• Warsztaty - Treninig skutecznego rodzica wg. T. Gordona
    Szanowni Opiekunowie,
    Zapraszamy na warsztaty doskonalenia umiejętności rodzicielskich –
    TRENING SKUTECZNEGO RODZICA WG. T. Gordona.
    Warsztat dedykowany rodzicom dzieci w wieku 6-10 lat, którzy mają wątpliwości, co do stosowanych przez siebie metod wychowawczych w procesie wychowywania dziecka, a ogarniająca ich coraz częściej bezradność w relacjach z nim sprawia, że nie wiedzą co robić. Trening Skutecznego Rodzica to specjalny zestaw umiejętności komunikacyjnych i zbiór porad pomagający rodzicom rozwiązywać wszystkie konflikty z dziećmi ku obopólnej satysfakcji. Co zyskasz?: Nowe umiejętności! - rozwiązywania konfliktów potrzeb i wartości; pomagania i aktywnego słuchania; wyrażania siebie i używania wielu rodzajów komunikatów typu ja; rozpoznawania po czyjej stronie leży problem; konfrontacyjnych i stawiania granic; tworzenia zasad w rodzinie, które będą przestrzegane przez dzieci; radzenia sobie ze stresem i złością. Zbudujesz zdrowsze relacje z własnym dzieckiem!
    Zajęcia prowadzone są w sposób interaktywny z wykorzystaniem krótkich prezentacji, ćwiczeń, dyskusji i indywidualnych wypowiedzi uczestników.
    Grupa od 10 do 15 osób,
    KIEDY: 30 i 31 marca i 6 kwietnia 2019 r.(soboty ).
    Od godz. 9.00 do 9.30 sprawy organizacyjne
    W godzinach: 9.30-17.30 warsztat
    GDZIE: Stowarzyszenie „Mamy Czas”, al. Zjednoczenia 19 (budynek poczty), metro: Stare Bielany
    Cykl warsztatowy: 3 spotkania  x 8 h zegarowych
    Koszt: BEZPŁATNY

Komu: rodzice, którzy mają dzieci w wieku 6-10 lat
    ZAPISY : stonoga.mamyczas@gmail.com, www.bielanskastonoga.wordpress.com,
    Tel.: 695 582 415
    Warsztat realizowany w ramach projektu „Bielańska Stonoga”, który jest współfinansowany ze środków m.st. Warszawy Dzielnica Bielany
    21.03.2019 16:24 | więcej »
  • Szanowni Opiekunowie,
    Zapraszamy na warsztaty doskonalenia umiejętności rodzicielskich – TRENING SKUTECZNEGO RODZICA WG. T. Gordona.
    Grupie od 10 do 15 osób.

KIEDY: od 07 maja 2018 r.(poniedziałki).  W godzinach:18:30-21.30
    GDZIE: Stowarzyszenie „Mamy Czas”, al. Zjednoczenia 19
    Cykl warsztatowy: 3 spotkania  x 8 h zegarowych
    WARSZTAT: BEZPŁATNY
    Otrzymują Państwo dodatkowo pakiet profesjonalnych materiałów. Uczestnicy zobowiązują się do wniesienia jednorazowej składki na cele statutowe Stowarzyszenia “Mamy Czas” w wysokości 80 zł

Komu: rodzice, którzy mają dzieci w wieku 6-10 lat

ZAPISYstonoga.mamyczas@gmail.com, www.bielanskastonoga.wordpress.com, Tel.: 695 582 415

23.04.2018 20:23 | więcej »
  • W tym miesiącu w ramach Bielańskiej Stonogi i dzięki uprzejmości Dalekowschodniemu Centrum Kulturalno-Sportowemu SOTO odkryjemy kulturę Japonii.
    Uczniowie poznają:
    - trochę historii i geografii
    - nieznane dotąd ciekawostki
    - niespotykane stroje japońskie
    - japońskie sztuki walki, etykietki, broń
    - pokaz sztuk walki
    - warsztat sztuki walki
    SPOTKANIE Z KULTURĄ JAPONII - 23 - 24.04.2018 r.

22.04.2018 23:28 | więcej »
  • O programie
    Program „Bielańska Stonoga” stanowi element lokalnego systemu wsparcia w Dzielnicy Bielany. Jest adresowany do dzieci i młodzieży w wieku 6 – 18 lat, z terenu Bielan, w szczególności ze szkół: Szkoła Podstawowa nr 187, Szkoła Podstawowa nr 283 oraz Szkoła Podstawowa nr 214. Celem programu jest wyrównywanie szans edukacyjnych i społecznych dzieci w wieku 6-18 lat uczęszczających do szkół na terenie Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy, poprzez udział dzieci, rodziców i nauczycieli w działaniach projektu. Projekt jest realizowany we współpracy z: Urzędem Miasta Stołecznego Warszawy, Szkołą Podstawową nr 187, Szkołą Podstawową nr 283, Szkołą Podstawowa nr 214, Ośrodkiem Pomocy Społecznej Dzielnicy Bielany i innymi instytucjami wspierającymi edukację i wychowywanie dzieci oraz wsparcie rodziny.
     Realizatorami projektu są doświadczone bielańskie organizacje pozarządowe:
    – Stowarzyszenie Rodziców i Nauczycieli „Aktywna szkoła”,
    – Stowarzyszenie Twórczych Pedagogów „Stara 4”,
    – Fundacja Bene Vobis,
    – Stowarzyszenie „Mamy Czas”,
    – Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej „Chomiczówka”,
    – Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Zarząd Mazowiecki,
    – Uczniowski Klub Sportowy „G-8 Bielany”.

Informacje pochodzą ze strony https://mamyczas.wordpress.com/bielanska-stonoga/
    19.02.2018 12:32 | więcej »