o polskich symbolach Bożego Narodzenia, np. łańcuchu, bombkach czy gwieździe. Po zajęciach pani wychowawczyni zabrała nas do kawiarni, żeby coś zjeść i się napić. Następnie wyruszyliśmy na pl. Piłsudskiego, gdzie widzieliśmy zmianę warty. Stamtąd poszliśmy spacerem do metra przez Ogród Saski.
  To była bardzo interesująca wycieczka, na której zdobyliśmy wiedzę na temat zwyczajów świątecznych w innych krajach, a także poznaliśmy lepiej nasze miasto.
  17.01.2019 00:11 | więcej »
 • Mikołajki w Papugarni kl. 5b
  Wycieczka do egzotycznego świata papug okazałą się dla nas niezapomnianą przygodą. Większość uczniów po raz pierwszy mogła tak blisko podziwiać papugi, dotknąć je a nawet pogłaskać. Ku naszemu zdziwieniu, te wyjątkowe zwierzęta wcale się nie bały, nie uciekały, wręcz przeciwnie, siadały na głowach, ramieniu. Wszystkie papugi zachwyciły nas swoimi pięknymi barwami. Nie spodziewaliśmy się, że ich dzioby są tak silne. Można to było odczuć kiedy odbierały nam pojemniki z karmą. Pierwsze wrażenia dotyku pazurów na ciele, zastąpiła ciekawość i chęć przyjrzenia się z bliska tym pięknym ptakom. Ten bezpośredni kontakt z naturą wprawił nas w radosny nastrój na cały dzień!
  20.12.2018 00:38 | więcej »
 • Zamek Królewski kl. 2a
  9 listopada klasa IIa była w Zamku Królewskim na lekcji pt. „Władziu nie grzmij, czyli burza w beczce”. Podczas zajęć obejrzeliśmy przedstawienie. Spektakl był zabawną opowieścią, snutą przez opiekunkę o królewiczu Władysławie IV, który chciał zostać komediantem. Później przewodniczka opowiedziała nam historię Zamku. Na zakończenie dzieci wykonały zadanie plastyczne- maski.
  19.11.2018 17:44 | więcej »
 • Cmentarz Powązkowski kl. 2a
  We wtorek, 30 października klasa IIa wybrała się na Cmentarz Powązkowski. Dzieci odwiedziły groby znanych osobistości oraz nieznanych i często zapomnianych patriotów, gdzie zapalili znicze. 
   
    
  14.11.2018 22:35 | więcej »
 • Lekcja etyki w kinie
  W piątkowe popołudnie w ramach zajęć etyki grupka uczniow klas 7 i 8 wybrała się do Cinema City Bemowo. Krótka wycieczka była świetną integracją grupy i okazją do spędzenia miło zajęć. W ramach programu dzięki prelekcji bajki bardziej mogliśmy zrozumieć pojęcie akceptacji, inności i przyjrzeć się miłości. Podczas wyjścia nie brakowało śmiechu i aprobaty uczestników. 
  07.11.2018 23:28 | więcej »
 • Niewidzialna wystawa 5a, 5b, 5c, 6c
  25 i 29 października odbyły się wycieczki przedmiotowe w ramach zajęć etyki z grupami uczniów mieliśmy okazję odwiedzić niesamowitą „Niewidzialną wystawę” przy Alejach Jerozolimskich. 15.10 Obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Niewidomych, znany też jako Dzień Białej Laski, co było doskonałym pretekstem do odwiedzenia tej niestandardowej wystawy.
  „Niewidzialna Wystawa” to wyjątkowa ekspozycja i niesamowite doświadczenie, którego można zakosztować za pomocą zmysłów. Podczas  wystawy można wypróbować, jak radzić sobie w codziennych sytuacjach bez pomocy wzroku – wyłącznie za pomocą innych zmysłów, takich jak słuch, węch, czy smak.
  30.10.2018 18:19 | więcej »
 • Spacer po Starym Mieście
  Dnia 16 października klasy II a i II b uczestniczyły w spacerze z przewodnikiem po Starym Mieście. Uczestnicy w formie gry z użyciem mapki poznali legendy Warszawy i wszystkie związane z nimi tajemnicze miejsca i historie. 
    
