• Między nami kobietkami
    W dniu 23.11.2018 w ramach programu edukacyjnego „Między nami kobietkami” odbyło się spotkanie dziewcząt klasy szóstej z przedstawicielką firmy Always, panią Moniką Maciejewską.
    Głównym celem i założeniem programu było szerzenie wiedzy na temat zmian fizycznych i emocjonalnych jakie zachodzą w okresie dojrzewania oraz zasad i znaczenie higieny osobistej. Pani prelegentka w  sposób przystępny oraz praktyczny opowiedziała słuchaczkom o procesach i problemach, które mogą towarzyszyć młodym dziewczynom. Spotkanie przebiegło w miłej i sympatycznej atmosferze, a każda jego uczestniczka otrzymała prezent w postaci środków higienicznych.
    09.12.2018 23:30 | więcej »
  • Akademia dojrzewania Lactacyd
    W roku szkolnym 2018/2019 realizujemy Ogólnopolski Program profilaktyki zdrowotnej dla dziewcząt „Akademia dojrzewania Lactacyd”. Program został przygotowany z myślą o pracy z uczennicami klas piątych, szóstych, siódmych i ósmych szkoły podstawowej.
    Celem programu jest wsparcie nauczycieli w realizacji zajęć lekcyjnych z nastolatkami w ramach przedmiotu „wychowanie do życia w rodzinie” ujętego w podstawie programowej kształcenia ogólnego. W ramach realizacji „Akademii Dojrzewania Lactacyd” został przygotowany specjalny zestaw narzędzi mający na celu wsparcie w realizacji zagadnień związanych z okresem dojrzewania. Takie zajęcia pozwolą nastolatkom lepiej sobie radzić z problemami związanymi z dorastaniem i dojrzewaniem.

Na stronie internetowej: http://akademia-dojrzewania.pl/ została stworzona specjalna strefa dla nastolatek, dla rodziców nastolatek i dla nauczycieli. Zachęcamy do jej odwiedzania oraz korzystania z zamieszczonych tam materiałów.
    24.09.2018 20:57 | więcej »