100-lecie Niepodległości – Ogólnoszkolny Festiwal Pieśni Patriotycznej

6 listopada godz. 15.00, sala 212

Serdecznie zapraszamy do udziału w festiwalu uczniów, rodziców, dziadków, nauczycieli, pracowników szkoły, emerytowanych pracowników, kuzynów bliższych i dalszych. Festiwal ma charakter konkursowy co oznacza, że najciekawsze wykonania będą nagrodzone przez jury a wybrani laureaci zaprezentują się na uroczystym Wieczorze Pieśni Patriotycznej w listopadzie. Można wystąpić w dowolnym składzie np. uczeń i nauczyciel lub cała klasa, solo, w duecie, zespole rodziców z dziećmi, w dowolnym składzie, każdy pomysł mile widziany. Można stworzyć kostiumy oraz ubogacić choreografią, możliwy akompaniament po wcześniejszym zgłoszeniu u nauczyciela muzyki.

Wszelkich informacji udziela Małgorzata Ługowska, sala 212 lub poprzez pocztę na Librusie.

Cele :
-Rozbudzanie i rozwijanie wrażliwości oraz aktywności artystycznej wśród dzieci ,młodzieży,społeczności lokalnej.
-Propagowanie poprzez sztukę wiedzy o polskiej historii wśród młodego pokolenia.
-Zaakcentowanie 100-letniej rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.
Zasady konkursu:
-Każdy uczestnik lub dowolna grupa w dowolnym składzie wykonuje jeden wybrany utwór .
-Każda osoba może wziąć udział tylko jeden raz w konkursie w wybranej przez siebie kategorii.
-O kwalifikacji do wybranej kategorii decyduje wiek większości uczestników.
-Po wysłuchaniu wszystkich wykonawców jury powołane przez organizatora przyzna nagrody i wyróżnienia. Wszyscy uczestnicy dostaną pamiątkowe dyplomy a wybrani wykonawcy wystąpią podczas uroczystego Wieczoru Pieśni Patriotycznej.

Kryteria oceny:
-Dobór repertuaru zgodny z tematem konkursu-pieśni patriotyczne można wybrać z listy ale nie jest to konieczne: Rota, Wojenko wojenko, My Pierwsza Brygada, Piechota,Pierwsza Kadrowa, Przybyli ułani, Hej, hej, ułani, O mój rozmarynie, Białe róże, Legiony, Deszcz jesienny deszcz, Serce w plecaku, Rozszumiały się wierzby płaczące, Pałacyk Michla, Hej chłopcy bagnet na broń, Modlitwa obozowa, Płynie Wisła, Warszawskie dzieci, Marsz Mokotowa.
-Interpretacja utworu.
-Muzykalność.