  25.10.2018 23:41 | więcej »
 • Zamek Królewski 2a
  Dnia 11 października klasa 2a wzięła udział w warsztatach matematycznych pt. „Jak liczyli Rzymianie?”. Zajęcia odbywały się we wnętrzach Zamku Królewskiego w Warszawie. W czasie zajęć uczniowie zapoznali się z rzymskim systemem zapisywania liczb, a następnie pracowali z drukiem edukacyjnym na terenie zamku. Uczniowie mieli okazję zwiedzić Zamek Królewski, odwiedzić komnaty, zapoznać się z wizerunkiem najważniejszych Królów Polski.
  Dzięki tym warsztatom i takiej formie pracy uczniowie przekonali się, że nauka matematyki może być przyjemna i bardzo ciekawa.
  17.10.2018 22:04 | więcej »
 • Klasa 5a z wizytą na Lotnisku Chopina
  W poniedziałek (8 października) klasa 5a odwiedziła biurowiec LOT-u. Na zajęciach uczniowie dowiedzieli się, dlaczego samoloty latają, jakie wyróżniamy typy bagażów, jakich przedmiotów nie można zabierać na pokład samolotu, a także wiele innych przydatnych informacji w czasie podróży. Następnie mieli okazję zwiedzić hangar i obejrzeć na żywo największy samolot we flocie LOT-u – Dreamliner „Franek”, który właśnie był serwisowany.
  12.10.2018 22:05 | więcej »
 • Toruń kl. 2a, 2b
  W piątek, 14 września 2018 r. uczniowie klas II a i II b uczestniczyli w wycieczce do Torunia. W Muzeum Toruńskiego Piernika dzieci uczyły się piec pierniki, z których słynie to urokliwe miasto. Ogromną atrakcją była gra terenowa, w której za pośrednictwem zagadek i map uczniowie odkrywali zakątki i tradycje Torunia. Natomiast wizyta w Domu Legend Toruńskich przeniosła uczestników wycieczki w świat magicznych opowieści o mieście i jego historii. Wycieczkę zwieńczyły zakupy pierniczków i pamiątek na Starym Mieście .
  26.09.2018 19:53 | więcej »
 • Festiwal Nauki kl.3a
  We wtorek, 25 września klasa IIIa wraz wychowawcami, wzięła udział w lekcji pt.: ,,Dobre i złe bakterie” odbywającej się w ramach FESTIWALU NAUKI. Zajęcia odbyły się w budynku WYDZIAŁU MEDYCYNY WETERYNARYJNEJ SGGW przy ulicy Ciszewskiego. Podczas lekcji klasa dowiedziała się o bezpieczeństwie pracy w laboratorium mikrobiologicznym, poznała "dobre" i "złe" bakterie, zobaczyła jak się je hoduje w laboratorium i w jaki sposób można je obserwować pod mikroskopem. Dowiedzieli się, co można zrobić, aby ustrzec się przed „złymi” bakteriami. Wykonywała także preparaty z jogurtu oraz wody z ogórków kiszonych, aby poznać naszych sprzymierzeńców. 
  26.09.2018 19:46 | więcej »
 • W środę, 6 czerwca uczniowie z klas 3b i 3d wybrali się na całodniową wycieczkę do Wioski ,,Pod Kogutem” . Na miejscu czekało na nas mnóstwo atrakcji. Zwiedziliśmy mini zoo. Następnie wzięliśmy udział w zajęciach edukacyjnych. Zwiedziliśmy skansen maszyn rolniczych oraz robiliśmy masło starą metodą ręczną. Na „łące zabaw” pod okiem instruktora odbyły się animacje sportowe. Pod koniec pobytu gospodarze poczęstowali nas pieczonymi kiełbaskami z chlebem i masłem. Wycieczka udała się, miło spędziliśmy czas na łonie natury.
   
  06.07.2018 18:51 | więcej »
 • Uczniowie klasy 3b zwiedzili Muzeum Archeologiczne. Uczestniczyliśmy w zajęciach tematycznych „W średniowiecznym skryptorium”. Pani przewodnik opowiedziała, co robili benedyktyni w skryptorium. W czasie warsztatów poznaliśmy prace skryby i podstawowe pojęcia związane z książką pisaną ręcznie. W dalszej części pisaliśmy gęsim piórem i  zdobiliśmy swoje inicjały.
  06.07.2018 18:50 | więcej »
 • Papugarnia kl. IIId
  W kwietniu wybraliśmy się do Papugarni. Podziwialiśmy i karmiliśmy różnorodne gatunki papug, które okazały się bardzo ciekawskie i towarzyskie.
   

