Cyforowe opowieści

Tworzenie cyfrowych opowieści dla Psotnika było ciekawym wyzwaniem. Wszyscy bardzo chętnie przystąpili do tego zadania. Uczniowie zostali podzieleni na 2 grupy, wysłuchali historyjki, a następnie podzielili się zadaniami przy tworzeniu obrazków do niej. Wszyscy wykonali zadanie wzorowo. Kolejnym krokiem było przedstawienie swoich arcydzieł przeciwnej grupie, aby spróbowali oni opisać, co przedstawiają poszczególne obrazki. Nie wszystkie rysunki zostały poprawnie odczytane, ale większość się zgadzała. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że to zadanie nie należało do najłatwiejszych.
Ostatnie zadanie polegało na zamienianie swojej obrazkowej opowieści w opowieść cyfrową, wykonując serię zdjęć na podstawie wcześniej ułożonego planu wydarzeń.
Dzieci udoskonaliły swoje umiejętności korzystania z tabletu, który może służyć również do wykonywania zdjęć.
Uczniowie uwielbiają pomagać Julce oraz Kubie i zawsze bardzo się cieszą z możliwości zmiany ubioru i imienia Psotnika. Tym razem nasz rozrabiaka zmienił imię na "Badgat".