• Zapraszam do wzięcia udziału w konkursie grupowym polegającym na stworzeniu folderu kulturowego w dwóch językach obcych: hiszpańskim i angielskim lub niemieckim i angielskim, zawierającego podstawowe informacje na temat wynalazków nauki lub techniki wybranego kraju lub regionu hiszpańskojęzycznego lub niemieckojęzycznego wraz z opisem tego miejsca.

W konkursie grupy (3-5 osobowe) tworzą folder kulturowy na temat nauki/ techniki wybranego kraju lub regionu hiszpańskojęzycznego lub niemieckojęzycznego wraz z opisem wybranego miejsca. Praca może dotyczyć wynalazków z każdej dziedziny. Praca może zawierać dodatkowo zdjęcia, rysunki, anegdoty, itp.

Format pracy, to A4, rozmiar: 15 stron + strona tytułowa + spis treści + bibliografia.

Ocenie podlegać będą bogactwo leksykalne, gramatyka, pomysłowość, zgodność z tematem konkursu oraz oryginalność wykonania pracy.

Zainteresowane osoby udziałem w konkursie do 8 grudnia 2019 zgłaszaja się do p.Marii Strus
    Termin przesłania prac: do 16 stycznia 2020
    Regulamin konkursu dostepny na stronie organizatora
     autor: Maria Strus
    06.11.2019 22:46 | więcej »
  • Zapraszam do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie Wierszy i Piosenek Tematycznych
    w Języku ObcymXIV Rhymes and Songs Festival
    Utwory trzeba zaprezentować w jednym z następujących języków obcych :hiszpański/ niemiecki/ angielski/ włoski/ rosyjski/ francuski). Możliwe są także programy
    prezentujące utwory w kilku językach. Udział w konkursie jest bezpłatny.
    W konkursie uczniowie (pojedynczo lub grupowo) prezentują dowolny, max. 5-minutowy utwór
    (wiersz, piosenkę lub krótką formę teatralną) związany z tematem i hasłem konkursu.

W tym roku motyw przewodni konkurs to: "Są tacy, którzy szukają szczęścia i są tacy, którzy je tworzą podróżując"
    do wygrania wiele interesujących nagród w tym kurs językowy w Hiszpanii.
    Deklarację udziału w konkursie należy zgłosić do 7 grudnia 2019 do pani Marii Strus-nauczycielki hiszpańskiego.
    Regulamin konkursu dostępny na stronie organizatora:
    autor: Maria Strus
    06.11.2019 22:42 | więcej »
  • Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej, trzeciej już edycji Bielańskiego Międzyszkolnego Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej "I can sing". Finał Festiwalu odbędzie się o godz. 10:00, 6 grudnia 2019 w Szkole Podstawowej nr 214 przy ulicy Fontany 1.

Udział w konkursie może wziąć trzech reprezentantów z każdej szkoły (jako reprezentanta rozumiemy osobę, duet lub zespół wykonujący jeden utwór). O sposobie wyłonienia reprezentanta decyduje szkoła biorąca udział w festiwalu.

Zgłoszenia przyjmujemy do 15 listopada. Nauczyciele języka angielskiego :
    Agnieszka Gorzkowska
    Anna Kucharska
    Wiesław Koczywąs.
     autor: Agnieszka Gorzkowska
    06.11.2019 22:30 | więcej »
  • W dniu 5 listopada br. odbędzie się Konkurs Języka Angielskiego Focus, Autumn 2019.
    Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas od 3 do 8.
    Szczegóły znajdują się na stronie http://konkursyfocus.edu.pl/konkursy-przedmiotowe/
    Nauczyciele języka angielskiego Wiesław Koczywąs, Agnieszka Gorzkowska

24.10.2019 19:06 | więcej »
  • Zespół Szkół nr 127 przy ul. Smoczej 19 w Warszawie zaprasza chętnych uczniów do udziału w
    Mazowieckim Konkursie Poezji i Piosenki Obcojęzycznej "Co Nam w Duszy Gra".

Uczniowie mogą zaprezentować się w wybranych formach: scence, wierszu, piosence lub opowiadaniu w języku obcym (j.angielski, niemiecki, hiszpański, francuski, rosyjski lub włoski).

Kategorie wiekowe: 0-3, 4-6, 7-8
    Termin na zgłoszenie się: do 20 grudnia 2019.
    Regulamin dostępny na stronie organizatora konkursu.

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w konkursie proszone są o kontakt z panią Marią Strus-nauczycielką hiszpańskiego.
    autor tektu: Maria Strus
    16.10.2019 19:38 | więcej »
  • Konkurs na przygotowanie bloga młodego podróżnika - Chile

Liceum Jose Marti mieszczące się niedaleko naszej szkoły organizuje konkurs dla klas VII-VIII.
    Zadaniem jest przygotowanie Bloga młodego podróżnika – Chile, kraj długi niczym droga życia: geografia i kultura”.
    Zespoły (składające się maksymalnie z trzech uczniów) przedstawiają Komisji Szkolnej pracę pod postacią: Dziennika w formie bloga z wykorzystaniem technik audio/video, w formacie umożliwiającym publikację na stronie internetowej organizatora konkursu.
    Komisja Szkolna ocenia prace i wybiera maksymalnie pięć, które będą reprezentować szkołę w II etapie konkursu. Uczniowie przygotowują pracę w języku polskim. W ich przypadku przygotowanie i prezentacja prac z elementami w języku hiszpańskim będzie dodatkowym atutem.

Termin na wykonanie prac to 28.03.2019

Zachęcam do udziału w konkursie.
    Maria Strus
    26.01.2019 21:27 | więcej »

• Zapraszamy uczniów z klas IV-V oraz VI-VII
    uczęszczających na zajęcia terapii pedagogicznej
    do udziału w I Konkursie Angielski na wesoło dla Szkół Przyjaznych Uczniom z Dysleksją.

Udział w konkursie jest dobrowolny i bezpłatny.
    Zgłoszenia przyjmuje p. Agnieszka Gorzkowska oraz p. Wiesław Koczywąs do 10 maja 2018 r.
    Szczegóły konkursu w załącznikach oraz u p. Katarzyny Rus.
    23.04.2018 16:03 | więcej »