        

   
  26.04.2018 19:29 | więcej »
 • Manufaktura Czekolady kl. III b
  Podczas wycieczki do Manufaktury Czekolady zagłębiliśmy się w tajniki produkcji tego pysznego smakołyku. Obejrzeliśmy pokaz multimedialny o drzewach kakaowca i rejonach świata, z których pochodzi. Spróbowaliśmy ziarna kaowca oraz wypiliśmy pyszną czekoladę na gorąco. Dowiedzieliśmy się w jaki sposób powstaje czekolada, a następnie stworzyliśmy własną tabliczkę czekolady, z którą później wróciliśmy do szkoły.

      
  23.04.2018 19:13 | więcej »
 • Manufaktura Cukierków kl. III d
  Ponieważ uwielbiamy słodycze i lizaki, zwłaszcza te o intensywnych kolorach, smakach oraz wzorach, wybraliśmy się do Manufaktury Cukierków, by zobaczyć sposób ich wykonywania bez użycia maszyn, na podstawie receptury XVII w. Poznaliśmy słodycze w ponad 100 smakach! Na pamiątkę dostaliśmy słodkie upominki, dzięki którym łatwiej było nam pożegnać się z tym bajecznie słodkim miejscem po obejrzeniu bardzo ciekawego pokazu wykonania ręcznie wykonywanych słodkości:) Z pewnością wrócimy tam ponownie!
  18.04.2018 21:14 | więcej »
 • Centrum Pieniądza kl. III d
  W piękny wiosenny poranek klasa 3 "d" wybrała się do Centrum Pieniądza Narodowego Banku Polskiego na zajęcia pt. "5 x pieniądz". W czasie zajęć uzyskaliśmy odpowiedź na następujące pytania: Skąd się wzięły pieniądze? Jak wyglądały dawniej? Jakie przedstawienia znajdują się na współczesnych polskich banknotach obiegowych? Czy monety zawsze są okrągłe? Zajęcia uatrakcyjniły  metody interaktywne oraz  karty zadań  przygotowane dla każdego uczestnika zajęć. Po obejrzeniu wystawy Centrum Pieniądza NBP,  mogliśmy spróbować podnieść ważącą niemalże 13 kg sztabę złota! 
  18.04.2018 19:31 | więcej »
 • Kinoteka w PKiN kl. Ia
  Dnia 6 kwietnia klasa Ia była na wycieczce w warszawskiej ,,Kinotece'' w PKiN. Dzieci uczestniczyły w lekcji o zagrożeniach związanych z korzystaniem z Internetu oraz w projekcji filmu animowanego: ,,Munio - Strażnik Księżyca''.  
   
        
   
  14.04.2018 20:06 | więcej »
 • 28 marca klasa 7b wraz z wychowawcą wybrała się na wycieczkę do Muzemum Narodowego. Uczniowie uczestniczyli w lekcji pt. "Wirtuoz i polityk, czyli niezywkły człowiek na niezwykłe czasy". Uczniowie zapoznali się z działalnością polityczną i kulturalną Ignacego Paderewskiego oraz obejrzeli dzieła sztuki jakie złożyły się na dar Paderewskiego dla Muzeum m.in. koncertowy fortepian, portret Paderwskiego, kolekcję sztuki dalekowschodniej.
  10.04.2018 14:32 | więcej »
 • Las Młociński kl. IIIb
  My, uczniowie z klasy 3b chcieliśmy dowiedzieć  się, czy las zimą śpi. W tym celu wybraliśmy się na zajęcia przyrodnicze do Lasu Młocińskiego.  Na miejscu spotkaliśmy panią Leśnik, która zabrała nas na spacer leśnymi dróżkami.  Uczyliśmy się rozpoznawać  ślady i tropy rożnych zwierząt. Zobaczyliśmy paśnik, czyli  drewnianą konstrukcję, która w okresie zimowym służy do dokarmiania leśnych zwierząt. Wycieczka wzbogaciła naszą wiedzę. Spędziliśmy miło czas na świeżym powietrzu, w otoczeniu pięknego, zimowego lasu.
  11.03.2018 22:22 | więcej »
 • Zamek Królewski kl. IIIa
  W dniu 19 lutego klasa 3a wybrała się do Zamku Królewskiego na lekcje pt. Rycerze i ich zwyczaje. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się m.in. kiedy pojawili się rycerze, jakie mieli obowiązki oraz co mogli dostać w nagrodę za swoją służbę. Dzieci poznały podstawowe techniki władania mieczem, a także mogli przymierzyć wybrane elementy rycerskiej zbroi. 
  25.02.2018 20:25 | więcej »
 • Las Bielański kl. IIIa
  W dniu 16 lutego klasa 3a wybrała się na zajęcia terenowe do Lasu Bielańskiego. Uczniowie mogli sprawdzić czy zimą cały las śpi. Dzieci uczyły się szukać i rozpoznawać ślady zwierząt, a także próbowały rozpoznawać drzewa na podstawie ich pączków.
  25.02.2018 20:18 | więcej »
 • Warszawskie ZOO kl. VIa
  15 lutego klasa VIa uczestniczyła w fascynującym spotkaniu z gadami i płazami w warszawskim ZOO. Oprócz poznania wiadomości o życiu tych zwierząt mogliśmy je dotknąć, pogłaskać, wziąć na ręce jaszczurki, żabki i węże, nawet pytona! I nikt się nie bał!!!
   
