Dynioland - kraina tysiąca dyń kl.3d

23 października klasa 3d wraz z wychowawcą i opiekunami wyrbrała się do Dyniolandu - krainy tysiąca dyń.

Pobyt w Wieliszewie rozpoczęliśmy od spaceru po polu dyniowym, gdzie poznawaliśmy i odkrywaliśmy różne gatunki dyń. Mogliśmy również nakarmić kozy w pobliskim mini zoo. Następnym punktem programu był interaktywny wykład o dyni, podczas którego dowiedzieliśmy się m.in. jakie wartości odżywcze mają dynie, dlaczego mają tak intensywny pomarańczowy kolor oraz jakie dania można z nich przyrządzić. Jednym z tych dań zostaliśmy poczęstowani. Była to przepyszna zupa dyniowa, po której pełni sił przystąpiliśmy do konkurencji sportowych. Po sportowych zmaganiach przebrnęliśmy przez słomiany labirynt i z wielką frajdą skakaliśmy po słomie.  Na zakończenie wycieczki zjedliśmy kiełbaski przy ognisku oraz otrzymaliśmy w prezencie po jednej dyni jadalnej.