Pierwsze zajęcia

Uczniowie klasy 1c rozpoczęli swoją przygodę z Maga Misją. Dzieci podzielone na grupy bardzo chętnie pomagały Julce i Kubie w rozwiązaniu problemu z Encyklopedią Internetową. Posiadanie zwierzątka domowego przez niektóre dzieci ułatwiło im układanie pytań, które miały pomóc bohaterom zdecydować czy hodowanie żółwia jest dobrym pomysłem. Uczniowie poznali różne źródła informacji, a następnie po porównaniu swoich plakatów z inną grupą doszli do wniosku, że odpowiedzi na konkretne pytanie można znaleźć w kilku źródłach.
Uczniowie dowiedzieli się również z których źródeł informacji mogą korzystać samodzielnie, a przy których muszą korzystać z pomocy rodzica lub nauczyciela. Zajęcia były bardzo atrakcyjne i wciągające zarówno dla dzieci jak i nauczyciela, dlatego też udało się zrobić tylko kilka zdjęć. Na koniec zajęć uczniowie otrzymali albumy, aby śledzić swoje postępy w Mega Misji. Wszyscy z niecierpliwością czekamy na kolejne zadania, aby pomóc Kubie i Julce z Psotnikiem.