  25.02.2018 20:08 | więcej »
 • Kinoteka w Pałacu Kultury i Nauki
  8 stycznia klasa II a uczestniczyła w multimedialnej lekcji „I kto to mówi? Czyli jak powstaje dubbing!”, która odbyła się w Kinotece Pałacu Kultury i Nauki. Podczas lekcji dzieci dowiedziały się czym jest dubbing filmowy, jak wygląda praca aktorów w studiu dubbingowym, kto użycza głosu znanym postaciom z filmów. Następnie wykonały razem z aktorem ćwiczenia na dykcję. Na koniec uczniowie obejrzeli pełną humoru opowieść „Epoka lodowcowa: Mocne uderzenie”. Po seansie zadowoleni wrócili do szkoły.
  03.02.2018 21:29 | więcej »
 • Mostówka kl. I - II
  21 grudnia 2017 roku klasy I a, I b, oraz II a uczestniczyły w warsztatach ceramicznych w Mostówce. Po przyjeździe na miejsce dzieci zjadły drugie śniadanie i z wielką ochotą zabrały się do malowania bombek, Mikołajów, i świątecznych talerzy. Po zakończonej pracy uczniowie zjedli w pracowni kiełbaski przyniesione z grilla popijając je gorącą herbatą. Potem uczestniczyli w zabawach na świeżym powietrzu i zakupili okolicznościowe pamiątki. Dzieci wróciły do szkoły zadowolone z wykonanymi przez siebie pracami.
  01.02.2018 23:05 | więcej »
 • Wizyta w Urzędzie Rady Ministrów kl. 6a
  Po raz kolejny uczniowie klasy VIa mieli okazję uczestniczyć w niezwykłej lekcji historii. Po ubiegłorocznej wizycie w Pałacu Prezydenckim, gdzie mieliśmy zaszczyt spotkać się z Panem Prezydentem RP, Andrzejem Dudą oraz zwiedzaniu Belwederu, w grudniu 2017 r. przyszła kolej na Urząd Rady Ministrów. Zwiedzanie sal, gdzie zapadają najważniejsze decyzje dotyczące naszego kraju, wysłuchanie informacji i ciekawostek na temat tego urzędu zwieńczyło spotkanie i bardzo miła i ciepła rozmowa z Panią Premier Beatą Szydło. Na zakończenie wszyscy otrzymali reklamowe torby z pamiątkami.
  01.02.2018 22:54 | więcej »
 • Warsztaty kulinarne w Wilanowie kl. 3d
  12 grudnia 2017 roku uczestniczyliśmy w warsztatach historycznej rekonstrukcji kulinarnej pt. “W staropolskiej kuchni”. W czasie warsztatów zdobywaliśmy wiedzę na temat staropolskiej kuchni oraz przygotowywaliśmy staropolskie przysmaki według dawnej receptury. Na zakończenie warsztatów skosztowaliśmy przygotowaną przez nas zupę dyniową oraz aromatycznie pachnące pierniki. Nasze zaangażowanie w czasie warsztatów zostało docenione przez Mistrzów Kuchni - otrzymaliśmy certyfikat Młodych Adeptów Dawnej Sztuki Kulinarnej.
   
  21.12.2017 20:27 | więcej »
 • Warsztaty kulinarne w pizzerii kl. 3b
  Klasa 3b wybrała się mikołajkowe warsztaty kulinarne do pizzerii. Dzieci miały okazję poznać proces tworzenia pizzy. Własnoręcznie wykonana pizza na cienkim cieście wykonana pod okiem Szefa Kuchni smakowała wyśmienicie! Zapraszamy do oglądania zdjęć.

