• Między nami Kobietkami
  W dniu 11.12.19r. w Szkole Podstawowej nr 187 przeprowadzono kolejną edycję programu „Między nami kobietkami”. W spotkaniu z prelegentką panią Moniką Maciejewską wzięły udział uczennice klas szóstych.
  Celem programu jest zwrócenie uwagi dziewcząt na problemy okresu dojrzewania, zmiany fizyczne jakie zachodzą w ich ciele, ale przede wszystkim na zmiany jakie zachodzą w ich psychice. Dziewczęta w tym wieku nie tylko zauważają, że zmieniają się proporcje ich ciała, ale też doświadczają nieznanych im dotąd emocji i uczuć, mają problemy z „huśtawką” nastrojów. Często dziewczynki wstydzą się lub nie mają odwagi porozmawiać o swoich problemach z dorosłymi lub też po prostu nie wiedzą jak taką rozmowę zacząć.
  Pani Monika Maciejewska, z którą szkoła współpracuje, w sposób bardzo fachowy, a jednocześnie przystępny dla młodych słuchaczek wyjaśniła najczęstsze problemy okresu dojrzewania oraz udzieliła cennych wskazówek jak dziewczynki powinny sobie radzić w trudnych sytuacjach. Uczennice na koniec prelekcji otrzymały broszurki edukacyjne, jak również próbki produktów firmy Always.
  Tekst/foto: Karolina Kraszewska
  16.12.2019 21:26 | więcej »
 • Między nami kobietkami
  W dniu 23.11.2018 w ramach programu edukacyjnego „Między nami kobietkami” odbyło się spotkanie dziewcząt klasy szóstej z przedstawicielką firmy Always, panią Moniką Maciejewską.
  Głównym celem i założeniem programu było szerzenie wiedzy na temat zmian fizycznych i emocjonalnych jakie zachodzą w okresie dojrzewania oraz zasad i znaczenie higieny osobistej. Pani prelegentka w  sposób przystępny oraz praktyczny opowiedziała słuchaczkom o procesach i problemach, które mogą towarzyszyć młodym dziewczynom. Spotkanie przebiegło w miłej i sympatycznej atmosferze, a każda jego uczestniczka otrzymała prezent w postaci środków higienicznych.
  09.12.2018 23:30 | więcej »
 • Akademia dojrzewania Lactacyd
  W roku szkolnym 2018/2019 realizujemy Ogólnopolski Program profilaktyki zdrowotnej dla dziewcząt „Akademia dojrzewania Lactacyd”. Program został przygotowany z myślą o pracy z uczennicami klas piątych, szóstych, siódmych i ósmych szkoły podstawowej.
  Celem programu jest wsparcie nauczycieli w realizacji zajęć lekcyjnych z nastolatkami w ramach przedmiotu „wychowanie do życia w rodzinie” ujętego w podstawie programowej kształcenia ogólnego. W ramach realizacji „Akademii Dojrzewania Lactacyd” został przygotowany specjalny zestaw narzędzi mający na celu wsparcie w realizacji zagadnień związanych z okresem dojrzewania. Takie zajęcia pozwolą nastolatkom lepiej sobie radzić z problemami związanymi z dorastaniem i dojrzewaniem.

  Na stronie internetowej: http://akademia-dojrzewania.pl/ została stworzona specjalna strefa dla nastolatek, dla rodziców nastolatek i dla nauczycieli. Zachęcamy do jej odwiedzania oraz korzystania z zamieszczonych tam materiałów.
  24.09.2018 20:57 | więcej »

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 187 im. Adama Mickiewicza w Warszawie
  ul. Leopolda Staffa 21
  01-884 Warszawa

  adres e-mail: sp187@edu.um.warszawa.pl
 • Sekretariat szkoły: 022/ 834 - 03 - 87; fax: 022/ 834 - 03 - 87
  Pedagog szkolny: 022/ 834 - 20 - 13
  Sekretariat:101
  Pedagog:110
  Pielęgniarka:109
  Oddział przedszkolny:105
  Kierownik świetlicy:107
  Świetlica dół:106
  FAX:102

Galeria zdjęć