• Akademia dojrzewania Lactacyd

• 24.09.2018 20:57
      • W roku szkolnym 2018/2019 realizujemy Ogólnopolski Program profilaktyki zdrowotnej dla dziewcząt „Akademia dojrzewania Lactacyd”. Program został przygotowany z myślą o pracy z uczennicami klas piątych, szóstych, siódmych i ósmych szkoły podstawowej.
        Celem programu jest wsparcie nauczycieli w realizacji zajęć lekcyjnych z nastolatkami w ramach przedmiotu „wychowanie do życia w rodzinie” ujętego w podstawie programowej kształcenia ogólnego. W ramach realizacji „Akademii Dojrzewania Lactacyd” został przygotowany specjalny zestaw narzędzi mający na celu wsparcie w realizacji zagadnień związanych z okresem dojrzewania. Takie zajęcia pozwolą nastolatkom lepiej sobie radzić z problemami związanymi z dorastaniem i dojrzewaniem.

Na stronie internetowej: http://akademia-dojrzewania.pl/ została stworzona specjalna strefa dla nastolatek, dla rodziców nastolatek i dla nauczycieli. Zachęcamy do jej odwiedzania oraz korzystania z zamieszczonych tam materiałów.