   
  18.12.2017 19:44 | więcej »
 • Biblioteka Publiczna kl. 3b
  Klasa 3b wybrała się do Biblioteki Publicznej przy ulicy Duracza 19. Uczniowie uczestniczyli w lekcji pt.”Wprowadzenie w czytelnictwo”. Pani bibliotekarka rozmawiała z dziećmi na temat ciekawych, godnych przeczytania książek.  Uczyła poszanowania książek oraz poprawnego zachowania w bibliotece.
   
  18.12.2017 19:33 | więcej »
 • Muzeum Katyńskie kl. 7b
  7 grudnia 2017r. klasa 7b wybrała się na lekcję do Muzeum Katyńskiego. Uczniowie poznali losy Polaków na Wschodzie po 17 września 1939r. oraz fakty dotyczące Zbrodni Katyńskiej.
  13.12.2017 20:08 | więcej »
 • Muzeum Etnograficzne kl. 3c
  Przygotowania świąteczne czas zacząć... klasa 3c spędza mikołajki w Muzeum Etnograficznym robiąc ozdoby świąteczne.
   
  13.12.2017 19:33 | więcej »
 • Fabryka Elfów kl. 3d
  5 grudnia klasa 3d została zaproszona do zabawy w świątecznym klimacie w Wielkiej Fabryce Elfów. Na specjalnie życzenie Świętego Mikołaja Elfy oprowadziły nas po zakamarkach jego Wielkiej Fabryki. Wzięliśmy udział w świątecznych przygotowaniach, pomagaliśmy Elfom skompletować niedokończoną zabawkę. Pisaliśmy i wysyłaliśmy listy do Świętego Mikołaja. Wiele radości sprawiły nam aktywności ruchowo - zręcznościowe, a także ciekawe zagadki logiczne i zadania edukacyjne. Oczywiście nie mogło zabraknąć spotkania ze Świętym Mikołajem. Podróż po Fabryce Elfów i związane z nią atrakcje na długo pozostaną w naszych wspomnieniach.
   
  13.12.2017 19:04 | więcej »
 • Klasa 3a w Planetarium
  W dniu 23 listopada klasa 3a wybrała się na wycieczkę do Planetarium. Uczniowie mogli zobaczyć jak wygląda Ziemia z wnętrza statku komicznego, poznać mechanizm działania systemu GPS, a także dowiedzieć się dlaczego na biegunie północnym i południowym jest tak zimno.
  13.12.2017 19:07 | więcej »
 • 3a w Fabryce czekolady Wedel
  W dniu 30 listopada klasa 3a wybrała się na wycieczkę do Fabryki Czekolady Wedel. Uczniowie mogli obejrzeć galerię czekoladowych rzeźb, spróbować produktów firmy Wedel, a także zobaczyć jak wygląda produkcja czekolady. Na koniec wycieczki uczniowie otrzymali słodkie upominki.
  05.12.2017 10:36 | więcej »
 • Fabryka Bombek kl. 3b
  Uczniowie klasy 3b odwiedzili Fabrykę Bombek, gdzie poznali proces produkcji pięknych ozdób choinkowych. Na początku zostaliśmy zaproszeni do dmuchalni, w której pracownik ze szklanej rurki podgrzewanej palnikiem gazowym ręcznie wytwarzał różne kształty. Następnie udaliśmy się do srebrzalni, czyli do miejsca, gdzie bombki poddaje się procesowi srebrzenia. Tutaj uzyskują one wygląd potrzebny do dalszego etapu – dekoracji. Na koniec przeszliśmy do dekoratorni, czyli miejsca, w którym każde dziecko wykonało swoją bombkę. 
   
  04.12.2017 00:19 | więcej »
 • Lekcja multimedialna w Kinotece kl. 7b
  Dnia 30 listopada 2017r. klasa 7b wraz z wychowawcą i opiekunem wybrała się do Kinoteki na lekcję multimedialną pt. "Jak oni to zrobili?" czyli o efektach specjalnych. Uczniowie dowiedzieli się, co wspólnego z kinem mają matematyka, chemia i fizyka oraz wielu innych ciekawych rzeczy. Po lekcji uczniowie obejrzeli film "Gra Endera". 
  10.12.2017 16:10 | więcej »
 • 22 listopada uczniowie klasy 3b wybrali się do Teatru Syrena na spektakl pt. „Dzieci z Bullerbyn”. Tę powieść o małych mieszkańcach osady Bullerbyn zna niemal każdy, gdyż to jedna z  ulubionych książek dzieciństwa wielu pokoleń. 

