• Ogólnopolski Konkurs Projektów Szkolnych w Języku Obcym: HISZPAŃSKI/ NIEMIECKI/ ANGIELSKI:

06.11.2019 22:46
      Zapraszam do wzięcia udziału w konkursie grupowym polegającym na stworzeniu folderu kulturowego w dwóch językach obcych: hiszpańskim i angielskim lub niemieckim i angielskim, zawierającego podstawowe informacje na temat wynalazków nauki lub techniki wybranego kraju lub regionu hiszpańskojęzycznego lub niemieckojęzycznego wraz z opisem tego miejsca.

W konkursie grupy (3-5 osobowe) tworzą folder kulturowy na temat nauki/ techniki wybranego kraju lub regionu hiszpańskojęzycznego lub niemieckojęzycznego wraz z opisem wybranego miejsca. Praca może dotyczyć wynalazków z każdej dziedziny. Praca może zawierać dodatkowo zdjęcia, rysunki, anegdoty, itp.

Format pracy, to A4, rozmiar: 15 stron + strona tytułowa + spis treści + bibliografia.

Ocenie podlegać będą bogactwo leksykalne, gramatyka, pomysłowość, zgodność z tematem konkursu oraz oryginalność wykonania pracy.

Zainteresowane osoby udziałem w konkursie do 8 grudnia 2019 zgłaszaja się do p.Marii Strus
      Termin przesłania prac: do 16 stycznia 2020
      Regulamin konkursu dostepny na stronie organizatora
       autor: Maria Strus
    • Ogólnopolski Konkurs Wierszy i Piosenek Tematycznych w Języku Obcym XIV Rhymes and Songs Festival

06.11.2019 22:42
      Zapraszam do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie Wierszy i Piosenek Tematycznych
      w Języku ObcymXIV Rhymes and Songs Festival
      Utwory trzeba zaprezentować w jednym z następujących języków obcych :hiszpański/ niemiecki/ angielski/ włoski/ rosyjski/ francuski). Możliwe są także programy
      prezentujące utwory w kilku językach. Udział w konkursie jest bezpłatny.
      W konkursie uczniowie (pojedynczo lub grupowo) prezentują dowolny, max. 5-minutowy utwór
      (wiersz, piosenkę lub krótką formę teatralną) związany z tematem i hasłem konkursu.

W tym roku motyw przewodni konkurs to: "Są tacy, którzy szukają szczęścia i są tacy, którzy je tworzą podróżując"
      do wygrania wiele interesujących nagród w tym kurs językowy w Hiszpanii.
      Deklarację udziału w konkursie należy zgłosić do 7 grudnia 2019 do pani Marii Strus-nauczycielki hiszpańskiego.
      Regulamin konkursu dostępny na stronie organizatora:
      autor: Maria Strus
    • Konkurs "I can sing"

06.11.2019 22:30
      Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej, trzeciej już edycji Bielańskiego Międzyszkolnego Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej "I can sing". Finał Festiwalu odbędzie się o godz. 10:00, 6 grudnia 2019 w Szkole Podstawowej nr 214 przy ulicy Fontany 1.

Udział w konkursie może wziąć trzech reprezentantów z każdej szkoły (jako reprezentanta rozumiemy osobę, duet lub zespół wykonujący jeden utwór). O sposobie wyłonienia reprezentanta decyduje szkoła biorąca udział w festiwalu.

Zgłoszenia przyjmujemy do 15 listopada. Nauczyciele języka angielskiego :
      Agnieszka Gorzkowska
      Anna Kucharska
      Wiesław Koczywąs.
       autor: Agnieszka Gorzkowska
    • Konkurs Języka Angielskiego Focus, Autumn 2019

24.10.2019 19:06
      W dniu 5 listopada br. odbędzie się Konkurs Języka Angielskiego Focus, Autumn 2019.
      Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas od 3 do 8.
      Szczegóły znajdują się na stronie http://konkursyfocus.edu.pl/konkursy-przedmiotowe/
      Nauczyciele języka angielskiego Wiesław Koczywąs, Agnieszka Gorzkowska

• Mazowiecki Konkurs Poezji i Piosenki Obcojęzycznej

16.10.2019 19:38
      Zespół Szkół nr 127 przy ul. Smoczej 19 w Warszawie zaprasza chętnych uczniów do udziału w
      Mazowieckim Konkursie Poezji i Piosenki Obcojęzycznej "Co Nam w Duszy Gra".

Uczniowie mogą zaprezentować się w wybranych formach: scence, wierszu, piosence lub opowiadaniu w języku obcym (j.angielski, niemiecki, hiszpański, francuski, rosyjski lub włoski).

Kategorie wiekowe: 0-3, 4-6, 7-8
      Termin na zgłoszenie się: do 20 grudnia 2019.
      Regulamin dostępny na stronie organizatora konkursu.

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w konkursie proszone są o kontakt z panią Marią Strus-nauczycielką hiszpańskiego.
      autor tektu: Maria Strus