Wycieczka klas IV do Centrum Edukacji Kampinoskiego Parku Narodowego

W dniach 11 – 14.09.2017r. uczniowie klas IV uczestniczyli w jesiennej wycieczce do Centrum Edukacji Kampinoskiego Parku Narodowego.  Temat lekcji: "Las".

Uczniowie mieli okazję zwiedzić stałą ekspozycje przyrodniczą pt. „Przyroda i historia Puszczy Kampinoskiej”. Zaprezentowano najbardziej typowe środowiska Puszczy Kampinoskiej (bór mieszany, las bagienny, łąka i wydma) wraz z występującymi tam roślinami i zwierzętami, a także pamiątki historii. Dzieci zapoznały się z najważniejszymi ssakami puszczy oraz mapą plastyczna KPN.

Następnie wędrowaliśmy ścieżką edukacyjną, gdzie szukaliśmy oznak jesieni. Poznawaliśmy przyrodę patrząc, słuchając, dotykając. Uczniowie pracowali w grupach wykonując proste obserwacje. Poznaliśmy różne gatunki drzew, rośliny runa leśnego oraz przepiękne grzyby, których w tym sezonie jest bardzo dużo. Udało się usłyszeć śpiew ptaków oraz zaobserwować naturalny ekosystem świata roślin i zwierząt. Była to dobra okazja do rozbudzenia zainteresowań otaczającą przyrodą, wzbogacenia wiedzy oraz kształtowania postaw proekologicznych. Z pewnością dzięki opowieściom Pani przewodnik nauczyliśmy się wielu ciekawych i pożytecznych rzeczy.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z tej wycieczki tutaj>>>