  01.12.2017 22:21 | więcej »
 • Wystawa fotograficzna "Zagrożone gatunki zwierząt"
  W piątek 3.11.2017 roku grupa młodzieży wraz z opiekunami  p. Agnieszką Grzesik i p. Pauliną Piasecką-Bartczak w ramach zajęć z etyki udała się na wystawę fotograficzną "Zagrożonych gatunków zwierząt National Geographic Photo Ark". Jest to największa wystawa o zagrożonych gatunkach. Przedstawione zostały na niej wybrane zdjęcia fotografa i członka Towarzystwa National Geographic - Joela Sartore. Ponadto ekspozycja jest częścią projektu Photo Ark, mającego na celu podniesienie świadomości o problemie ginących gatunków i zachęcenie do zaangażowania się w ich ochronę. Była pokazywana już w 60 miejscach na całym świecie.
  01.12.2017 22:21 | więcej »
 • Biblioteka Publiczna - teatrzyk Kamishibai kl.2a
  W październiku klasa IIa, w Bibliotece Publicznej przy ulicy Duracza, uczestniczyła w teatrzyku Kamishibai (Papierowy Teatr). Dzieci obejrzały i wysłuchały przedstawienia „Legenda o Skarbniku”. Bohaterem legendy był mały chłopiec, ciężko pracujący w kopalni węgla kamiennego. Za swoją uczciwą pracę został wynagrodzony przez skarbnika kopalni.
  Po zakończeniu przedstawienia dzieci uczestniczyły w zajęciach plastycznych, gdzie za pomocą kredek rysowały dalszy ciąg przygód bohatera. Następnie prezentując swoje prace w teatrzyku Kamishibai, opowiadały o tym, co narysowały. Uczniowie wrócili do szkoły bardzo zadowoleni i bogatsi o nowe doświadczenia związane ze sztuką.
  19.11.2017 21:31 | więcej »
 • Teatr Kamienica kl. 4
  15 listopada klasy IV a,b,c wraz z wychowawcami oraz opiekunami wybrały się do Teatru Kamienica na spektakl pt. „Ania z Zielonego Wzgórza”. Uczniowie mogli podziwiać romantyczną, osobliwą dziewczynę, która walczy o swoje marzenia, roztaczając wokół siebie wielką radość i miłość. Gra aktorów pełna swobody i naturalności wywołała na wszystkich twarzach śmiech, a innym razem zaskoczenie lub smutek. Ania wzruszyła nas swoją historią. Obdarzona bujną wyobraźnią rozgadana rudowłosa dziewczynka zaraziła widzów optymizmem i zapewniła im dobrą zabawę. Spektakl podobał się zarówno młodzieży, jak i dorosłym. Po przedstawieniu rozległy się gromkie brawa i okrzyki radości. To przedstawienie pozostanie na długo w naszej pamięci.
  01.12.2017 22:22 | więcej »
 • Wystawa "Zagrożone zwierzęta" kl. 3c

  Dnia 15 listopada klasa IIIc wraz z wychowawczynią i opiekunami wybrała się na  PGE Narodowy na wystawę ,,Zwierzęta zagrożone". 

   

  01.12.2017 22:22 | więcej »
 • Poranek Muzyczny w SCEK

  W październiku uczniowie klasy 3b wzięli udział w „Poranku Muzycznym”  w Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej. Podczas koncertu pt. „Zagraj ze mną na klarnecie – grupa instrumentów dętych drewnianych” mieli okazję posłuchać gry na flecie, oboju, klarnecie, fagocie, saksofonie i fortepianie w wykonaniu uczniów warszawskich szkół muzycznych.  Po koncercie dzieci uczestniczyły w warsztatach plastycznych, w których po wprowadzeniu teoretycznym przez panią plastyk wykonały swoje dzieła -  okładki do płyty.

   

  15.11.2017 18:25 | więcej »
 • Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości - Powązki Wojskowe

  W związku ze zbliżającym się Świętem Niepodległości  klasa 3b wraz z przedstawicielami Małego Samorządu Uczniowskiego udała się 7 listopada do miejsc Pamięci Narodowej, znajdujących się na Powązkach Wojskowych. 

