Klasa 5a z wizytą na Lotnisku Chopina

W poniedziałek (8 października) klasa 5a odwiedziła biurowiec LOT-u. Na zajęciach uczniowie dowiedzieli się, dlaczego samoloty latają, jakie wyróżniamy typy bagażów, jakich przedmiotów nie można zabierać na pokład samolotu, a także wiele innych przydatnych informacji w czasie podróży. Następnie mieli okazję zwiedzić hangar i obejrzeć na żywo największy samolot we flocie LOT-u – Dreamliner „Franek”, który właśnie był serwisowany.

Busami załogowymi przejechali na Lotnisko Chopina, żeby zobaczyć strefy ogólnodostępne: halę odlotów i przylotów. Wiele emocji wzbudziła wystawa autentycznych eksponatów, które próbowali przewieźć pasażerowie, a które zostały skonfiskowane przez funkcjonariuszy celno-skarbowych, m.in. nogę słonia afrykańskiego, niedźwiedzia polarnego, tygrysa, szczękę rekina żarłacza białego czy kobrę indyjską w nalewce. Niezwykłym przeżyciem był również powrót do siedziby LOT-u wraz za załogą. Na koniec każdy z uczestników otrzymał kilka gadżetów LOT-u.