  12.11.2017 00:47 | więcej »
 • Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości - pomnik Józefa Piłsudskiego
  W przededniu Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości delegacja uczniów naszej szkoły złożyła wieniec pod pomnikiem Twórcy Państwa Polskiego - Józefa Piłsudskiego. Na biało - czerwonej szrfie widnieje napis "Wielkiemu Polakowi - Szkoła Podsawowa nr 187 im. Adama Mickiewicza". 
  12.11.2017 00:37 | więcej »
 • W listopadzie klasa 5c wybrała się na wydział biologii Uniwersytetu Warszawskiego na lekcję pt. "Świat owadów -  anatomia, morfologia i rozwój". Uczniowie mieli okazję obejrzeć różne gatunki owadów, hodowanych w laboratorium Zakładu Fizjologii Zwierząt, WB UW oraz prześledzić ich cykle rozwojowe. 

                                   
  11.11.2017 14:10 | więcej »
 • W październiku klasa 5c wybrała się na wycieczkę, na której uczniowie mieli możliwość kształtowania sprawności fizycznej. Uczniowie przez ponad godzinę wspinali się po specjalnie przygotowanych i zabezpieczonych ścianach. Na koniec każdy mógł spróbować skoku na banana i przejść po balach ustawionych kilka metrów nad ziemią.


                                           

  11.11.2017 13:56 | więcej »
 • Dynioland - kraina tysiąca dyń kl.3d

  23 października klasa 3d wraz z wychowawcą i opiekunami wyrbrała się do Dyniolandu - krainy tysiąca dyń.

  11.11.2017 13:30 | więcej »
 • Pierwszego i drugiego dnia listopada odwiedzamy groby naszych bliskich, którzy już odeszli... Wspominamy ich, pokrywamy ich groby jesiennymi kwiatami, zapalamy znicze. Piękna polska tradycja każe zapalić światełko również na grobach zapomnianych, opuszczonych. Uczniowie naszej szkoły, jak co roku, przed Świętem Zmarłych, odwiedzili pobliskie cmentarze, gdzie porządkowali groby, ozdabiali je kwiatami  i zniczami na dowód pamięci o bohaterach narodowych, szczególnie tych, co oddali życie za wolność naszej ojczyzny.

  Klasy siódme odwiedziły Palmiry, klasa VIa na warszawskich Powązkach porządkowała groby powstańców warszawskich i tych, którzy przynieśli nam wolność w 1918 roku.

                                        
  05.11.2017 18:12 | więcej »
 • Niewidzialna wystawa

  20.10.2017 r. w piątkowe popołudnie grupka uczniów z klasy VII wraz z opiekunami p. Pauliną Piasecką-Bartczak i p. Agnieszką Grzesik w ramach zajęć etyki udała się na wycieczkę na „Niewidzialną Wystawę” przy Alejach Jerozolimskich.

      „Niewidzialna Wystawa” to wyjątkowa ekspozycja i niesamowite doświadczenie, którego można zakosztować za pomocą zmysłów. Podczas  wystawy można wypróbować, jak radzić sobie w codziennych sytuacjach bez pomocy wzroku – wyłącznie za pomocą innych zmysłów, takich jak słuch, węch, czy smak.

  23.10.2017 23:23 | więcej »
 • Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa kl. 4b
  W dniu 16.10.17r. klasa 4b wraz z wychowawcą udała się na wycieczkę do Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa na zajęcia o tematyce "W królestwie grzybów".
  01.12.2017 22:22 | więcej »
 • W dniach 16-18.10.2017 reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 187 chłopców i dziewcząt wzięła udział w Mistrzostwach Dzielnicy Bielany w Piłce Ręcznej. Reprezentacja dziewcząt z naszej szkoły zajęła miejsce 7-9 na 12 zespołów, natomiast chłopcy wywalczyli 6 miejsce na 12 zespołów.
  18.10.2017 17:01 | więcej »
 • Wycieczka do Muzeum Papiernictwa kl. IIa i IIIe

  Dnia 11.10.17r. uczniowie klasy IIa i IIIe wyjechali na wycieczkę do Muzeum Papiernictwa w Konstancinie-Jeziornie. Pan przewodnik przedstawił dzieciom krótką historię papieru i papierni w Konstancinie. Uczniowie dowiedzieli się, skąd wywodzi się papier i na jakich materiałach pisano przed jego wynalezieniem. Dowiedzieli się również, co oznaczają takie pojęcia jak: celuloza, makulatura, sito oraz masa papiernicza.

  17.10.2017 10:27 | więcej »
 • Wycieczka do Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa
  Klasa 4c z wychowawcą i opiekunami wybrała sie na lekcję do Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w Łazienkach Królewskich. Lekcja odbyła się 13.10.2017.
  13.10.2017 18:24 | więcej »
 • Dnia 25.09.17r. klasa VIIa była na lekcji na Wydziale Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej. Były to zajęcia odbywające się w ramach Festiwalu Nauki. Lekcja dotyczyła Zapór wodnych na świecie i w Polsce.
  12.10.2017 17:53 | więcej »
 • Firma Gastro Team dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 187 zorganizowała wyjazd na wykopki do wsi Ciszyca. Wycieczka obfitowała w różne atrakcje - zawody i konkursy, spacer po okolicy oraz ręczne robótki. Gościny udzielili Państwo Iwona i Andrzej Odolińscy.
  Pozwolili nam zbierać warzywa uprawiane w ich gospodarstwie które wykorzystujemy do przygotowania posiłków w naszej szkole.
  Wieś Cieszyce, ma długoletnie tradycje ogrodnicze jest położona w malowniczej okolicy nad Wisłą.
  Gry i zabawy umilały czas w oczekiwaniu na placki ziemniaczane i kiełbaskę.
  Było dużo zabawy, śmiechu i radości! Dzieci pięknie podziękowały Gospodarzom.
  11.10.2017 22:36 | więcej »
 • Wycieczka do Muzeum Geologicznego kl. IIIb
  We wtorek, 3 października 2017 roku klasa 3b wybrała się na wycieczkę do Muzeum Geologicznego na warsztaty pt.” Bogactwa naturalne Polski”.
  08.10.2017 23:44 | więcej »
 • Wycieczka do Ciszycy - wykopki

  W dniu 21 września klasa III a i III b wybrały się do Ciszycy, aby zobaczyć jak wyglądają wykopki.
  04.10.2017 21:14 | więcej »
 • Wycieczka do Muzeum Archeologicznego kl. IIIa

  26 września klasa IIIa wraz z wychowawcą i opiekunami wybrała się na wycieczkę do Muzeum Archeologicznego, gdzie uczestniczyła w zajęciach pt. "Żywioły Ziemi- Człowiek" w ramach XXI Festiwalu Nauki.
  04.10.2017 20:52 | więcej »
 • Wycieczka do Pałacu Kultury i Nauki

  8 września w sali Marmurowej Pałacu Kultury i Nauki, klasa 3D odwiedziła galerię Figur Stalowych. Można było obejrzeć tam wyjątkową, największą na świecie wystawę rzeźb wykonanych ze złomu.

  03.10.2017 17:16 | więcej »
 • Wycieczka do Muzeum Archeologicznego kl. IIIc


  27 września 2017 roku klasa IIIc wraz z wychowawczynią i opiekunami wybrała się do Muzeum Archeologicznego w ramach XXI Festiwalu Nauki na zajęcia ,,Żywioły Ziemi – Człowiek”.

  04.10.2017 20:37 | więcej »
 • Wycieczka do Muzeum Powstania Warszawskiego

  Dnia 14 września 2017 roku klasa III c wraz z wychowawczynią i opiekunami wybrała się do Muzeum Powstania Warszawskiego na lekcję pt. „Kim byli Powstańcy?”.
  03.10.2017 21:28 | więcej »
 • Wycieczka klas IV do Centrum Edukacji Kampinoskiego Parku Narodowego


  W dniach 11 – 14.09.2017r. uczniowie klas IV uczestniczyli w jesiennej wycieczce do Centrum Edukacji Kampinoskiego Parku Narodowego.  Temat lekcji: "Las".

  26.09.2017 19:59 | więcej »

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 187 im. Adama Mickiewicza w Warszawie
  ul. Leopolda Staffa 21
  01-884 Warszawa

  adres e-mail: sp187@edu.um.warszawa.pl
 • Sekretariat szkoły: 022/ 834 - 03 - 87; fax: 022/ 834 - 03 - 87
  Pedagog szkolny: 022/ 834 - 20 - 13
  Sekretariat:101
  Pedagog:110
  Pielęgniarka:109
  Oddział przedszkolny:105
  Kierownik świetlicy:107
  Świetlica dół:106
  FAX:102

Galeria zdjęć